Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By maxoff77 -  05 sty 2008, 22:30
 -------
#7487
witam panowie i panie. jak tam u was z dolewkami oleju, ile wam ³yka miêdzy wymianami?. chodzi mi w szczególno¶ci o 1.9 tdi, u mnie na 6000 km dola³em jakie¶ 4 sety,ale pomykam nim od nowo¶ci i z tego co mi wiadomo to do pierwszej wymiany lubi sobie troche ³ykn±æ. 1.9 bxe. pozdro.
By bila70 -  05 sty 2008, 23:44
 wielkopolskie
#7489
Witaj ! wiêc u mnie w przeci±gu dwóch lat od wyjazdu z salonu i przejechaniu 37000 km dola³em ³±cznie 2,04 L oleju. Nie pamiêtam dok³adnie co ile dolewa³em kilometrów bo z tym by³o ró¿nie, zauwa¿y³em ¿e wiêcej bra³ oleju w pierwszym roku eksploatacji, zazwyczaj po je¼dzie z ciê¿kim butem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By racepool -  06 sty 2008, 10:13
 -------
#7495
U mnie jest narazie 20kkm a juz 1.2l zalalem, niedawno chcialem zrobic przeglad po 15kkm ale w serwisie mi odradzili, mowiac ze mam longlife'a i odeslali do domu. generalnie jakis boss z serwisu stwierdzil "panie to sa pompowtryskiwacze, czego pan oczekuje? :shock: "
Awatar użytkownika
By team-am -  06 sty 2008, 10:51
 łódzkie
#7496
Generalnie silniki PD maja opinie potrzebuj±cych olej, a zw³aszcza gdy sa czesto eksploatowane z du¿ymi predkosciami. Podobno ten typ tak ma i juz.

Ja u siebie tez robie dolewki, ale nie licze ile i co ile, po prostu jak jest ma³o to dolewam :wink: To co mnie dziwi to trudno jest uzyskac max poziom oleju na bagnecie, leje i leje a poziom ciagle po ¶rodku na mierniku
By lisik -  06 sty 2008, 11:52
 -------
#7498
team-am pisze:Generalnie silniki PD maja opinie potrzebuj±cych olej, a zw³aszcza gdy sa czesto eksploatowane z du¿ymi predkosciami. Podobno ten typ tak ma i juz.

Ja u siebie tez robie dolewki, ale nie licze ile i co ile, po prostu jak jest ma³o to dolewam :wink: To co mnie dziwi to trudno jest uzyskac max poziom oleju na bagnecie, leje i leje a poziom ciagle po ¶rodku na mierniku

Od ostatniej wymiany mam PSJ i juz 10 tys bez dolewki- zszedl moze 1mm z bagnetu ale jest nadal grubo powyzej polowy miedzy min a max
Awatar użytkownika
By krz_p -  06 sty 2008, 15:47
 wielkopolskie
#7503
lisik pisze:
team-am pisze:Generalnie silniki PD maja opinie potrzebuj±cych olej, a zw³aszcza gdy sa czesto eksploatowane z du¿ymi predkosciami. Podobno ten typ tak ma i juz.

Ja u siebie tez robie dolewki, ale nie licze ile i co ile, po prostu jak jest ma³o to dolewam :wink: To co mnie dziwi to trudno jest uzyskac max poziom oleju na bagnecie, leje i leje a poziom ciagle po ¶rodku na mierniku

Od ostatniej wymiany mam PSJ i juz 10 tys bez dolewki- zszedl moze 1mm z bagnetu ale jest nadal grubo powyzej polowy miedzy min a max
lepiej skoñcz z tym PSJ bo koszty mog± byæ wiêksze ni¿ ten 1 czy 2l oleju
Awatar użytkownika
By team-am -  06 sty 2008, 16:28
 łódzkie
#7506
krz_p Dok³adnie tak jak mówidz :wink: Jeszcze turbinka od PSJ poleci bez potrzeby. Diesla trzeba czasami mocniej przedmuchaæ a jak ma potrzebê to troszke oliwy dolac :twisted:
By bila70 -  06 sty 2008, 16:40
 wielkopolskie
#7508
U mnie siê potwierdza zasada ¿e im wiêcej przejechane kilometrów tym mniej mi oleju spala.
By adam75 -  08 sty 2008, 14:56
 pomorskie
#7536
Ja mam na liczniku 33ty¶ i dola³em ok 1l. Ilo¶æ dolewek wi±¿e sie umnie ¶ci¶le z ciê¿k± nog±.Po trasie 400 km z prêdko¶ciami 180km/h musia³em dolaæ pól litra a potem przez 10 ty¶ nic. Taka chyba norma