Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By MarcinMrn1985 -  23 sty 2013, 10:02
 -------
#91149
Witam.Wziołem się za rozbieranie mojej V-tki,dokładnie za DwuMasa.I mam pytanie Jakiego założyć LUKA czy SACHS , i czy zmieniać sprzęgło kompletne? Czy aby dwumasę?Co proponujecie Proszę o linki z allegro czy mam wybrać całe zestawy czy aby dwumas?I jeszcze zapytam jak już będę miał wyjętą skrzynie czy coś odrazu należało by wymienić Np olej w skrzyni? Przebieg mój to 180tys km.Biegi dobrze wchodziły czasami jedynka ciężko ale to wina dwumasy....... aa Wymieniam Dwumase Ponieważ jak zakupiłem V-tkę to właściciel powiedział mi że muszę zmienić i zresztą słychać jak się jeździ.Teraz mam trochę czasu więc to robię.
By kuba94 -  23 sty 2013, 10:34
 pomorskie
#91151
Najlepszy wybór to jednomas, zresztą na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedz w postach na forum temat wałowany do znudzenia.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, 10:37 przez kuba94, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 sty 2013, 10:37
 pomorskie
#91152
dwumas Sachsa, przy prawidłowej eksploatacji wytrzymuje do 200 tyś km dlatego uważam że nie ma potrzeby bawienia się w jednomas
i czy zmieniać sprzęgło kompletne?
oczywiście

jeszcze zapytam jak już będę miał wyjętą skrzynie czy coś odrazu należało by wymienić Np olej w skrzyni?
przy 180 tyś km przebiegu jak najbardziej wymieniać
Biegi dobrze wchodziły czasami jedynka ciężko ale to wina dwumasy.......
kto ci tak powiedział?

poza tym jak Kuba wyżej napisał, powinieneś użyć wyszukiwarki http://www.vwgolfv.home.pl/Forum/phpBB- ... mit=Szukaj" onclick="window.open(this.href);return false;
By MarcinMrn1985 -  23 sty 2013, 22:56
 -------
#91178
Ile takie Simeringi kosztują i czy dostane je na allegro ?Wyjołem dzisiaj sprzęgło i wszystko jest firmy LUK.Tylko zastanawiam się bo ten dwumas lata strasznie lewo prawo i góra dół nie wiem czy to dobrze czy źle ale wydaje mi się że nie może latać. Będę szukał kompletnego zestawu tak jak było i takiej samej firmy.A co do oleju to jaki wlać i ile ?Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.
By MarcinMrn1985 -  29 sty 2013, 10:16
 -------
#91525
unseen mógł byś mi powiedzieć jak odpowietrzyć sprzęgło?Chodzi mi czy ten sam sposób co hamulce, 3razy pompuję trzymam pedał na dole odkręcam odpowietrznik?Bo już wszystko poskładałem jeszcze pół osie i osłona silnika i takie tam drobiazgi.
By kuba94 -  29 sty 2013, 10:37
 pomorskie
#91526
Tak sam jak kola sie odpowietrza tyle że pedał sprzęgłą trzeba ręcznie podnosić do góry bo sam nie wraca:

: najpierw odessac stary plyn ze zbiorniczka i nalac nowego, a potem:
1. wciskasz pedal i trzymasz
2. asystent otwiera odpowietrznik tloczka sprzegla na skrzyni
3. plyn wyplywa
4. asystent zamyka odpowietrznik tloczka
5. podnosisz podal sprzegla z podlogi (sam nie wroci - nie ma sprezyny powrotnej)
6. naciskasz pedal kilka razy, zeby wtloczyc plyn do przewodow i zaczynasz od poczatku az zacznie wyplywac czysty jasny plyn.

od czasu do czasu zajrzyj do zbiorniczka plynu, zeby sie upewnic, ze nie zasysasz powietrza i dolej troche nowego plynu.
By MarcinMrn1985 -  29 sty 2013, 16:32
 -------
#91544
kuba94 dzięki..... tak jak mówiłeś tak zrobiłem.Tylko teraz mam inne pytanie Po wymianie kompletnego sprzęgła i jazdy testowej jest tak jak było. Czyli takie chrupanie.W ogóle Sprzęgło jak się składa to przypadkiem trzeba jakiś mieć sprzęt do ustawienia jego?
By MarcinMrn1985 -  30 sty 2013, 12:39
 -------
#91601
Witam ponownie.Wydaje mi się że doszedłem do tego chrupania.tylko nie mogę znaleść tego na allegro.Podaje linka do aukcji w której jest pół oś i na zdjęciu po środku pół osi jest takie łożysko.Chodzi mi o tą sama część,wydaje mi się że te łożysko wyje.I teraz pytanie da rade kupić to nowe czy trzeba wprasowywać łożysko ?...............http://allegro.pl/vw-golf-v-2-0-tdi-pol ... 89835.html" onclick="window.open(this.href);return false;
By kuba94 -  30 sty 2013, 13:09
 pomorskie
#91603
Chodzi o przegub wewnętrzny ? jeśli o przegub to jest to do kupienia osobno A nie chrupie ci przypadkiem ten wieloklin co wchodzi w skrzynie biegów.
By MarcinMrn1985 -  30 sty 2013, 18:24
 -------
#91633
kuba94...a jak to sprawdzić czy on dobry czy nie dobry ? Chodzi Ci o ta całą pół oś co z jednej strony jest przegub z drugiej jak się to wyjmie są frezy o to chodzi ?mi się zdaje że to łożysko teraz nawet skręcam kołami w lewo chrupie a w prawo w pewnym miejscu nic nie chrupie.