Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By mmx166 -  11 lut 2021, 17:16
 małopolskie
#285085
Na jaki termostat zmieniłes?
Panowie dzis -8 stopni jade 40 km trasa autostrada droga krajowa i nie mogę uzyskac temp wiecej niz w zakresie miedzy 50 a 50 na zegarze... a jak uzyskam 60 na zegarze spada mi prawie na 50 .

Czy te termostaty nowe za 35 zł niby oryginał to podrobka ?
Mysle kupic termostat MAHLE co sadzicie?
By Stratoss -  18 lut 2021, 7:50
 łódzkie
#285161
Cześć wszystkim szybkie pytanie, auto łapie 90 stopni podczas jazdy ale gdy stanę i włączony jest nawiew oczywiście się chłodzi. Termostat wymieniany w tamtym roku na ori z serwisu.

Dzisiaj - 1 przejechane 10km z odczytu na panelu climatronic temp 65 i rosła ale dojechałem do celu, gdy stanąłem temp na panelu ustawiona na 21 i auto, cały czas wiatrak pracował na połowie obrotów po zaparkowaniu temp zaczęła spadać nawet jak siłę nawiewu dałem na dwie kreski. Dopiero całkowite wyłączenie zaczyna się grzać. Wąż za termostatem zimny. Tak ma być czy coś nie tak jest?
Wczoraj po około 13km osiągnąłem 90 stopni zegarowych ale dłuższy postój na wolnych skutkował wychłodzeniem jakieś 70 stopni(myślę że nawet niżej mógł by zejść) , zaczynałem jechać wracało 90.

Wcześniej na uszkodzonym termostacie podczas jazdy nawet jak było +10 stopni to temp trzymała się około 60 stopni chyba że wyłączyłem klimę to wzrastała. Okazało się że wąż za termostatem robił się ciepły przy 70 stopniach zegarowych.
By Stratoss -  18 lut 2021, 13:16
 łódzkie
#285168
Nawet jeżeli temp zew to 0,+1-2 stopnie Celsjusza? Jednak termostat przepuszcza, przy - 5 na włączonym nawiewie i podczas jazdy temp nie mogła dojść do 90 po wyłączeniu nawiewu dobił po ponownym włączeniu nawiewu i jazdy temp silnika spadała.
By Stratoss -  27 lut 2021, 14:46
 łódzkie
#285279
Wymieniłem termostat teraz temperaturę trzyma 87-88vag najlepsze jest to że termostat nie puszcza czujnik też nowy. Termostat przed założeniem wylądował w garku z wodą i się otworzył. Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi? Zrobiłem 30km i temp na vagu oscylowala 87-88 a dół zimny. Do tego jakieś przekaźniki pstrykają podczas jazdy jak dodam i puszcze gaz :/ to samo przy wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła :/

Czy jest możliwe żeby nagrzewnica padła po wymianie termostatu i czujnika temp? Bo jak się zagrzeje auto i dam na high to leci ciepłe powietrze ale bez szału jak wejdzie na obroty ok 2 tys to leci bardzo gorące. Przy temp płynu 60 stopni na high leci letnie na wolnych :/
Awatar użytkownika
By mmx166 -  27 lip 2022, 5:41
 małopolskie
#289239
Podpowiem. Nie kupowac termostatów oryginał za 35 zł . Lepiej dac 45-55 kupic Mahle przynajmniej działa . Ja kupiłem dwa oryginal za 35 zł wybite numery wszystko i ten sam problem był . Oryginał tylko w aso audi Vw .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11