Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By krz_p -  22 lip 2013, 8:41
 wielkopolskie
#102332
mam wrażenie, że w temacie szukacie dziury w d...., znaczy się w całym

nie ma co się sugerować wskazaniami komputera z krótkich odcinków
najlepiej policzyć średnią z całego baku, lub nawet kilku baków

za dużo czynników wpływa na spalanie na krótkich trasach aby brać je poważnie pod uwagę, i to jeszcze z wskazań koputera
By hubson77 -  22 lip 2013, 9:09
 mazowieckie
#102333
krz_p pisze:mam wrażenie, że w temacie szukacie dziury w d...., znaczy się w całym

nie ma co się sugerować wskazaniami komputera z krótkich odcinków
najlepiej policzyć średnią z całego baku, lub nawet kilku baków

za dużo czynników wpływa na spalanie na krótkich trasach aby brać je poważnie pod uwagę, i to jeszcze z wskazań koputera
To prawda, że na chwilowe spalanie wpływa wiele czynników, ale co szkodzi spróbować, może się okazać, że różnice są znaczne i czasami można potwierdzić swoje obawy odnośnie zawyżonego spalania. Wiadomo, że nikt nie będzie się przejmował różnicami rzędu 0,5 litra, ale orientacyjnie można sprawdzić.

Co do wskazań komputera to nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wskazuje prawidłowo co do 0,1 l. Sprawdzałem już kilka razy i to co wskazuje komp. zawsze pokrywa się z tym co policzę na kalkulatorze.

Co do średniej z całego baku - każdy podróżuje w inny sposób i średnia z całego baku nie jest żadnym wyznacznikiem, jak to się ma jeśli jeden wypali zbiornik paliwa w mieście a drugi w trasie?
By jacek_85 -  15 cze 2017, 22:16
 małopolskie
#253373
Odświeże temat bo znalazłem przyczyne zawyżonego spalania. Gdzieś tarły klocki albo tarcze z tyłu, ale to w taki sposób, że nic się nie nagrzewało zbytnio. Blokował też trochę ręczny, ale co lepsze jak podnosiłem auto i sprawdzałem czy nic nie trze to koła normalnie się obracały bez żadnych oporów. Albo coś się działo przez pewien czas jak użyłem recznego (od czasu do czasu) i później problem minimalnie zanikał i znów jak ręczny poszedł w ruch do spalanie poskoczyło. Teraz po wymianie spalanie w mieście ładne jakieś 7-8l (duze korki) a w trasie to 4-5 - 5-5l bo jeżdżę grzecznie z dzieciakiem :)