Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  04 mar 2018, 8:16
 kujawsko-pomorskie
#262547
mmx166 pisze:Kolego pomoglo cos na te dragania/telepanie silnika? u mnie nadal telepie drga na zimnym, na temp roboczej tez mu sie zdarza..
U mnie drgawki powoduje dwumasa bo ją lekko słychać na wolnych obrotach w dodatku przy wymianie przegubu zauważyłem wyciek oleju silnikowego z łączenia skrzyni biegów z silnikiem, pewnie uszkodzenie koła spowodowało tez uszkodzenie uszczelniacza wału może się mylę, okaże się przy wymianie. Wiem jedno napewno pęknie sporo kasyObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 mar 2018, 8:53
 pomorskie
#262549
Mar_vin pisze:
04 mar 2018, 8:16
U mnie drgawki powoduje dwumasa bo ją lekko słychać na wolnych obrotach
jak wymienisz to to daj znać :P , dwumasa nie powoduje wahań obrotów, to że ją słychać to nie znaczy że przez nią silnik telepie, sam wymieniałem w BRU i nic w telepaniu to nie zmieniło
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  04 mar 2018, 10:02
 kujawsko-pomorskie
#262555
Mettenoos pisze:
Mar_vin pisze:
04 mar 2018, 8:16
U mnie drgawki powoduje dwumasa bo ją lekko słychać na wolnych obrotach
jak wymienisz to to daj znać Obrazek , dwumasa nie powoduje wahań obrotów, to że ją słychać to nie znaczy że przez nią silnik telepie, sam wymieniałem w BRU i nic w telepaniu to nie zmieniło
Powiem Ci ze u mnie przy drgawkach słychać równocześnie hałas dobiiegający z okolic skrzyni biegów wiec myślę że to może być przyczyną ale nie musi tak czy inaczej czeka mnie wymiana całego zestawu z uszczelniaczem. Napewno dam znać czy pomogło ale na tą chwilę brak funduszy i będę musiał się z tym kulaćObrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

By ciaplo1 -  04 mar 2018, 10:46
 małopolskie
#262558
Mar_vin jak będziesz miał drgawki na wolnych obrotach to wciśnij sprzęgło i już będziesz wiedział czy są one od dwumasy. Możesz tez wejść w bloki pomiarowe i sprawdzić dawkowanie na suw. Nie pamietam w którym sa bloku ale gdzieś na początku, tam dawka ma się praktycznie nie zmienić, ale jak zmienia się cały czas to już wiesz czemu drga, wciśniesz sprzęgło i dawka się ustabilizuje to już wiesz ż dwumas wychuśtany i od niego te drgawki.
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  04 mar 2018, 11:12
 kujawsko-pomorskie
#262559
ciaplo1 pisze:Mar_vin jak będziesz miał drgawki na wolnych obrotach to wciśnij sprzęgło i już będziesz wiedział czy są one od dwumasy. Możesz tez wejść w bloki pomiarowe i sprawdzić dawkowanie na suw. Nie pamietam w którym sa bloku ale gdzieś na początku, tam dawka ma się praktycznie nie zmienić, ale jak zmienia się cały czas to już wiesz czemu drga, wciśniesz sprzęgło i dawka się ustabilizuje to już wiesz ż dwumas wychuśtany i od niego te drgawki.
No właśnie sprawdzałem tez drgalo ale słabiej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Mar_vin -  04 mar 2018, 11:36
 kujawsko-pomorskie
#262561
ciaplo1 pisze:Korekcje na wtryskach sprawdzałeś, może któryś nie domaga. Jest wiele przyczyn drgań, od układu paliwowego do kompresji.
Wyżej jest wrzucone

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Dodano po 9 minutach 59 sekundach:
Mar_vin pisze:
ciaplo1 pisze:Mar_vin jak będziesz miał drgawki na wolnych obrotach to wciśnij sprzęgło i już będziesz wiedział czy są one od dwumasy. Możesz tez wejść w bloki pomiarowe i sprawdzić dawkowanie na suw. Nie pamietam w którym sa bloku ale gdzieś na początku, tam dawka ma się praktycznie nie zmienić, ale jak zmienia się cały czas to już wiesz czemu drga, wciśniesz sprzęgło i dawka się ustabilizuje to już wiesz ż dwumas wychuśtany i od niego te drgawki.
No właśnie sprawdzałem tez drgalo ale słabiej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Nie dodałem jeszcze że hałas przy wciśniętym sprzegle całkowicie znikał.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  04 mar 2018, 11:54
 kujawsko-pomorskie
#262565
A-R-T-U-R pisze:No to na 99% dwumas
No ba więcej niż pewne Obrazekktoś wymieniał komplet z uszczelniaczem jakie są średnie koszty słyszałem ze ten uszczelniacz jest z czujnikiem i kosztuje ok 500 zeta

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By mmx166 -  04 mar 2018, 18:56
 małopolskie
#262594
Tak na luzie, bardzo malo wystepuja na rozgrzanym silniku , dolacze dzis zdjecia z Vag pompek . obroty skacza od 814 do 840. Slyszalem ze lepiej podniesc obroty, ale czy w ogole to telepanie da sie jakos zniwelowac? Czy te silniki diesla na pompowtrysku wszystkie tak maja? Stary Passat B3 takich rzeczy to nie ma :fluff:

Wstawiam zdjecia ustawienia kąta synchro walu czy jest ok?Auto na goracym silniku pokazuje spalanie 0,6 L chyba w normie?
Obrazek

A tu pompki:
Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 mar 2018, 19:17
 pomorskie
#262595
to co pokazałeś to jest w normie
mmx166 pisze:
04 mar 2018, 18:56
Slyszalem ze lepiej podniesc obroty,
spróbuj to się przekonasz
mmx166 pisze:
04 mar 2018, 18:56
ale czy w ogole to telepanie da sie jakos zniwelowac? Czy te silniki diesla na pompowtrysku wszystkie tak maja?
ciągle pytasz o to samo w kilku tematach
mmx166 pisze:
04 mar 2018, 18:56
Stary Passat B3 takich rzeczy to nie ma
jest na pompie rotacyjnej a nawet jak drgnie to i tak tego nikt nie zauważy
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19