Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By krisv -  23 sty 2014, 15:09
 mazowieckie
#117248
PANOWIE mam bardzo latwy sposob na wasze bolaczki co smieszne ta modyfikacja jest w sumie darmowa .

Idziecie do biedronki

zabieracie jeden z darmowych kartonow z soba np taki

Obrazek

Nastepnie docinacie go pod srodkowa kratke,
- usuwamy srodkowa kratke
- wsuwamy magiczny karton
- ponownie montujemy kratke

Ja b czesto przy mocnych mrozach korzystam z tego rozwiazania i jest super, auto b szybko sie rozgrzewa.
A druga opcja dla posiadajacych VCDS podniescie na czas mocnych mrozow sobie obroty silnika na okolice 1tys obr/min.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  23 sty 2014, 15:43
 małopolskie
#117264
ja pamiętam jak w Żukach na chłodnicę zakładało się żaluzję i od środka była możliwość regulacji :lol:
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  23 sty 2014, 17:13
 mazowieckie
#117289
Ale dogrzewacz płynu by się przydał. Ciekawe czy istnieje do naszych silników taka oryginalna część, żeby nie rzeźbić i jaki może być tego koszt, skusiłbym się :D
By xplod555 -  23 sty 2014, 17:23
 -------
#117292
Panowie ale u mnie jest tak że przy -8st odpalam go chodzi 0,5godz i nic wskazówka nie drygnie. pozatym jak się przejadę ze 20km to mam te 90st ale jak stane w korku lub na światłach to potrafi spaść nawet tak na 55st. To chyba nie jest normalne.. Termostat wydaje mi się ze trzyma bo nawet jak się przejadę i silnik osiągnie 70st to ta rura za nim jest zimna... Kolego jak osiągnełes z BKC 182km?? Ja mam z 105km na 140 wysterowany.
By xplod555 -  23 sty 2014, 17:25
 -------
#117293
Czy ktokolwiek Wie jak się odpowietrza układ w tym golfie?? Mechanik wymieniał mi rozrząd i pompe wody i lał nowy plyn do chłodnicy i może coś zwalił... Proszę o pomoc bo zamarznę w nim.
By krisv -  23 sty 2014, 19:19
 mazowieckie
#117314
To ze waz jest cieply nie jest rownoznaczne z tym ze termostat chodzi w calym zakresie tak jak by sobie tego fabryka chciala. Ile masz przelotu ??

Offtop

Moc to dzieki
- nowej turbawce od 1,9 ASZ
- kolo jednomasowe
- sprzeglo g60
- katalizator out
- chlodniczka oleju od 2,0 tdi
- i wirus w diagtroniku :)

Ps mialem zreszta identyczne objawy dogrzewalem auto do 90 stopni i na lampach jak postalem dluzej to temp mi spadala do 70 jak nie nizej . Termostat kosztuje srednio 20-30 zl .
By xplod555 -  23 sty 2014, 19:40
 -------
#117322
No dzięki zaraz zamówie nowy termostat. Myślisz żeby kupic orginał w serwisie czy na allegro jakiś wybrać?? No a ile Cie kosztowały te modernizacje?? Ja podniosłem do 140k i 320mometu i skrzynia biegów padła była chyba gqq a teraz mam skrzynie od golfa 6 "LLL" i ma przełożenia dużo dłuższe.. A co do ogrzewania właśnie zatkałem chłodnice i zdemontowałem tą rurke w kształcie u od dolotu do filtra powietrza żeby nie łapał powietrza z dworu tylko z komory silnika tam na pewno jest cieplejsze... pozatym słabo odpala jakos. Może mam swiece padnięte ale mam kompa mam kabel a nie mam programu.. :(
By krisv -  23 sty 2014, 19:46
 mazowieckie
#117325
Kupuj oryginal tylko :)
Firma to wahler
Ja ze wzgledu na wieksze moce itp wstawilem od transportera bo grzybek ktory sie uchyla ma wieksza srednice niz ori z MKV wiec w czystej teori w razie potrzeby jest w stanie wiecej wody przewalic by schlodzic jednostke.

Niestety nie pamietam nr kat .

Obrazek

Sluchaj zapodaj nr tel do siebie , mam kilka pytan dot swapa skrzyni , ja akurat mam aktualnie skrzynie 5biegowa i dzielnie znosi te moc bez zajakniecia :)
By hubson77 -  24 sty 2014, 10:56
 mazowieckie
#117454
sopel_95 pisze:Ale dogrzewacz płynu by się przydał. Ciekawe czy istnieje do naszych silników taka oryginalna część, żeby nie rzeźbić i jaki może być tego koszt, skusiłbym się :D
kiedyś chciałem założyć webasto, ale usłyszałem cenę i odpuściłem 5000 zł za nową instalację do golfa V TDI.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11