Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By wojth -  28 paź 2016, 20:55
 zachodniopomorskie
#241761
Witam wszystkich ,szukam pomocy a mianowicie chodzi mi o podpowiedz gdzie znajdę oznaczenie skrzyni biegów do silnika BXE i czy można zamienić lub wstawić inną skrzynię biegów niż ta co jest? Za podpowiedzi z góry dziękuję
By wojth -  28 paź 2016, 22:38
 zachodniopomorskie
#241776
Na naklejce w bagażniku nie ma niestety jest kod silnika i w tej samej linii powinien być kod skrzyni jest puste miejsce,czy na skrzyni biegów jest jeżeli tak to w którym miejscu?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 lis 2016, 15:19
 pomorskie
#242047
Bartas pisze:
A KBL ?
W MY2010 nie rzucila mi sie w oczy w etka dla seata altea xl ale sprawdze jeszcze raz w chwili wolnej

Poza tym KBL to chyba tylko z wersji Bluemotion a tam był tylko bls a nie bxe

Dodano po 37 minutach 34 sekundach:
ETKA mówi, że w Altei MY2010 nie było skrzyni KBL
5 bieg są:
FXQ, GVY, JHU, JHV, KQL, LVQ, LVU, MKK. LHA, LUT
oraz
HNV, JCR, JCX, GQQ, LHW, LHW. LUB,

wg oznaczeń wychodziłoby że właśnie GQQ i JCR był łączone z 1.9 TDI

Dodano po 23 godzinach 9 minutach 3 sekundach:
wojth pisze:tak czytałem ,wysyłam zdjęcie mojej naklejki
a jednak kolega ma skrzynie JCX :)
Awatar użytkownika
By Hiszpanek_28 -  20 kwie 2017, 20:16
 dolnośląskie
#250806
Mam Blsa ze skrzynią jyj. Przy 140km/h 3tys obrotów. Zdecydowanie za duzo i w aucie głośno jak cholera
W bls bluemotion skrzynia kbl jest o wiele dłuższa?? Warto zmienić skrzynie na dłuższe przełożenia.

Chodzi mi o 6 biegów
Awatar użytkownika
By bartek1500 -  29 paź 2017, 8:51
 kujawsko-pomorskie
#258208
Mam bls tez z skrzynia jcr i słychać lekko ja na 3-4 biegu czy jest na to jakaś rada ? Wymiana oleju w skrzyni pomoże czy zaszkodzi ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By shvmp00 -  26 lip 2021, 14:10
 łódzkie
#286767
Orientujecie się może czy w 'kiosku' są te same mocowania skrzyni co w zwykłej piątce? Dużo jeżdżę autostradami i nie powiem, KBL byłby dla mnie zbawieniem (mam BLS + JCX). Mam porównianie z Variantem ojca, komfort jest dużo, dużo lepszy. Niestety, mało kto modyfikuje Plusy i jest mało informacji na ten temat w sieci...