Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Lutki -  14 gru 2016, 13:34
 śląskie
#244350
Hej, ja polecam Godule z Niepołomic, mam Golf V z 2007 model 2008 wersja zwykła ale znacznie doposażona przez helmuta. Ma sportowe zawieszenie i 2.0 BKD 16v (140 KM) bez DPF. Sam tuning trwał troche dlugo bo jakies tam problemy mieli (turbina troche waliła za duże ciśnienie w początkowej fazie ale nie przeładowywała tylko ponoć taka szpilka się pojawiała, nagły skok ciśnienia, no i mam padniety czujnik położenia wału :(), okolo 5 godzin, ale jestem bardzo zadowolony z efektu. Pan Godula na wstępnej jeździe pytał jakie mam oczekiwania. Ponoć idzie 200 km na serii z tych silników wycisnąć. Ja mu powiedziałem ze chciałbym tak delikatnie - no i wyszło 170KM i 390 Nm. No zapierdala, aczkolwiek, jak dobrze zauważyłeś, wiecej mocy w tym aucie mija sie z celem, pojawiają się problemy z trakcją. Niby mam ESP i blokade mechanizmu różnicowego ale i tak mało co to daje. Na 2 biegu to trzeba naprawde delikatnie, bo inaczej, nie ma znaczenie czy sucho czy mokro, rwie trakcie jak porypany. Jak mokro to na 3 potrafi i to przy 80 km/h. Znacznie poprawiła się elastyczność na 4 biegu od 60 - 100 wychodzi gdzies 4.5 s, na piątce podobnie od 80 - 120 gdzie w granicach 5.5. No i fajne jest to ze pedał gazu jest agresywny. Auto dużo żwawiej reaguje na samo dotknięcie gazu. Także ja polecam Godule.
szel3x pisze:Witam, posiadam MK5 GT Sport z roku 2008 z silnikiem 2.0 TDI - AZV(136HP). Byłbym zainteresowany chipem u Gregor10 z Jasła lub u kogoś innego z małopolski lub okolic Katowic. Na codzień raczej mam styczność z blacharstwem samochodowym, a nie tuningowaniem, no i właśnie czytając różne tematy w internecie na temat tuningu 2.0 TDI, wiem, że oryginalny układ dolotowy w moim aucie spokojnie wystarcza na 200 koni i przy seryjnej turbosprężarce GT1749VA nie ma sensu go wymieniać na inny FIMC'owy więc panuje tu zasada albo grubo albo wcale.

Przed chipem na pewno chciałbym wyrzucić katalizator i wstawić tam jakąś rurę down-pipe z allegro po to by turbo po chipie lepiej wyrzucało spaliny. Ja nie mam DPF więc to mam z głowy. Jest sens robić wydech 3.0 cale przy samym chipie? EGR oczywiście też do wyprogramowania komputerowo.

Idąc inną drogą która mnie też zastanawia to co muszę wymienić by uzyskać 200 koni? Więcej mnie nie interesuje bo w przednio napędowym aucie to nie ma sensu.
Awatar użytkownika
By Lutki -  14 gru 2016, 14:46
 śląskie
#244356
A co mam polecać , skoro jestem zadowolony ? Miałem do wyboru Godule, MastersTuning z Katowic, CompSport z BielskaBiałej - wybrałem Godule z Niepołomic :) i tyle w temacie.
By zajcu -  21 gru 2016, 12:08
 opolskie
#244591
Koledzy co powiecie o firmie z Opola k-sport?
Jeśli ktoś może zerknijcie na ich wykresy. Nie widzę 1.9tdi ale myślę że zawsze coś można wywnioskować bo jak dla mnie troche za dużo koksu walą. :wacko:

