Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By volf -  19 lis 2012, 23:13
 -------
#87299
Ja kiedyś użyłem podobnego specyfiku od LM, miałem stały błąd pompowtrysku na 3 cylindrze, różnicy nie zauważyłem polepszyło się po zmianie softu.

kolega w BMW czyli CR miał problem z ciśnieniami, jemu pomógł dodatek do paliwa, było to 2-3 lata temu i wszystko do dziś jest ok
By marmi m -  21 lis 2012, 11:05
 śląskie
#87364
W zeszłym roku byłem swoją 5-tką na tym zabiegu, kosztowało to chyba ok 200zł, trwało prawie godzinkę i jedyne co zauważyłem że jakoś ciut ciszej zaczął po tym zabiegu pracować, w spalaniu nie zauważyłem żadnych różnic, w przyspieszeniu chyba też ale glowy nie daję...
By KociaK -  24 lis 2012, 13:16
 -------
#87551
Byłem na tym zabiegu czyszczenia wtryskiwaczy w środę i muszę przyznać że jestem zadowolony.
Nie pisałem od razu swoich wrażeń bo pewnie bym je za bardzo koloryzował:) więc odczekałem kilka dni i sprawdziłem zachowanie auta na zimnym silniku jak i na ciepłym itp itd. Oczywiście nie jest to lek na wszystko ale zauważyłem, sporo cichszą pracę silnika, bardziej płynną i mniejsze spalanie. Nie wierzyłem w to przed tym zabiegiem ale naprawdę auto lepiej pracuje i jeździ.
Operacja trwa jakąś godzinkę i kosztowała mnie 200zł + filtr paliwa który przy okazji wymieniłem na nowy.

Nasuwa mi się prosty wniosek że musiałem mieć po prostu brudne wtryski, dziwi mnie to trochę bo tankuje tylko na BP i co jakiś czas używam STP do czyszczenia wtryskiwaczy więc niby wtryski powinny być OK a jednak tak nie jest.
By mwsoft -  24 lis 2012, 14:21
 dolnośląskie
#87553
KociaK pisze:Byłem na tym zabiegu czyszczenia wtryskiwaczy w środę i muszę przyznać że jestem zadowolony.
Nie pisałem od razu swoich wrażeń bo pewnie bym je za bardzo koloryzował:) więc odczekałem kilka dni i sprawdziłem zachowanie auta na zimnym silniku jak i na ciepłym itp itd. Oczywiście nie jest to lek na wszystko ale zauważyłem, sporo cichszą pracę silnika, bardziej płynną i mniejsze spalanie. Nie wierzyłem w to przed tym zabiegiem ale naprawdę auto lepiej pracuje i jeździ.
Operacja trwa jakąś godzinkę i kosztowała mnie 200zł + filtr paliwa który przy okazji wymieniłem na nowy.

Nasuwa mi się prosty wniosek że musiałem mieć po prostu brudne wtryski, dziwi mnie to trochę bo tankuje tylko na BP i co jakiś czas używam STP do czyszczenia wtryskiwaczy więc niby wtryski powinny być OK a jednak tak nie jest.
Ale ta maszyna nie robi absolutnie nic więcej niż zwykły pojemnik + dwa wężyki i odpowiedni środek Liqui Moly.
Oczywiście pomijam jakieś dodatkowe funkcje typu sterowanie wtryskami w benzynie, czy czyszczenie baku. No i ma barometr :)

Dwa dni temu zrobiłem czyszczenie z pomocą Liqui Moly Diesel Spulung... i... absolutnie nic. Korekcje na wtryskach i BIPy nawet nie drgnęły, nie słychać żadnej różnicy w pracy silnika, jak miał dreszcze na jałowym tak ma...
Może efektywność takiego czyszczenia zależy od sposobu zanieczyszczenia wtrysków, od tego gdzie się tankuje itp.
KociaK - jakiś efekt placebo musi też być, bo jak byś się czuł wydając 200zł i nie czując żadnej różnicy? :twisted: :lol:

