Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Hayni -  29 wrz 2012, 15:50
 -------
#83532
http://www.youtube.com/watch?v=Ed1YDylP ... ture=g-upl" onclick="window.open(this.href);return false;
Witam, jak w temacie...podczas ruszania na półsprzęgle auto podskakuje. Wystarczy że dodam trochę gazu i to znika. Podczas jazdy wszystko ok. Byłem u dwóch mechaników jeden twierdzi że to sprzęgło drugi że dwumas, doradzają zeby jeżdzić aż się coś sypnie konkretnie, gumy wykluczyłem są ok.
By Szymek609 -  29 wrz 2012, 16:14
 -------
#83534
Miałem to samo no może troszke mniejsze drgania.
Dwumas do wymiany, wymienia się komplet ze sprzęgłem.
Koszt wymiany ok 250zł koszt części to już zależy kto zamawia i czy zamiennik czy oryginał.
Napewno nie baw się czasem w regeneracje dwumasu bo jest to lipa straszna.
Lepiej nie jeździj aż padnie tylko zrób to w miare szybko bo skrzynia przez to cierpi.
By Szymek609 -  29 wrz 2012, 16:42
 -------
#83539
Tak czy siak skrzynie i dwumas trzeba wyjąć i zobaczyć w jakim stanie dwumas. Jak ok to wtedy można atakować skrzynie. Ewentualnie sprawdź jeszcze poduszke w kołysce aluminiowej bo pewnie przez te drgania też będzie oberwana.
A na wolnych obrotach Ci nic nie hałasuje z okolicy skrzyni ?
Awatar użytkownika
By grejf -  29 wrz 2012, 21:26
 mazowieckie
#83546
doradzają zeby jeżdzić aż się coś sypnie konkretnie
trzeba było im popukać w ich czoła...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  29 wrz 2012, 22:03
 pomorskie
#83549
Hayni pisze: doradzają zeby jeżdzić aż się coś sypnie konkretnie, .
widziałeś kiedyś jak sprężyna dwumasu wychodzi bokiem i jakie robi "dzieło" w obudwie :D
By Abest -  28 gru 2012, 19:01
 dolnośląskie
#89625
u mnie w golfie dzisiaj zaczelo sie dziać coś podobnego u mnie to jest zdecydowanie duuużo lagodniejsze zjawisko niż to na filmiku ale 2 mas i sprzęgło na pewno to nie jest bo mają przejechane ok 20 000 km (wymieniane zaraz po kupnie auta dla świętego spokoju wraz z rozrządem) poza tym gdyby to był problem z kolem 2 masowym to podobno dwumas by "klepał" przy gaszeniu silnika u mnie takiego zjawiska nie ma a jedyne co to drgania jakby chciał zgasnąć przy ruszaniu mocniejszym, na 1 i czasami tak się dzieje na 2 biegu. Bardzo dziwna sprawa jeszcze dziwiniejsze jest to że mojemu ojcu też tak czasem się dzieje w maździe 6 2.0 benzyna a tam dwumasu nie ma( teraz 4 rok jej leci) i czasem tak się "zrobi" a czasem nie. Zaobserwowalem jedynie u siebie jakiś czas temu ,że coś cicho wyło w momencie zmiany biegu na wyższy z 2 na 3 jakby łożysko skrzyni ale już od dłuższego czasu tego nie słyszę a i tak działo się to sporadycznie i tu zagadka co to może być? Jak wracałem od znajomego to to szarpanie stawało się coraz mniejsze i nie mam już sielonego pojęcia co to może być? bo na wolnych obrotach żadnych chałasów nie ma ze strony skrzyni, silnik ładnie i równiutko chodzi