Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Hiszpanek_28 -  23 maja 2018, 16:43
 dolnośląskie
#265026
175km 360NM w BLS nie urywa korby a u Ciebie urwało 130km. zmieniałem panewki przy 320 tys km były jeszcze od nowości dość w dobrym stanie. wrzuć arl albo blt bpx, samym programem wyjdzie 180-200 na seryjnym osprzecie, ale nie wiem czy nie lepiej naprawić silnik.
Awatar użytkownika
By sebek1993 -  24 maja 2018, 11:00
 lubelskie
#265054
Dzięki chłopaki za odpowiedz :) mój mechanik ma na stanie bkc i będzie mi wstawiać. Mam nadzieje, ze będę zadowolony. Juz się balem, że to przez ten program. Widocznie ktoś wcześniej tak go dojechał skoro tak się stało. Dla mnie ta moc jest wystarczająca i nie potrzebuje więcej żeby wstawiać ARL. Silnika raczej nie opłaca się naprawiać.
By shadowman2501 -  01 cze 2018, 13:28
 dolnośląskie
#265274
Witam,ja się podepne pod temat,co prawda mam silnik z oznaczeniem BLS,ale w nich też podobno zdarzały się wadliwe panewki.Jaki jest koszt takiej wymiany i czy trzeba również wymieniać wałek itd.??Albo może inaczej zapytam,co dokładnie trzeba wymienić??Będę wdzięczny za wszelkie rady :)
By shadowman2501 -  02 cze 2018, 11:34
 dolnośląskie
#265304
Witam,też już dużo się naczytalem o tych wadliwych panewkach i bolączkach silników BLS z DPF i postanowiłem wymienić panewki.Zastanawiam się też nad DPF-em i tutaj pytanie do tych,którzy już ten temat przerabiali,czy wystarczy regularnie czyścić DPF,ponieważ są już firmy które się tym profesjonalnie zajmują
,czy pozbyć się DPF-fu??Proszę Poradźcie coś,bo nie wiem co najlepiej zrobić.Bede wdzięczny jak ktoś mi konkretnie poradzi jak zadbać właściwie o silnik BLS :)
By Tiro -  02 cze 2018, 21:34
 mazowieckie
#265318
Witam wszystkich opiszę swój przypadek pacjent to vw golf plus 1.9tdi bxe 5M1 02A 105 km rocznik 2007 przebieg 105000 tyś auto od nowości kupione z polskiego salonu w Piasecznie olej wymieniany co rok przy przebiegach 8-10 tyś rocznie, olej to castrol 5w30. Parę dni temu zauważyłem przy opalaniu auta dziwne drżenie silnika które ustawało jak silnik złapał temperatury wiedząc że jest to silnik z problemem panewkowym auto odrazu trafiło na kanał.
Obrazek

Dodano po 17 minutach 11 sekundach:
A oto numery panewek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By shadowman2501 -  06 cze 2018, 7:10
 dolnośląskie
#265432
jendrek1975 pisze:
01 cze 2018, 14:29
shadowman2501 pisze:
01 cze 2018, 13:28
Witam,
panewki Glyco 71-3904 STD
śruby oryginał vw -15zł /szt
Mechanik krzyknął mi 150 zł ,dzięki Mettenoos :thank_you:ē
Dzięki kolego,a co z wałem korbowym??Wyciągać szlifować,wymieniać,czy wymiana panewek i śrub wystarczy??

Dodano po 6 minutach 30 sekundach:
Mettenoos pisze:
02 cze 2018, 11:42
Jeśli DPF nie sprawia problemów to po co go wyrzucać,

Dodano po 1 minucie :
Ja mam DPF i nawet do głowy mi nie przyszło żeby się go pozbyć, pewnie dlatego że nie sprawia problemów
Na tą chwilę nic z DPF-em się nie dzieje,wypala się normalnie i nie stwarza większych problemów. Jednakże jeden specjalista u którego robiłem diagnostykę,zasugerował mi wyrzucenie DPF-u,ponieważ twierdzi,że właśnie w silnikach BLS to Dpf jest problemem i przyczyną właśnie zurzywających się szybciej elementów silnika z panewkami włącznie. Powodem jest dostające się paliwo do oleju,które je rozrzedza,ponoć niedooracowany jest ten DPF w golfach. Co o tym sądzicie??
By shadowman2501 -  07 cze 2018, 9:43
 dolnośląskie
#265492
Super,dzięki kolego za informację,pozdrawiam :cool:

Dodano po 10 minutach 57 sekundach:
Da się jakoś poznać,czy paliwo się dostaje do oleju??Na pewno będzie wzrastał poziom oleju,a co z jego konsystencją,da się to jakoś sprawdzić??Może poprzez jakąś analizę oleju??Druga sprawa z tym związana to lejące wtryski,te też ponoć potrafią narobić bałaganu :wacko: Mam teraz wyciągnięty jeden wtrysk,który dzisiaj jedzie na regenerację,czy w pozostałych wymienić dla pewności o-ringi,czy nie ruszać skoro się nic nie dzieje??Jakie są objawy lejących wtrysków??Auto mi nie kopci w żaden sposób,ale to zapewne zasługa DPF-u :)
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 58