Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By piotrekweb -  22 maja 2013, 11:39
 -------
#98739
Witajcie.
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem VW golfa 5 z silnikiem BXF. Autko sprowadzone z francji uszkodzone.
Mam do Was pytanie w sprawie tej przepustnicy. Otóż podczas wypadku stała się taka sytuacja, że blaszka od tego zaworu się uszkodziła i pękł plastik trzymający sprężynę w środku.
Mój wygląda identycznie jak tu :

http://allegro.pl/zawor-egr-audi-vw-sea ... 94007.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chce kupić właśnie taki, ale mój znajomy ma samochód na części i zaproponował mi z inną ubudową. Złącze się zgadza (4 pinowe) ale różni się jednak. On ma coś w podobie takiego :

http://allegro.pl/seat-altea-leon-ii-2- ... 12424.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pytanie jest do Was, czy ten będzie pasował ? Czy nie trzeba będzie zmieniać programu ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By glodek -  22 maja 2013, 12:17
 wielkopolskie
#98744
Hej są już tematy z EGR-em :!:

Na moje powinien pasować ja mam silnik BXE i mam przepustnicę z 2 linku - a z tego co widzę na allegro EGR który łączy sie z przepustnicą jest taki sam w wersji silnikowej BXF BXE :!:
By trzeci5 -  22 maja 2013, 12:26
 śląskie
#98746
który plastik ci pękł ten pod pokrywą,możesz podesłać jakieś zdjęcie,mam taką przepustnicę rozebraną bo akurat ją reanimuję ale jak się jej nie uda naprawić to będe miał części może uda się coś poskładać,ten EGR co ja mam jest z Mitsubishi ale to jest to samo co w VW,chyba że mi odsprzedasz ten twój egr :D
By piotrekweb -  03 cze 2013, 21:20
 -------
#99710
Witam ponownie.
Otóż kupiłem tą przepustnicę EGR, taką samą jak ja posiadam. Jednak problem jest ten sam. Gdy przekręcę zapłon, przepustniczka piszczy, oraz próbuje się otworzyć jeszcze mocniej niż jest w oryginalnej pozycji. Gdy zgaszę zapłon, ten sam problem, nic się nie zmienia. Tylko odłączenie klemy powoduje przerwanie pisku. Czy ktoś miał taki problem ? Albo czy ktoś dokąd idą te cztery pinyprzewody z tej przepustnicy ? albo jakiś schemat ?
Pozdrawiam
By trzeci5 -  04 cze 2013, 10:10
 śląskie
#99747
piotrekweb pisze:Witam ponownie.
Otóż kupiłem tą przepustnicę EGR, taką samą jak ja posiadam. Jednak problem jest ten sam. Gdy przekręcę zapłon, przepustniczka piszczy, oraz próbuje się otworzyć jeszcze mocniej niż jest w oryginalnej pozycji. Gdy zgaszę zapłon, ten sam problem, nic się nie zmienia. Tylko odłączenie klemy powoduje przerwanie pisku. Czy ktoś miał taki problem ? Albo czy ktoś dokąd idą te cztery pinyprzewody z tej przepustnicy ? albo jakiś schemat ?
Pozdrawiam
wiązka od przepustnicy powinna iść do ECU,mam nowa przepustnicę jak coś mogę odsprzedać :D