Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  24 sty 2014, 12:09
 mazowieckie
#117462
krisv pisze:Dzis w wawie -16 moj bez zajakniecia odpalil :) tylko przez pierwsze minuty chodzi jak stary kamaz :P
u mnie -18 świece podgrzane, cyk, chodzi :D tylko tak jak Twój, jak kamaz hah :D pokręciłem się po mieście z 6 km i miał 80 stopni licznikowe, muszę założyć tą tekturę :)
By jagood -  24 sty 2014, 13:46
 podkarpackie
#117485
krisv pisze:Zaslania ale watpie w to mocno bys potrzebowal tryliona koni w takich warunkach :)
no ty mało nie masz :D trzeba by pomierzyć temperatury w dolocie jak się ostro przykatuje auto
By krisv -  24 sty 2014, 13:58
 mazowieckie
#117486
Wydaje mi sie ze i tak temp powietrza jest na tyle niska ze za specjalnych spadkow wzgledem lata nie masz.
Wazne by sie szybciej zagrzal reszta nieistotna :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 sty 2014, 14:11
 śląskie
#117492
hubson77 pisze:
sopel_95 pisze:Ale dogrzewacz płynu by się przydał. Ciekawe czy istnieje do naszych silników taka oryginalna część, żeby nie rzeźbić i jaki może być tego koszt, skusiłbym się :D
kiedyś chciałem założyć webasto, ale usłyszałem cenę i odpuściłem 5000 zł za nową instalację do golfa V TDI.

Ja mam webasto cale kompletne w garazu z tłumikiem i rurkami ale jednak nie bede tego zakłdał bo mi sie nie chce.... hehe

Było by to już przegięcie. silnik na benzyne a webasto na dodatkowy zbiornik na rope haha
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, 14:33 przez Dexter23pl, łącznie zmieniany 1 raz.
By xplod555 -  24 sty 2014, 21:19
 -------
#117554
Mam kabel od kompa do wejścia w samochodzie tam pod nogami kierowcy. kabel na usb. proszę o podpowiedz jakiego programu mogę uzyc żeby zczytac bledy... bo być może mam swiece zarowe padnięte bo ja u siebie musze pokrecic rozrusznikiem z 5 sek zanim odpali bo wcześniej lapie ale tak jakby na 2garach,. :( Vag 4.9 nie czyta mi tych błędów. A termostat zamówiłem już nowy.
Awatar użytkownika
By ducho -  24 sty 2014, 21:58
 lubelskie
#117562
xplod555 pisze:Mam kabel od kompa do wejścia w samochodzie tam pod nogami kierowcy. kabel na usb. proszę o podpowiedz jakiego programu mogę uzyc żeby zczytac bledy... bo być może mam swiece zarowe padnięte bo ja u siebie musze pokrecic rozrusznikiem z 5 sek zanim odpali bo wcześniej lapie ale tak jakby na 2garach,. :( Vag 4.9 nie czyta mi tych błędów. A termostat zamówiłem już nowy.
tu masz temat odnośnie programów i kabli http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=4&t=4021" onclick="window.open(this.href);return false; , informacji powinno ci wystarczyć :P
a jeśli chodzi o świece żarowe to jednym ze sposobów jest sprawdzenie przez omomierz [ zazwyczaj dostępny w większości zwykłych miernikach elektrycznych] odpinasz plusową kleme z aku, zakres miernika 200 Ohm [chyba że masz mniejszy], zdejmujesz listwę ze świec i mierzysz kolejno, jeden przewód od miernika do świecy drugi do masy [np silnik], wartość powinna oscylować w granicach 1,5 Ohma, u siebie jak mierzyłem to na wszystkich miałem 1,7 Ohma, można też sprawdzić z pomocą "kabelka" jak na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=i9CCg3RmexY" onclick="window.open(this.href);return false;
By M4rcin -  25 sty 2014, 14:25
 śląskie
#117622
dajcie foto jak to zrobić tzn zdjąć środkową kratkę bo przy -11'c nie chce kombinować żeby niczego nie urwać. dajcie tez foto jak to wygląda. Ostatnio jeżdżę krótkie odcinki i takie coś by mi się bardzo przydało.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11