Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Tomasqtno -  08 maja 2013, 11:14
 -------
#97769
Witam. Od jakiegos tygodnia w mojej piątce podczas jazdy słychać gwizdanie z komory silnika, dodatkowo kiedy jade i osiagne 2000 obrotów + to słychać takie metaliczne świszczenie, jakby sie cos ocierało. Procz tego auto smiga normalnie, moc nie spadła ani troche. wiecie co to moze byc? Turbo? czy moze EGR bo mam uszkodzone? wyczytalem gdzieś ze możliwe ze jakas rurka od EGR'u sie przedziurawiła i dlatego tak swiszczy. dodam ze na biegu jałowym jak dodam gazu to cisza, no tylko slychać to "gwizdanie" HELP!!!!
By krisv -  08 maja 2013, 11:34
 mazowieckie
#97771
Jedz na kanal lub podnosnik i sprawdz czy wirniki turbinie sa zdrowe a dwa, od turbiny odchodzi taka karbowana rurka
Obrazek
Albo niech ktos ci pomoze wsiadzie i pogazuje wtedy latwiej bedzie zlokalizowac ale wszystko na wlasne ryzyko :)
By lukas1305 -  08 maja 2013, 13:50
 śląskie
#97777
krisv pisze:Jedz na kanal lub podnosnik i sprawdz czy wirniki turbinie sa zdrowe a dwa, od turbiny odchodzi taka karbowana rurka
Obrazek
Albo niech ktos ci pomoze wsiadzie i pogazuje wtedy latwiej bedzie zlokalizowac ale wszystko na wlasne ryzyko :)
U mnie dokładnie był ten sam objaw co opisuje kol.Tomasqtno a problemem okazała sie właśnie ta rurka ,była przepalona w tej weższej"harmonice"