Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By LeszekR -  03 sie 2016, 8:06
 wielkopolskie
#235944
Wyjazd nad morze, trasa 360km, średnia predkość 65km/h i nie trzeba było wielce go prosić aby komp pokazał taki wynik
Obrazek
Normalna jazda, żadnych eko itp (poza hamowaniem silnikiem) 100-110 mały ruch(poranek) bez klimy. Droga powrotna, z wł. klima i większym natężeniu ruchu podniosło spalanie do 4,3(wg kompa)
Ostatnio pokusiłem się też o bardziej miarodajny test spalania czyli tankowanie pod korek jazda i ponowne tankowanie. Na odcinku równo 200km zużył 9,6litra co daje niespełna 5L/100. Tak jak kiedyś tutaj ustalaliśmy komp zaniża o jakiś 0,4 L. Pod względem spalania BARDZO KOCHANE auto:)
Awatar użytkownika
By pitt52 -  03 sie 2016, 9:42
 śląskie
#235955
LeszekR pisze:Wyjazd nad morze, trasa 360km, średnia predkość 65km/h i nie trzeba było wielce go prosić aby komp pokazał taki wynik
Obrazek
Normalna jazda, żadnych eko itp (poza hamowaniem silnikiem) 100-110 mały ruch(poranek) bez klimy. Droga powrotna, z wł. klima i większym natężeniu ruchu podniosło spalanie do 4,3(wg kompa)
Ostatnio pokusiłem się też o bardziej miarodajny test spalania czyli tankowanie pod korek jazda i ponowne tankowanie. Na odcinku równo 200km zużył 9,6litra co daje niespełna 5L/100. Tak jak kiedyś tutaj ustalaliśmy komp zaniża o jakiś 0,4 L. Pod względem spalania BARDZO KOCHANE auto:)
Jeśli komp zaniża to trzeba to ustawić po prostu. Przebieg jak widać autentyczny. :no:
By LeszekR -  03 sie 2016, 12:35
 wielkopolskie
#235968
Tak jeżdżę nim bardzo mało, bo po pierwsze do pracy śmigam rowerem, a po drugie po mieście śmigam sobie żony Pandą. Nie inwestuje nawet w opony zimowe bo po co, od tego jest Panda:) Golf służy na dalsze trasy i śnieżnej zimy nie widuje. Tak, macie racje nikt poza znającymi to auto nie uwierzy w przebieg(dlatego też nikt spoza znajomych go nie kupi bo przebieg kręcony), ale ja się tym nie przejmuje;)(auto kupiłem w 2009 miał wtedy 3 lata) Pan na przeglądzie co roku pyta kiedy mu odsprzedam golfa:) sąsiad podobnie;). Może nie ma sie czym tu chwalić, ale auto stoi jeszcze na fabrycznych oponach Continental sport contact. Są wyjątki i istnieją auta z naprawdę małym przebiegiem, ale to są jednostki, co więcej znam podobnego golfa 2007 również TDI przy którym mój ma duży przebieg:)(1wł.krajowy)
By LeszekR -  03 sie 2016, 13:19
 wielkopolskie
#235974
A-R-T-U-R pisze:
LeszekR pisze:
A-R-T-U-R pisze:ale nie musisz sie tłumaczyc
chodzi mi tylko ze diesel a robi trasy sporo mniejsze niz moj rower :tooth:
Ależ nie miałem takiego zamiaru aby się tłumaczyć, bardziej jako ciekawostkę :ok:
jestes 100% pewien ze masz tam silnik BKC?
skoro auto jest z 2007...
Mój jest z 2006(BKC) a drugi o którym wspominam z jeszcze mniejszym przebiegiem to 2007 :ok:
By Mintaa -  03 sie 2016, 16:47
 łódzkie
#236001
Tak czytam te posty i trochę sie uśmiecham, nie wyobrażam sobie ze osoby z silnikami 2.0 przy normalnej jeździe schodzą z spalaniem do 5 litrów albo mniej ;d no chyba ze z przepasci... moj 2.0 pali 8l litrow w trasie, mowie o predkosci ~130

Jak człowiek trzyma 90 to spalanie wyjdzie ~7,5 l

Swoja droga sprawdzałem z paroma autami w okolicy z silnikiem 2.0 i spalanie wychodzi podobne czyli w granicach od 8 litrów w górę (zależy od nogi)
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 57