Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#91067
Witam
Mam problem ze sprzęgłem które dziwnie chodzi: po wciśnięciu sprzęgła na końcu czuć sprężynujący opór. Sprzęgło chodzi bardzo lekko (powiedziałbym że za lekko) i nie ma problemu z przełączaniem biegów i bierze raczej prawidłowo nie przy samej podłodze.
Dwumasa wymieniona 23 tyś km temu na Sachsa i właściwie chodziło tak od wymiany. W ASO zwrócili mi uwagę że strasznie dziwnie chodzi więc awansem wymieniłem wysprzęglik ale nic się nie zmieniło.
Niedługo minie 2 lata więc w najgorszym przypadku spróbuje wymienić sprzęgło na gwarancji. Mam nadzieję że SACHs ma dwuletnią gwarancję.

Drugi objaw który pojawił się po wymianie w ASO uszczelki pod głowicą , wałka rozrządu , popychaczy + wymiana wysprzęglika to drżenie/buczenie przy przyspieszaniu na wszystkich biegach do obrotów 1800rpm.
Mam zarwaną gumkę na plastykowej górnej pokrywie silnika/wyciszeniu ale nie sądzę aby to było aż tak słychać.

Podpowie ktoś czy to może od sprzęgła i czy je rozbierać :( . Mechanika zdaje się też obowiązuję 2 letnia gwarancja ?
P.S przejrzałem większość postów na ten temat ale nie znalazłem rozwiązania dla mojego problemu.
1.9 TDI BKC przebieg 202kkm