Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Krzycho -  29 maja 2012, 23:23
 małopolskie
#73971
no no no istne szaleństwo :) dziękuję wszystkim za zainteresowanie i za informacje...
okazuje się, że to nie taka prosta sprawa z zamianą DSG na manuala
Awatar użytkownika
By fredric -  29 maja 2012, 23:32
 mazowieckie
#73973
Krzycho pisze:no no no istne szaleństwo :) dziękuję wszystkim za zainteresowanie i za informacje...
okazuje się, że to nie taka prosta sprawa z zamianą DSG na manuala
rok temu zmieniałem automat na manual w sharanie i powiem tak..........przej.... jak nie wiesz co z czym się je.
ale po delikatnych poszukiwaniach w necie i 3 wieczorach u mechanika zrobione. w sumie z gratów potrzeba skrzynię,pedały,lewarek,półosie. w sharanie kodowania nie było bo to troszkę za stare auto 2002r i po uruchomieniu bez kompa od automatu zniknęły literki od biegów, jedyny problem był ze światłem wstecznym i blokadą kluczyka(nie odpalisz bez hamulca ale wystarczyło zrobić zworkę na jednym przekaźniku). jak masz warunki tzn dobry garaż i kumatego pomocnika to spokojnie sam ogarniesz.

W takiej sytuacji najlepiej wyjdzie kupić jakiegoś mocnego dzwona po dachowaniu bez prawa do rejestracji i masz wszystkie części.
By rudejro -  06 paź 2015, 8:27
 dolnośląskie
#195276
Witam może wiecie czy skrzynia od 1.9 bluemotion ma dłuższe przełożenia? Bo moja w bls się sypie a mam jcr, znacie może oznaczenia tej skrzyni i jak ze spasowaniem jej? :)
Awatar użytkownika
By pitt52 -  06 sty 2016, 9:44
 śląskie
#208844
Pomóżcie proszę, bo już nic z tego nie wiem. Na wlepce mam oznaczenie skrzyni biegów GQQ, a po rozkodowaniu VIN, dzięki koledze z forum, MQ 250. O co chodzi? Czy to oznacza, że te skrzynie są zamienne?
By Bartas -  06 sty 2016, 10:14
 kujawsko-pomorskie
#208846
pitt52 pisze:Pomóżcie proszę, bo już nic z tego nie wiem. Na wlepce mam oznaczenie skrzyni biegów GQQ, a po rozkodowaniu VIN, dzięki koledze z forum, MQ 250. O co chodzi? Czy to oznacza, że te skrzynie są zamienne?
Eh.. nie.. MQ 250 to "model skrzyni" tak jak bys powiedział ze masz telewizor Philipsa :P
By Bartas -  06 sty 2016, 10:45
 kujawsko-pomorskie
#208849
michalek80 pisze:Ja mam BLS z 2009 roku Blumotion ze skrzynią KBL

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Nagrasz jakis filmik jak to sie zbiera na seryjnych 105 KM ?
Awatar użytkownika
By pitt52 -  06 sty 2016, 12:23
 śląskie
#208877
Bartas pisze:
pitt52 pisze:Pomóżcie proszę, bo już nic z tego nie wiem. Na wlepce mam oznaczenie skrzyni biegów GQQ, a po rozkodowaniu VIN, dzięki koledze z forum, MQ 250. O co chodzi? Czy to oznacza, że te skrzynie są zamienne?
Eh.. nie.. MQ 250 to "model skrzyni" tak jak bys powiedział ze masz telewizor Philipsa :P
No to wszystko jasne. Serdeczne dzięki. Pzdr :friends:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 sty 2016, 13:39
 pomorskie
#208898
pitt52 pisze: Na wlepce mam oznaczenie skrzyni biegów GQQ, a po rozkodowaniu VIN, dzięki koledze z forum, MQ 250. ?

przecież po rozkodowaniu VIN masz napisane również że GQQ

Obrazek
Awatar użytkownika
By pitt52 -  06 sty 2016, 14:10
 śląskie
#208907
Wiem. Na naklejce też mam to oznaczenie. Zastanowiło mnie jednak to co jest po rozkodowaniu, czyli MQ250. Już jednak dostałem informację o co chodzi. Pzdr
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 sty 2016, 14:27
 pomorskie
#208910
Bartas pisze: Eh.. nie.. MQ 250 to "model skrzyni" tak jak bys powiedział ze masz telewizor Philipsa :P
chyba nie do końca o sam model skrzyni ale o całość wraz z instalacją
0EJ Installation differentiation for transmission MQ 250 vehicle components
Obrazek
(0EJ) Installation differentiation for vehiclecomponents: Installation differentiation for transmission MQ 250 vehicle components.

(0EM) Installation differentiation for vehiclecomponents: Installation differentiation for transmission MQ 200 vehicle components.

(0EN) Installation differentiation for vehiclecomponents: Installation differentiation for transmission MQ 350 vehicle components.

(L0L) Steering system arrangement: Left-hand drive vehicle.

(L0R) Steering system arrangement: Right-hand drive vehicle.
By michalek80 -  06 sty 2016, 20:18
 małopolskie
#208969
Bartas pisze:
michalek80 pisze:Ja mam BLS z 2009 roku Blumotion ze skrzynią KBL

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Nagrasz jakis filmik jak to sie zbiera na seryjnych 105 KM ?
Przy 105 KM na 5 biegu powoli nabierał prędkości teraz przy 143 KM czuć że przyspiesza :) Prędkość maks to 200 km/h
By wojth -  28 paź 2016, 20:55
 zachodniopomorskie
#241761
Witam wszystkich ,szukam pomocy a mianowicie chodzi mi o podpowiedz gdzie znajdę oznaczenie skrzyni biegów do silnika BXE i czy można zamienić lub wstawić inną skrzynię biegów niż ta co jest? Za podpowiedzi z góry dziękuję