Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By KociaK -  02 gru 2012, 12:51
 -------
#88071
Czy jest różnica w grubości tłumików 1.9 TDI 105KM a np. 2.0 TDI 170KM ?

Ostatnio zaglądałem pod swoje auto i rura tłumika w moim aucie wydaje się być bardzo cienka, sprawdzałem na alledrogo na tłumik od 2.0 TDI i na zdjęciu wygląda grubiej :/ czy tak jest?

W przyszłości planuje nad zmianą wydechu na jakiś z większym potencjałem do przeróbek silnikowych. I tak się zastanawiam czy nie da się czegoś zaadoptować z innego auta albo innej wersji. Może z jakiejś benzyny by podpasował i by był grubszy, ale czy wystarczająco ?? Czy tylko wchodzi w grę jakiś nie fabryczny??

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?
By orh -  02 gru 2012, 22:34
 małopolskie
#88114
Nie wiem jak to odkladnie jest w Golfach ale pewnie tak samo. Mam ostatni tłumnik założony od Audi A3 2.0TDI Sportback i rura dochodząca do końcowego tłumnika jest grubsza niż standartowa w Golfie. Jednakže idealnie pasuje jedna w drugą i pozostaje tylko zaspawać łączenie
By KociaK -  04 gru 2012, 9:57
 -------
#88182
Czy gdzieś w etce czy innych fachowych programach nie ma wymiarów poszczególnych wydechów??
Najbardziej chodzi mi jakie średnice rur mają poszczególne tłumiki w rożnych wersjach silnikowych golf-ów.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 gru 2012, 15:49
 pomorskie
#88213
KociaK pisze:Czy gdzieś w etce ....nie ma wymiarów
no właśnie nie ma bo sprawdzałem, niektóre części tłumików 1.9 i 2.0 są identyczne patrząc po numerach części ale akurat wymiarów nie ma, ją tylko numery części a te są z innymi końcówkami więc wskazuje na to że wymiary są inne