Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By beka112 -  01 gru 2014, 23:30
 kujawsko-pomorskie
#152612
ale po 20 min chyba juz powinno byc dosc cieplo, chyba ze sie myle ?
Komp nie pokazuje bledow. Czy Grzalke zalacza sie przyciskiem od obwodowego nawiewu i ogrzewanie nie dziala na trybie econ jak powiedzial mi mechanik ?
By klepa -  02 gru 2014, 13:29
 warmińsko-mazurskie
#152649
Obrazek
Oba przyciski jak strzałki na zdjęciu pokazują mają być włączone, AUTO i ECON i reszta wyłączone, temperatura po obu stronach około 23-24 stopnie, środkowe pokrętło pokręcić w prawą stronę na max, po chwili jest już czuć jak leci ciepłe powietrze z przednich środkowych nawiewów :laugh:, przynajmniej u mnie tak to działa.( grzałka się włącza jak powietrze na dworze jest po niżej +2 stopnie)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 gru 2014, 18:13
 pomorskie
#152677
Jako że jest okres zimowy i takie tematy o zimnych TDI mogą się powtarzać temat ten podwieszam

ps. jeśli nie ma błędów, termostat działa a na desce osiąga 90 stC /w ECU co najmniej 80/ to wszystko w porządku z twoim autem, po prostu TTTM
By Gomul89 -  03 gru 2014, 0:05
 mazowieckie
#152779
Bartolomeo171 pisze:A czy jest normalne, przy -3 mój BXE ma tak, że pomimo osiągnięcia 90 podczas jazdy to na postoju przy odpalonym aucie temperatura spada, nawet do 80...?
Mam tak samo i założony nowy termostat. Na obecną chwilę i tak jest lepiej, bo wcześniej nawet na +5st spadała wskazówka a teraz tylko jak przymrozi.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 gru 2014, 10:34
 pomorskie
#152789
Bartolomeo171 pisze:A czy jest normalne, przy -3 mój BXE ma tak, że pomimo osiągnięcia 90 podczas jazdy to na postoju przy odpalonym aucie temperatura spada, nawet do 80...?
na postoju, w korku, kiedy auto nie jest pod obciążeniem w mrozach temperatura silnika ma prawo spaść poniżej 90 st., normalny objaw, ważne żeby pod obciążeniem czyli podczas jazdy utrzymywała się na 90 st, wówczas termostat działa prawidłowo

klepa pisze:.( grzałka się włącza jak powietrze na dworze jest po niżej +2 stopnie)
a to zależy od ustawień w sterowniku, u mnie w Climaticu było +4 st, w obecnym aucie też jest ustawione +4
Awatar użytkownika
By marnon -  28 gru 2014, 18:57
 śląskie
#156694
mettenos pisze:
Bartolomeo171 pisze:A czy jest normalne, przy -3 mój BXE ma tak, że pomimo osiągnięcia 90 podczas jazdy to na postoju przy odpalonym aucie temperatura spada, nawet do 80...?
na postoju, w korku, kiedy auto nie jest pod obciążeniem w mrozach temperatura silnika ma prawo spaść poniżej 90 st., normalny objaw, ważne żeby pod obciążeniem czyli podczas jazdy utrzymywała się na 90 st, wówczas termostat działa prawidłowo

miałem dziś dokładnie to samo , jechałem do Szczyrku temp. -8st.C póki leciałem w trasie temp równe 90st. jak ruszyłem z przełęczy Salmopol w dół do Wisły na 2 biegu bez gazu , potem korek i patrzę ... trochę ponad 70st... nawiew w climaticu na 2 i 22st. jak zmniejszyłem na 1 to trochę podciągnął temperaturę, ale nieznacznie. W trasie znów norma. spalanie wg kompa cały czas na wolnych 0,5l .
By Marcin02011 -  06 sty 2015, 21:28
 pomorskie
#159066
Witam mam problem mianowicie w moim golfie od jakiegoś czasu zauważyłem że temperatura silnika nie dochodzi do równej 90
staję gdzieś na 80 trochę spada i znowu 80 ale nie dochodzi do 90 błędów brak czy do wymiany jest termostat ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 sty 2015, 21:40
 pomorskie
#159078
Marcin02011 pisze:a jak mam to sprawdzić działanie tych czujników ?

czymś co się nazywa VCDS

poczytaj >>>TUTAJ<<< o kanale 007 silnik zimny wyłączony - ocena temperatur płynu chłodzącego, powietrza i paliwa /przy okazji ocena sprawności czujników temp.
i 007 komentarz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8