Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By cezary -  26 lut 2013, 8:21
 -------
#93294
W związku z planowaną wymianą, szukam wziązki kabli do silnika 1.9 TDi BXE 105KM 5-biegowa skrzynia manual. Chodzi o fakt, że w mojej aktualnie założonej wiązce mam część kabli zmasakrowane i czasami występuje problem z komunikacją z czujnikiem sprezania turbiny i czujnikiem sprezania klimy (było wałkowane w innym temacie, z błędów komputera, historii auta i poprzedniej naprawy obstawiam że to właśnie pocięta wiązka a nie czujniki same w sobie).
Znalazłem na szybko taką ofertę:
http://allegro.pl/instalacja-silnika-do ... 53851.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pytania:
1) Czy ta wiązka obsługuje czujniki sprężania turbiny i klimy? W sensie czy coś takiego właśnie potrzebuję?
2) Czy wiązka z BLS podejdzie do BXE?
By furbs -  26 lut 2013, 8:37
 -------
#93295
Ja mam kolego do sprzedania wiązkę silnika BXE. W aucie była klima, turbina itp. Została mi po wymianie silnika, którą robiłem 2 lata temu (wymiana nie była spowodowana awarią wiązki, tylko tym że mi korbowód bokiem wylazł :) ). Co prawda miałem (bo auto już sprzedałem) u siebie w Golfie BXE + DSG, ale silnik na wymianę, który kupiłem był odczepiony od skrzyni manualnej i z nim była kompletna wiązka. Jeśli one jakoś by się różniły to na bank mój mechanik nie kombinowałby ze sztukowaniem mając taką gotową pod ręką. Więc, podsumowując, jeśli w manualu i DSG są inne to mam na 99% tą z manuala, jeśli są takie same - to też mam. :D

Grzebiąc w ETKA za wiązką jest tam coś takiego:

Obrazek

i takiego:

Obrazek

Są to schematy dwóch wiązek około-silnikowych. Pierwsza to wiązka idąca do komory silnika a druga to wiązka silnika.

Wygrzebałem wiązkę, którą mam w garażu i wygląda ona jak ta z drugiego schematu. Oto real-foto:

Obrazek

Niestety karteczka, na której są wszystkie oznaczenia nie bardzo nadaje się do odczytania z niej czegokolwiek:

Obrazek

Masz jakąś wiedzę na temat ewentualnych różnic wiązek DSG i manual?

Poproszę o wypowiedzenie się naczelnych forumowych elektryków\elektroników w tej sprawie. :D
By cezary -  26 lut 2013, 23:17
 -------
#93325
Niestety moja wiedza w tym zakresie oscyluje w okolicy 0;/
Napisz proszę jaka cena Cię interesuje, poczekam do 2 dni, może specjaliści z forum coś skrobną, a dodatkowo jutro oddaję autko do mechanika to się z nim też skonsultuję i dam Ci znać ok?