Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By kamilo87 -  14 sty 2013, 17:17
 -------
#90626
Witam Wszystkich:)Jestem Tutaj Nowy wiedz proszę o wyrozumiałość.Mam pewien problem i chciałbym zapytać sie co to może być posiadam Mk5 1.9 Tdi 2008 rok silnik BLS o kilku dni zauważyłem że jak puszczam sprzęgło to słyszalne są takie jak by sprężynki z okolic sprzęgła dodatkowo zauważyłem że jak auto powoli jedzie i wkładam bieg i puszczam sprzegło to słysze chrupnięcie ;/;/ dodam że normlanie mi sprzegło bierze i auto tez normalnie przyspiesza nie słychać jeszcze dwu masy co o tym sądzicie z góry dziekuje za pomoc pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  14 sty 2013, 19:16
 kujawsko-pomorskie
#90632
kamilo87 pisze:Witam Wszystkich:)Jestem Tutaj Nowy wiedz proszę o wyrozumiałość.Mam pewien problem i chciałbym zapytać sie co to może być posiadam Mk5 1.9 Tdi 2008 rok silnik BLS o kilku dni zauważyłem że jak puszczam sprzęgło to słyszalne są takie jak by sprężynki z okolic sprzęgła dodatkowo zauważyłem że jak auto powoli jedzie i wkładam bieg i puszczam sprzegło to słysze chrupnięcie ;/;/ dodam że normlanie mi sprzegło bierze i auto tez normalnie przyspiesza nie słychać jeszcze dwu masy co o tym sądzicie z góry dziekuje za pomoc pozdrawiam.
Jaki masz przebieg ?
Czy eksploatujesz auto od początku ?
Czy ten odgłos jest metaliczny czy stłumiony ?
Może to być początek końca sprzęgła ale nie koniecznie. Może to być nadmiar powietrza przy turbinie - warto zrobić logi dynamiczne auta i sprawdzić turbinę a właściwie jej ciśnienia co może świadczyć o początku zapiekania się kierownic turbiny..
Te tematy dość szeroko są opisywane na tym forum. Trzeba trochę poszukać wykorzystując "szukajkę"
By kamilo87 -  14 sty 2013, 21:54
 -------
#90650
Przejechane mam 210 000 jestem od nowośći drugim właścicilem auto kupilem serwisowane z przebiegiem 150 tysięcy Turbine mam nową tak że odpada a co chodzi o dzwięk to jest takie jak by chrupniecie jak puszcze sprzęgło przy dojeżdzaniu do skrzyżowania
By kamilo87 -  14 sty 2013, 22:46
 -------
#90666
Obawiam się najgorszego że zaczyna mi padać albo sprzęgło albo najprawdopodobniej dwu mas i chcę sie upewnić czy podejrzenia moje są słuszne i jaki komplet byście Panowie doradzili jakiej firmy i co szło na pierwszy montaż bo przypuszczam że u mnie jeszcze orginał siedzi z gory dzieki.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  15 sty 2013, 8:14
 kujawsko-pomorskie
#90677
No to sobie sam odpowiedziałeś. :D
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 8:43 przez BRUNO55, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Danielo -  15 sty 2013, 12:22
 dolnośląskie
#90690
kamilo87 pisze:Obawiam się najgorszego że zaczyna mi padać albo sprzęgło albo najprawdopodobniej dwu mas i chcę sie upewnić czy podejrzenia moje są słuszne
upewnisz sie jedynie sciagajac skrzynie :wink: