Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By [email protected] -  07 kwie 2013, 22:46
 wielkopolskie
#95672
Witam. Jestem tutaj nowy. Przeglądałem forum ale nie spotkałem się z takim problemem, dlatego zakładam nowy temat. Od pewnego czasu mam problem ze swoim Golfem. Podczas jazdy na biegu przy puszczaniu gazu przed wciśnięciem sprzegła w celu zmiany biegu słychać szum-szuranie, tarcie, nie wiem jak to nazwać. Dzieje sie tak tylko podczas jazdy 1500-2000 rmp. Przy wyższych obrotach tego nie słychać. Dodam że jak delikatnie puszczam gaz problem nie występuje lub nie jest słyszalny.Jest to bardzo uciążliwe. Macie jakieś pomysły co to może być? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2013, 15:16 przez [email protected], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  08 kwie 2013, 8:37
 kujawsko-pomorskie
#95686
Jeżeli jest to coś takiego co było u mnie , to turbina do czyszczenia. Kiedy wyczyściłem turbinę to wszystko ucichło.
By [email protected] -  08 kwie 2013, 15:16
 wielkopolskie
#95703
BRUNO55 pisze:Jeżeli jest to coś takiego co było u mnie , to turbina do czyszczenia. Kiedy wyczyściłem turbinę to wszystko ucichło.
U mnie turbinę raczej można wykluczyć bo była sprawdzana. Dzieje się tak tylko podczas jazdy, na biegu jałowym jak dodaje gazu i puszczam to jest ok.
By _Dominik_ -  08 kwie 2013, 22:08
 podkarpackie
#95724
Ja też miałem tak jak by blow-offa przy zmianie biegów jak i na biegu jałowym. Nic z silnikiem nie robiłem, temp na zewnątrz troszkę wzrosłą i te objawy ucichły. Zastanawia mnie co może być tego powodem. Dodam, że te odgłosy pojawiły się nagle.