Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Kiler -  10 gru 2012, 15:25
 wielkopolskie
#88569
Ciągle walczę z moim golfem a raczej z łapanymi przez niego nolaufami . W międzyczasie podejrzenie padło też na przepływomierz że może coś z nim jest nie tak .Chyba dwa tygodnie temu wyjąłem go ,przedmuchałem sprężonym powietrzem (kumpel mówił że powinniśmy go jeszcze przemyć jakimś płynem niby dobrym do przepływomierzy ale nie mieliśmy tego płynu i tak zamontowaliśmy.
Na same nolaufy nie pomogło nic a nic ale zużycie paliwa :shock: spadło o około 30-40 % . co prawda nie działa mi FIS a więc też licznika nie widzę więc pomiary nie są super dokładne ale jestem w totalnym szoku.Po zatankowani za 200 zł (silnik bkd + dsg) kręciłem się trochę po mieście a wczoraj zrobiłem trade na ok 330 km z tego ok 200 km po autostradzie z prędkościami ok 180 a paliwa zostało jeszcze duuuzo ponad 1/4 zbiornika . Polecam każdemu bo to roboty na 3 minuty a MOŻE dużo pomóc.
By pszczolek -  10 gru 2012, 17:52
 mazowieckie
#88575
Troche to dziwne bo jezeli pali mniej to wskazania z przeplywomierza musza byc zanizone, czytaj (mniejsza dawka paliwa)
Przekłada sie to na mniejsza moc kolego wiec nie tędy droga w tej tezie :P
By Kiler -  10 gru 2012, 20:47
 wielkopolskie
#88592
Może to "przedmuchanie" przepływki cudownie zbiegło się z jakąś autonaprawą samochodu . W każdym razie nic wiecej nie robiłem oprócz czyszczenia przepływki (no chyba ze jakoś na to wpłynął montaż lampki sufitowej bo to jeszcze robiłem :lol: ) a zużycie spadło tak jak pisałem . Czy dawka jest większa czy mniejsza czy może ktoś to przelicza na kalkulatorze :lol: w każdym razie tak jest
By Kiler -  10 gru 2012, 21:17
 wielkopolskie
#88599
tak jak pisałem - nie odpowiem jak to wygląda w litrach na kilometr bo FIS pokazuje tylko "immobilizer active" :lol: wiem że mam ten samochód na tyle długo że na jakie odległości starczało mu paliwa np za 100 czy 200 zł i wiem że teraz starcza mu na dużo więcej . Wcześniej na pewno nie palił mało ale składałem to na karb mojej dosyć ciężkiej nogi :lol: Teraz jest równie ciężka a wynik tak jak pisałem . Tyle wiem i to napisałem . Czy tak powinno być czy nie czy może nagle zacząłem tankować super paliwo ery kosmicznej które powoduje mniejsze spalanie tego nie wiem . W każdym razie to zauważyłem więc napisałem .
Wiem że wcześniej w czasie pracy na wolnych obrotach FIS pokazywał chwilowe zużycie 0,6 l/h teraz VCDS w blokach pomiarowych pokazuje 0.4/h czy to ma przełożenie na to co pokaże FIS jak będzie działał tego nie wiem :lol:
By leoncjo -  18 gru 2012, 11:32
 małopolskie
#89020
sprawdź ile na baku przejedziesz od korka po rezerwę i potem znowu do pełna (najdokładniejszy pomiar) -takie szacowanie po wskaźniku paliwa nie jest dokładne(przynajmniej u mnie)