Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By embe -  09 maja 2013, 20:24
 -------
#97876
Witajcie

Jestem nowy wśród Was, przywitałem się w odpowiednim miejscu, a teraz piszę z prośbą o pomoc.

Auto, to Golf V 1.9 TDi 105KM z 2006 roku. W czasie jazdy pojawiły się głośne łomotania spod maski. Po jej otwarciu okazało się, że chłodnica poluzowała się w mocowaniach, przesunęła lekko do tyłu, przez co elementy dolotu zostały zniszczone przez wentylator chłodnicy (ten większy). Chłodnicę już poprawiłem, ale brakuje mi tych elementów. Do airboxu podłączone są zdaje się trzy części. U mnie były to:

1K0 129 618 AE - rura w kształcie 'U'
1K0 805 962 A - 'pudełko' na szczycie układu
XXX XXX XXX ? - coś jeszcze - tego pod maską po prostu nie było

Rura i 'pudełko' zostały mocno porżnięte przez wentylator, także muszę kupić nowe. Do tego wypadałoby dokupić ten element łączący wspomniane 'pudełko' z wlotem powietrza z przodu samochodu.

Możecie mi pomóc w zlokalizowaniu numeru części tego trzeciego elementu tak, żeby pasował do reszty? Znacie też może miejsce (najlepiej w Warszawie), gdzie takie części można kupić w jakiejś rozsądnej cenie?

Z góry dzięki. Z pozdrowieniem! :)
#98481
ta pucha nie ma na nic wplywu. Po czasie robi się tam luz na mocowaniach przez co cala lata... u mnie wpadała w straszny rezonans pryz okolo 1500 obr/min. Strasznie buczało, szczególnie pryz ruszaniu i podjeżdżaniu np na światłach...masakra. Szukałem, szukałem i znalazłem przyczynę właśnie w tej puszce. Dałem troche silikonu, uszczelki do okien, spasowałem na ciasno i jest cisza :D