Ja jestem generalnie na nie. A jak już ktoś chce, to niech kupi za 50zł środek + metr węża paliwowego za 10zł i filterek z 126p za 5zł, a nie ładować w to 200zł :)
By KociaK -  24 lis 2012, 15:08
 -------
#87558
mwsoft pisze:Ale ta maszyna nie robi absolutnie nic więcej niż zwykły pojemnik + dwa wężyki i odpowiedni środek Liqui Moly.
Oczywiście pomijam jakieś dodatkowe funkcje typu sterowanie wtryskami w benzynie, czy czyszczenie baku. No i ma barometr :)
Nie znam się na temat budowy i działania tej maszyny więc nie będę się wypowiadał, Ty pewnie znasz od podszewki na jakiej zasadzie działa ten sprzęt więc pewnie masz racje :D

mwsoft pisze:Dwa dni temu zrobiłem czyszczenie z pomocą Liqui Moly Diesel Spulung... i... absolutnie nic. Korekcje na wtryskach i BIPy nawet nie drgnęły, nie słychać żadnej różnicy w pracy silnika, jak miał dreszcze na jałowym tak ma...
Może efektywność takiego czyszczenia zależy od sposobu zanieczyszczenia wtrysków, od tego gdzie się tankuje itp.
Może coś źle zrobiłeś albo masz tak czyste wtryski że czyszczenie nic nie dało, tak jak napisałem nie jest to przecież lek na wszystko!
U mnie przed tym zabiegiem były sprawdzane dawki wszystkich wtryskiwaczy oraz po zabiegu. Porównując te wskazania, na każdym wtrysku była odnotowana kilku procentowa poprawa. Placebo ?? możesz to tak nazwać :D
Nie ukrywam że mogłem mieć brudne wtryski i dlatego w moim przypadku to pomogło, bo stacja stacji nie równa nawet tego samego brandu.

mwsoft pisze:KociaK - jakiś efekt placebo musi też być, bo jak byś się czuł wydając 200zł i nie czując żadnej różnicy? :twisted: :lol:
Możesz to nazywać jak chcesz, ja (i nie tylko ja) uważam że ten zabieg pomógł mojemu Golfowi.
Wydaje na swój samochód często więcej niż te 200zł na różne zabiegi i czasem się zdarza że są to wyrzucone pieniądze w tzw. błoto i mimo tego że bym chciał to nie ma żadnego placebo :?

Napisałem SWOJE wrażenia po tym zabiegu i możesz się z nimi zgadzać lub nie, ale Twoja negatywna wypowiedz jest dla mnie nie zrozumiała kiedy nawet nie miałeś z takim czymś do czynienia :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 lis 2012, 15:46
 pomorskie
#87560
z dolotem to ma mało wspólnego, generalnie zabieg nie zaszkodzi a i wiele nie pomoże, osobiście wolę raz na pół roku wlać sam preparat niż płacić komuś za to żeby mu się zwrócił koszt zakupu maszyny, 50 ml do każdego tankowania pod korek LIQUI MOLY Speed Diesel Zusatz pewnie da takie same efekty
Byłem na tym zabiegu czyszczenia wtryskiwaczy w środę i muszę przyznać że jestem zadowolony.
zadowolenie klienta jest najważniejsze :D ja osobiście sprawdzałem VCDS-em parametry prze i po zabiegu w 12 letnim passacie z przebiegiem pod 300 tyś km i żadnej różnicy nie zauważyłem :(
By mwsoft -  24 lis 2012, 20:54
 dolnośląskie
#87574
KociaK pisze:
mwsoft pisze: Napisałem SWOJE wrażenia po tym zabiegu i możesz się z nimi zgadzać lub nie, ale Twoja negatywna wypowiedz jest dla mnie nie zrozumiała kiedy nawet nie miałeś z takim czymś do czynienia :mrgreen:
Spokojnie. Do każdej opinii w skowronkach przyda się opinia w drugą stronę. Też byłem strasznie podekscytowany tym czyszczeniem, a dobrze żeby inny potencjalni forumowicze wiedzieli, że to nie zawsze - jak widać - działa.
Ciężko powiedzieć, że nie miałem do czynienia z tym, skoro użyłem dokładnie tego samego środka który oni wlewają do tego swojego zbiornika na kółkach :mrgreen:
Dobrze mettenos pisze - nie warto wydawać 200zł, żeby im się zwrócił koszt zakupu maszynki.

Prędzej obstawiam, że moje wtryski są już na tyle zużyte, że im nie robi różnicy, a nie że takie super :)
Awatar użytkownika
By Tyson -  11 gru 2012, 22:30
 mazowieckie
#88665
BartQ88 pisze:A rozbijanie nagaru ultradźwiękami?
niedługo to będzie tak, że podejdzie jakiś znachor, dotknie ręką silnika, potrzyma 2 sek i powie, że motor nówka :lol:

Zapomniałem dodać, że pićset się należy :mrgreen: