Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#99346
ok. pytanie dodatkowe. muszę do serwisu dojechac dosc daleko. mam za mały poziom oleju czy mogę u zaprzyjaznionego mechanika dolac ok. 200ml zimnego oleju? doszly mnie sluchy ze niewielka ilosc mozna dolac.
Jeśli nie doleję, nie dojadę. po odpaleniu auta świecą się wszystkie biegi, ruszyc mogę tylko wstecz i "jedynka".
Powiedziano mi po podlaczeniu pod komputer ze poziom oleju w skrzyni jest za niski i do wymiany.
Awatar użytkownika
By Soad7 -  30 maja 2013, 13:35
 wielkopolskie
#99361
Olej wymienia sie gdy osiągnie 30 stopni, sprawdzić to mozna poprzez VAGa.
Mozna kupić w ASO specjalne przystawki do nalewania a nawet całe zestawy do nalewania oleju z olejem w internecie.
Uszczelkę miski trzeba wymieniać przy każdej wymianie oleju.
W 6 biegowej skrzyni wchodzi 7 litrów oleju ale jak wymienia sie go sposobem dynamicznym, jak wymieniasz go sposobem "spuścić i nalać" wchodzi ok 3 do 3,5 litra.
Dobry olej można kupić po 100zł za litr.
ja wymieniałem w warsztacie co sie specjalizacja w takich skrzyniach i wymiana oleju z olejem dynamiczna plus uszczelka kosztowała mnie 800zl.
W ASO nie chcieli mi wymienić oleju bo w ich zeszytach napisane jest ze oleju w tych typach skrzynie się nie wymienia a po drugie nie wiedza jak sie do tego zabrać.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  30 maja 2013, 13:45
 małopolskie
#99363
to są 2 różne skrzynie, w mechatronice nie musi być ciepły olej aby go wymienić i wchodzi do niej 1 litr oleju i aby go wymienić wystarczy po prostu spuścić stary olej i wlać nowy... jak będę w garażu to zrobię zdjęcie korka spustowego i wlewowego...