Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Rumak -  20 mar 2016, 21:28
 pomorskie
#220799
malinex2 pisze: Sory Panowie ale mysle, ze tez macie juz cos nie halo z pompkami. Logi dynamiczne zrobic, a jak nic nie pokaze to dajcie tez pompki do czyszczenia
To idąc tym tropem 2/3 posiadaczy 2.0tdi ma do roboty pompki i uszczelniacze :). Ponad rok jeździe z przestswionymi obrotami, objawów drgawek brak to chyba nie jest doraźna naprawa. Spalanie w normie.
By malinex2 -  21 mar 2016, 7:24
 łódzkie
#220832
Rumak pisze:
malinex2 pisze: Sory Panowie ale mysle, ze tez macie juz cos nie halo z pompkami. Logi dynamiczne zrobic, a jak nic nie pokaze to dajcie tez pompki do czyszczenia
To idąc tym tropem 2/3 posiadaczy 2.0tdi ma do roboty pompki i uszczelniacze :). Ponad rok jeździe z przestswionymi obrotami, objawów drgawek brak to chyba nie jest doraźna naprawa. Spalanie w normie.
U mnie walek od nowosci jest na 0 ustawiony. Auto jest teraz zywsze o wiele . Robie nim bardzo duzo km i znam jego mozliwosci. Czuje roznice.Napisalem tylko co bylo u mnie w bkc . Ja mam to juz za soba i od soboty zrobilem nim prawie 1800 km . Po drgawkach ani sladu. Pozdrawiam
By malinex2 -  21 mar 2016, 16:37
 łódzkie
#220899
277 tys km . Przebieg to temat rzeka . Stan auta Go w pełni potwierdzał . Sam zrobilem nim juz przeszlo 120 tysiecy po autostradach przez 2 lata . Duzo jezdze ,ale dlatego wlasnie kupilem TDI ,a nie GTI :)
By malinex2 -  22 mar 2016, 11:10
 łódzkie
#220993
Winszuje :clap: bo ja tez bralem z Niemieckiego salonu i tez byl potwierdzony , ale przyzwyczajenie do warunkow w Polsce karze mi patrzec na to z przymrozeniem oka ☺️
Awatar użytkownika
By paku -  20 kwie 2016, 15:49
 małopolskie
#225306
Podwyzszenie obrotów biegu jałowego nie pomogło. Zauważyłem że drgawki nie występują jak samochód jest pochylony (podjazd pod garaż). Jakieś sugestie?

EDIT:
Panowie, podłączyłem co trzeba i zrobiłem ponownie małe testy.

https://www.youtube.com/watch?v=yDbHQQx ... e=youtu.be

Możecie zerknąć? Szukam przyczyny tych drgawek, bo mam wrażenie żę są coraz większe. Golf ma zmienione w VCDS obroty jałowe na 940, a widać że są trochę niższe. Dodatkowo nie stoją równo. Też tak u siebie macie? Pompki wyglądają chyba na w miarę sprawne?
Awatar użytkownika
By paku -  20 kwie 2016, 16:09
 małopolskie
#225313
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=6 ... 65#p186292

Były robione jakiś czas temu, nie wyszło nic niepokojącego. Jednomas może dawać takie objawy? Bo tłumacze sobie to zawsze tym jednomasem. Chyba że to jest tak jak piszą, tmtm ;) Musze się w końcu wziąć za synchro też tego wałka bo jest trochę za dużo.
By malinex2 -  23 kwie 2016, 16:22
 łódzkie
#225686
jedno mas jak najbardziej moze dawac taki objaw . Jesli pompki masz ok to stawial bym raczej na sprzeglo . Mialem mk4 ARL na big turbo z jednomasem + gwint to efekt telepania byl gorszy niz teraz mialem w mk5 heh u mnie niestety byla to pompka ,ale nasilalo sie to z biegiem czasu i przebiegu wiec musialem to ogarnac .
By malinex2 -  27 kwie 2016, 12:13
 łódzkie
#226131
Niby ludzie zachwalają jednomas , bo jest trwalszy i wgl ... Ja mialem hubryde z VR6 . Moim zdaniem kultura pracy silnika i ogolne wraZenia z jazdy sie troche pogarszaja , ale nie ma mowy o poslizgu sprzegla. Jednak 2 masa te wszystkie drgania i zawirowania dosc skutecznie wylapuje . Zalezy na czym Ci zalezy bo ja teraz tez od 3 lat mam mk5 i mial byc tylko zwykly daily car wiec zalozylem nowy dwumas . Jesli robil bym cos wiecej niz 170 -180 ps to napewno musial by jednomas wpasc + sechs gang .
By Bartas -  27 kwie 2016, 12:16
 kujawsko-pomorskie
#226132
malinex2 pisze:Niby ludzie zachwalają jednomas , bo jest trwalszy i wgl ... Ja mialem hubryde z VR6 . Moim zdaniem kultura pracy silnika i ogolne wraZenia z jazdy sie troche pogarszaja , ale nie ma mowy o poslizgu sprzegla. Jednak 2 masa te wszystkie drgania i zawirowania dosc skutecznie wylapuje . Zalezy na czym Ci zalezy bo ja teraz tez od 3 lat mam mk5 i mial byc tylko zwykly daily car wiec zalozylem nowy dwumas . Jesli robil bym cos wiecej niz 170 -180 ps to napewno musial by jednomas wpasc + sechs gang .
Vr6 inaczej tłumi drgania bo jest do 6 cylindrowca :v, najlepiej wsadzic g60 i obic kevlarem :) i trzyma 450 NM
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 19