Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sty 2014, 14:32
 pomorskie
#118020
gral48 pisze:. Rumia -Reda,
tyle że tu nie było w tym roku -20 :D ale ok, niech będzie, nie ma się co spierać o popierdółki

ps. połączyłem dwa tematy 1.9 105km BKC Nie grzeje z VW GOLF 1.9 TDI 105 km *NISKA TEMPERATURA SILNIKA*
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 sty 2014, 16:21
 śląskie
#118029
gral48 pisze:
mettenos pisze:mam aktualnie trzy diesle w ogrodzie tj. BLS, BXE i CBAB i we wszystkich jest identycznie tj. 90st załapują przy - 20 po około 12 km, nie sądzę aby wszystkie miały termostat do kitu, w BRU miałem identycznie, a to że przy -20 w TDI osiągasz 90 po 3 km nigdy nie uwierzę, w korakach przy -20 też musi spaść nie ma bata, takie prawa fizyki, takie rzeczy tylko w erze :D

Wierzcie albo i nie. Rumia -Reda, szybkośc ok.60Kmh, i w Redzie mam 90st.
Latem, upał, trasa B.Biała - Chorwacja ( Podgora ), prawie cały czas 120-150km/h, i tez 90. tylko klima nie wyrabia.
ale to 90C to jest ma wskazówce w liczniku czy na komputerze?
Bo każdy z doświadczenia wie że jak wskazuje 90C to równie dobrze może byc temp płynu 70C bo ten wskaźnik ma duże przekłamanie :)
Tak tylko piszę nie poto żeby się dochodzić bo nie ma o co :friends:
Awatar użytkownika
By marnon -  28 sty 2014, 7:46
 śląskie
#118162
mój 1.9 BLS 105KM

-14 90st po ok 8-10km łapie, nawiew w climaticu na dwójkę i na światłach wskazówka opada mi do 80st. ruszam chwila i znów 90st... wczoraj było -5 i nie zauważyłem spadku na światłach, auto spokojnie prowadzone ok 2000 obrotów
By krisv -  28 sty 2014, 9:04
 mazowieckie
#118167
Auto sie zawsze szybciej bedzie rozgrzewac jak bedziemy powyzej 2 tys krecic bo turbina w tych warunkach nam ladnie dogrzewa oliwe, wszystko kwestia stylu jazdy. A jak komus spada temp na swiatlach to znak ze termostat juz niedomaga. Ja u siebie z miesac temu wymienilem i od tamtej pory mimo tego ze auto pod chmurka nocuje jak silnik sie juz rozgrzeje to nie spada na siwatlach .
Awatar użytkownika
By fredric -  28 sty 2014, 9:23
 mazowieckie
#118172
gral48 pisze:Coś chyba jednak jest nie tak Panowie z waszymi termostatami:
U mnie -20. Pali od strzała, oczywiście jak zgasnie kontrolka swiecy zarowej;
Dalej, letnie powietrze po 30sek.
W golfach tdi masz taki sprytny element grzejny który podgrzewa środek a najbardziej szybę. Więc przy starcie letnie powietrze z nawiewów przy -20 nie ma nic wspólnego z temp chłodziwa.
By krisv -  28 sty 2014, 9:58
 mazowieckie
#118175
fredric pisze:
gral48 pisze:Coś chyba jednak jest nie tak Panowie z waszymi termostatami:
U mnie -20. Pali od strzała, oczywiście jak zgasnie kontrolka swiecy zarowej;
Dalej, letnie powietrze po 30sek.
W golfach tdi masz taki sprytny element grzejny który podgrzewa środek a najbardziej szybę. Więc przy starcie letnie powietrze z nawiewów przy -20 nie ma nic wspólnego z temp chłodziwa.
Dokladnie tzw nagrzewnica ktora dziala zamiast klimatyzacji od 5 stopni w dol.
#118179
Być może na panelu mk5 jest podobnie jak na mk6
U mnie (panel MK6) jak jest na liczniku temperatura poniżej +4C to nagrzewnica elektryczna załącza się chwile po odpaleniu silnika sama. działa do przekroczenia temp płynu +75C.
Aby ją wyłączyć należy dać na OFF lub na LO.
Jak jest powyżej +4C sama się nie załączy, do jej załączenia należy dać na HI i potem np skręcić na 20C i działa puki nie osiągnie temp płynu silnika powyżej +75C
Jak jest w miarę ciepło na dworze to nagrzewnica grzeje na ok połowę mocy.
teraz przy mrozach daje prawie na 80% za każdym razem.
Przyznaje bardzo przydatne urządzonko :)
Na odpalonym na postoju pokazuje na fis o 0.3 większe spalanie.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 12:23 przez Dexter23pl, łącznie zmieniany 1 raz.
By _Dominik_ -  28 sty 2014, 11:04
 podkarpackie
#118185
xplod555 pisze:TAK WŁASNIE PALI MOJA MASZYNA I WSZYSTKIE SWIECE SA OK!! http://www.youtube.com/watch?v=L9a046MX ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
U mnie też występuje podobny problem rzadko ale występuje, szczególnie gdy postoi z 24 h na porządnym mrozie. Zapali za pierwszym razem ( na filmiku kilka podejść) ale szarpnie tak jak na filmiku. Świece są ok, akumulator nowy.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 sty 2014, 11:12
 pomorskie
#118190
xplod555 pisze:kupa tam wszystkie swiece mam ok każda iskrzy i nie pali jak zimno... bym wrzucił filmik jak odpala tylko nie pamiętam loginu do YouTube.
że iskrzy nie oznacza że grzeje panie kolego
By leoncjo -  29 sty 2014, 7:02
 małopolskie
#118275
Nagrzewnica elektryczna najbardziej była przydatna przy ostatnich opadach "mroźnego deszczu" podwyższa temp o parę stopni dzięki czemu deszcz i lód topnieje na szybie ale nie powoduje ze mamy letnie powietrze z nagrzewnicy, jej moc zależy od obrotów silnika.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11