http://k-sport.eu/chiptuning/

O 44tuning.pl raczej złe opinie słyszałem. Co polecacie z okolic?
Słyszałem o ecu we Wrocku oraz CTR Tuning z Gliwic że dobrzy.
By Artiks -  21 gru 2016, 15:27
 dolnośląskie
#244603
Z tych okolic polecam Soft-Tuning Kłodzko, CTR Zabrze też robi robotę, no i Dynosoft Katowice wiadomo :)
Awatar użytkownika
By grejf -  04 lut 2017, 12:31
 mazowieckie
#247109
Ayla81 pisze:W moim aucie chłopaki ze Słupska osiągneli coś takiego wsumie nie wiem czy to ładnie wygląda czy słabo ja się na tym niezbyt znam auto ma odejscie takze wyprzedza sie komfortowo i bez serca w gardle :D
Obrazek
a tu druga czesc wykresu bym zapomniał :D
Obrazek

moment max masz tylko przy 2 krpm, potem są fale po.1 może to wynikac z samego softu ewnt turbo.
2. Z doświadczenia bkc'ów wiem że to obiawy wytartego wałka rozrządu, hydropopychaczy, puszczającym dolocie na wejsciu i wyjściu intercoolera (gównianie szybkozłączki) masz 165kkm. Mam bkc 10 lat 230kkm moc obecna na dzień dzisiejszy nie znana z serii to tylko słupek został, kilka razy na sztywnym kole zamachowym, sprzegle obitym kevlarem na odejsciu od 170 mi się sprzęgło uślizgnęło :cool: . Jest grubo! Zużycia brak, suchy, wszystko zależy jak się traktuje.
Kiedyś to przechodziłem, tam siedzi wałek firmy wycieruch, tylko ori vw. ma wybity nr na "czopie" po stronie wydechowej.

Powyżej ktoś pytał ktore T z GTB22 jest najlepsze to jest GTB2260vklr, lecz teraz są także bardzo dobre z mietków 20kti u Fiodora na motory Bxx bardzo ok! Z PRZEWAGĄ NA BKC, chyba że ktoś wymienił panewki na mocniejsze w bxe ;)
By Bartas -  10 lut 2017, 8:57
 kujawsko-pomorskie
#247459
Wojtus1599 pisze:Pod silnik BXF (90km) jaką moc w granicach rozsądku można próbować ?
Jakie, turbo wtryski, sprzeglo ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 lut 2017, 10:18
 pomorskie
#247462
Bartas pisze:
Wojtus1599 pisze:Pod silnik BXF (90km) jaką moc w granicach rozsądku można próbować ?
Jakie, turbo wtryski, sprzeglo ?
zestaw sprzęgła z dwumasem taki sam jak w BKC, BRU, BXE, BXJ, BLS
turbo, pompowtryski jak w BKC BXE BRU itp..


@Wojtus1599 około +/- 140ps
By Bartas -  10 lut 2017, 11:35
 kujawsko-pomorskie
#247465
Mettenoos pisze:
Bartas pisze:
Wojtus1599 pisze:Pod silnik BXF (90km) jaką moc w granicach rozsądku można próbować ?
Jakie, turbo wtryski, sprzeglo ?
zestaw sprzęgła z dwumasem taki sam jak w BKC, BRU, BXE, BXJ, BLS
turbo, pompowtryski jak w BKC BXE BRU itp..


@Wojtus1599 około +/- 140ps
Nigdzie nie napisal ze ma serie :P
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 lut 2017, 21:42
 pomorskie
#247540
Wojtus1599 pisze:Oczywiście że seria . Jakie wyjechało z fabryki takie jest do dziś tyle że może swoje już zużyte
my ci nie powiemy na ile możesz go zrobić, musi ci to powiedzieć tuner po oględzinach czytaj diagnozie bo jeżeli np. turbo będzie przeładowywać czy przepływka ciąć to porządny tuner powinien wpierw kazać ci doprowadzić auto do porządku a sopiero potem mapować
By Wojtus1599 -  13 lut 2017, 6:45
 świętokrzyskie
#247554
Tak też uczynię. Pierw stan podzespołów dopiero mapka . Dzięki chłopaki. Ale z ciekawości chciałem wiedzieć ile z takiego silnika można wyciągnąć biorąc pod uwagę że wszystko będzie ok z częściami
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 102