Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By griselda -  23 maja 2013, 0:17
 -------
#98808
Witam

od wczoraj w golfie 5 1.9 tdi zaczęło dziać się co dziwnego, na załączonym filmiku nie słychać tego zbyt dobrze ale spod maski wydobywają się dziwne dźwięki - coś jakby szelest/obtarcie obok silnika, niezależnie czy na luzie, czy na biegu. Żadne inne niż zwykle diody się nie palą.
Filmik(trzeba się dobrze wsłuchać, odgłos pojawia się w miarę cyklicznie):
http://youtu.be/gauXvt5pgos" onclick="window.open(this.href);return false;

Może jakieś pomysły co to może być, co sprawdzić i czy można z tym jeszcze trochę jeździć?
PS Pamiętajcie o pomocy płci pięknej :)
By hubson77 -  23 maja 2013, 8:47
 mazowieckie
#98814
jeżeli dźwięk dochodzi z lewej strony silnika to zacząłbym od sprawdzenia napinacza paska wieloklinowego, może jakaś rolka, albo alternator. Słyszałem, że przy około 200 000 km napinacz potrafi się "kończyć".

ale faktycznie słabo słychać na tym nagraniu.
By griselda -  23 maja 2013, 18:19
 -------
#98838
Dziękuje za podpowiedzi, quiz wygrał:... 7mil :)
Teraz pytanie co dalej, wolne terminy dopiero po święcie, czy można na tym jeździć? Czy wybrać się w podróż 230km do zaufanego mechanika który wymieni to już w ten weekend? Czy ewentualnie możecie polecić zaufanego mechanika w Warszawie?
Co się może stać w trakcie tej 230km wycieczki?
By Berus87 -  23 maja 2013, 23:41
 -------
#98870
Tez dokladnie nie pamietam jaki to klucz ale generalnie jak nie masz pneumata to lepiej daj sobie spokoj z samodzielna wymiana. Ja sie meczylem dlugo z ta sruba a pneumatem to 2 sekundy odkrecic przegielko :) Do umowionego terminu spokojnie objezdzisz.
By hubson77 -  24 maja 2013, 8:53
 mazowieckie
#98878
to niesprawiedliwe, też wspomniałem o alternatorze i to wcześniej :)

a w którą stronę ta podróż jeśli można wiedzieć? bo jeśli na północ od Warszawy to jestem w stanie polecić warsztat, który wymieni Ci kółko nawet jutro.

pozdrawiam.