Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Forest -  31 maja 2016, 7:27
 wielkopolskie
#229696
@A-R-T-U-R autostrada A2 od Wrześni do Warszawy prędkość 140-160km/h, potem korki na Mińsk Mazowiecki a następnie korki w Wawie i powrót, do rezerwy przejechałem jakieś 830km i spalanie wyszło 6,12L/100km ;) Prowadzę sobie staty na Fuelio, poniżej screen, jest to średnia z dnia 26.05 (całkiem u góry).


Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  31 maja 2016, 9:45
 pomorskie
#229701
Mintaa pisze: Spalanie na postoju bez obciążenia 0,9-1l oszukuje czy tyle pali ?
coś nie tak, powinno być 0,6-0,7



poza tym nieważne kto ma jaką trasę i prędkość przelotową, ważne że sie da jechać ze spalaniem w okolicy 5 litrów, jednego to męczy a innego nie, jeden lubi zapierdalać a inny lubi jazdę spokojną, po co negować
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  31 maja 2016, 12:14
 dolnośląskie
#229721
Forest pisze:No u mnie po włączeniu klimy spalanie na postoju wzrasta i waha się od 0,8 do 1,1. Zależy jak bardzo wydajnie klima musi chodzić.
jedziesz autem (auto powiedzmy rozgrzane) i włączenie klimy powoduje u Ciebie skok spalania do prawie 1,0 litra na postoju :eek:
to rzeczywiści przypatrz się sprężarce :yes2:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  31 maja 2016, 12:28
 dolnośląskie
#229723
Forest pisze:Nie jadę autem tylko stoje mam spalanie 0,5-,06 włączam klimę i spalanie wzrasta do ok 1l. I mam tak od samego początku jak mam to auto ;)
znaczy wiesz dla mnie możesz mieć i ze 3 litry ale nie jest to normalnie spalanie chyba ze nie umiesz dobrze wytłumaczyć kiedy tak się dzieje.
u mnie spalanie na biegu jałowym też dochodzi do 1 litra gdy:
temperatura powietrza około 30 stopni, wsiadam, odpalam auto, klima się załącza i spalanie dochodzi do 1 litra
nie wiem co to znaczy wyłączać/włączać klimatyzację w aucie bo nigdy jeszcze jej nie wyłączałem :laugh:

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
natomiast gdy jadę autem i stanę na światłach (czyli na postoju) to spalanie jest na poziomie max 0,6 litra
ale w większości oscyluje w okolicy 0,5
Awatar użytkownika
By Forest -  31 maja 2016, 12:38
 wielkopolskie
#229725
Kurde :D

Co jest nie tak w tym co napisałem? Chyba jasno napisałem, że chodzi o spalanie na POSTOJU! Na biegu jałowym! Masz przycisk AC, naciskam go włącza się klima i spalanie wzrasta do ok 1L/h. Też zależy jak bardzo klima musi wydajnie chodzić, ale na AC/ON u mnie jest 0,8-1,1L/h a na AC/OFF 0,5-0,6L/h. Mówię, zależy jak duże jest obciążenie, podobnie jest z grzniem tyłków zimą jak włącze to też skacze do 0,7L/h, czy tam jak światła włącze to się też spalanie nieco podniesie.

Wszyscy kumają? :D
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 57