Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  30 wrz 2012, 17:25
 wielkopolskie
#83585
Witam, czy któryś z kolegów używał jakiejkolwiek płukanki do silnika? Czy w ogóle warto lać takie dziadostwo do silnika nowej generacji? Czytałem wiele opinii na tak, wiele na nie i się zastanawiam czy to w ogóle ma sens.
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  30 wrz 2012, 19:07
 wielkopolskie
#83588
Nie mam problemów, ale po rocznym postoju gość który robił mi auto mówił ze mam tego użyć. Poczytałem i nie zrobiłem tego, teraz znowu chce wymieniać olej i zacząłem po raz kolejny czytać opinie na ten temat i zgłupiałem krótko mówiąc :oops:
Awatar użytkownika
By grejf -  30 wrz 2012, 21:04
 mazowieckie
#83598
PDka nie trzeba płukać jeśli jeździł zawsze na oleju syntetycznym. Chyba że ma < 300tkm, płukanka (markowa LM) nigdy nie zaszkodzi przeczyścić konowania olejowego w całym jego obiegu i dno miski olejowej... Po płukance trzeba pamiętać także że hydraulika jest dokładnie pusta. Brak oleju itp (wypłukana/czysta). Więc warto, ale zarazem nie często na pewno. :D
Awatar użytkownika
By grejf -  01 paź 2012, 10:10
 mazowieckie
#83618
Te ogólnie dostępne płukanki, raczej krzywdy nie zrobią. Gorzej jak by wlał taką płukankę pro, które są b.agresywne. Lecz je mogą używać/kupić tylko wyspecjalizowane zakłady ...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 paź 2012, 22:04
 pomorskie
#83655
antoś pisze:Ja uzywalem u siebie w PD co wymiane oleju (10tys.) i nic zlego się nie dzialo. Czy coś się zmienilo na plus? Nie umiem tego powiedziec.
nie pomogło ani pewnie nie zaszkodziło, zbędny zabieg i wydatek
Awatar użytkownika
By grejf -  02 paź 2012, 13:14
 mazowieckie
#83676
antoś pisze:wiesz, że tego się nie da stwierdzić. A na pewno efektów po jednej płukance;)
na pewno chroni dużo części przed wypalaniem się starego oleju [nagar] gdzie się zapiekł i zagnieździł. :D