Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Stachoo -  14 kwie 2013, 0:13
 małopolskie
#96080
Witam!
Ostatnio zaobserwowałem u siebie dziwne drżenie silnika.
Samochód normalnie rusza z jedynki przechodzącej w dwójkę, lecz gdy dalej dodaje mu gazu przy trójce samochód podczas rozpędzania dostaje dziwnych drgawek i trzęsie całą budą, dzieje sie to przy prędkości ok. 30km kiedy dodaje gazu i rozpędzam go do 50 drgania ustają na czwartym nic się nie dzieje i dopiero na piątym biegu przy prędkości około 70-75 znowu pojawia się ten sam problem.
Czy ktoś z was może spotkał się z czymś takim?
By Stachoo -  14 kwie 2013, 0:23
 małopolskie
#96082
Ja z mojej strony dodam, że jak mu depne mocniej to nie chce się zbierać za bardzo a do tego dochodzi odgłos "buczenia", z tego co po innych forach wyczytałem to mogą to być jakieś drgania ze strony wydechu albo poduszki silnika itd itp. czy ktoś jeszcze spotkał się z podobnym przypadkiem?
By Paulek -  14 kwie 2013, 22:43
 -------
#96158
Jak nie chce się zbierać to nie chcę cię straszyć ale to może być już koniec sprzęgła.. Najlepiej podjedź na jakiś warsztat to sami ocenią bo takie gdybanie bez oględzin może przysporzyć ci tylko siwych włosów i nic więcej. :)
By Stachoo -  15 kwie 2013, 9:55
 małopolskie
#96171
Za tydzień właśnie mam zamiar udać się do mechanika, zobaczymy co powie na to, tylko sprzęgło łapie mniej więcej w połowie już, jeżeli chodzi o wymianę sprzęgła to te samoregulujące vw są droższe od zwykłych z tego co się orientuje..
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  29 kwie 2013, 11:28
 pomorskie
#97291
Stachoo pisze:Problem rozwiązany!

Powodem było już przedwczesne spóźnianie się rozrządu, po wymianie paska na nowy drgawki ustały.

oby z tym rozrządem nie było tak jak z tym olejem w skrzyni :D