Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Mintaa -  03 sie 2016, 16:57
 łódzkie
#236005
Tak ;d i 5 innych golfów w okolicy to samo, to nie jest stare 1.9 jak z golfa iv gdzie spalanie faktycznie wychodzilo 5l no chyba ze moj komputer doklada sobie +3 litry za free ale watpie bo na 20 litrach jestem w stanie zrobic ~260 km
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sie 2016, 17:03
 pomorskie
#236007
Mettenoos pisze:
Mintaa pisze: Jak człowiek trzyma 90 to spalanie wyjdzie ~7,5 l
masz po prostu popsuty samochód :tooth:
ale ja mówię szczerze z tym popsuciem :laugh: moje X1 waży 1650kg motor 2.0 143ps 4WD i naprawde muszę się bardzo postarać aby spaliło aż tyle przy prędkości 90 km/h, w zasadzie to jeszcze nie udało mi się aż tyle spalić
Awatar użytkownika
By Forest -  03 sie 2016, 20:18
 wielkopolskie
#236029
Kolego @Mintaa, chcesz dam Ci wykresy z Fuelio gdzie każde tankowanie wpisuje. Mam 2.0 TDI 170KM, niedawno w trasie do Warszawy autostradą A2, więc prędkość ok 140km/h, ok 800km tam i z powrotem wyszło mi spalanie dokladnie 6,12L/100km. Nie jest to wynik z komputera, tylko obliczenia programu Fuelio od tankowania do tankowania bez ściemy. Więc chyba tak jak @Mettenoos napisał, chyba coś masz z silnikiem bo to nie możliwe żeby ponad 7 litrów paliło przy prędkości 90km/h...

Wysłane z HTC One [Tapatalk]
By Mintaa -  04 sie 2016, 16:51
 łódzkie
#236136
Mettenoos pisze:
Mintaa pisze:
spalanie z ostatnich 230 km gdzie wiekszosc autostrada z predkoscia do 100 km/h
zdecydowanie za wysokie spalanie, proponuję abyś zrobił logi statyczne i dynamiczne a @PinkFloyd je oceni
Jakie grupy logowac ?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  04 sie 2016, 19:01
 zachodniopomorskie
#236151
Jak logi sa ok i auto nie ma oporów toczenia warto na maszynie sprawdzić pompki i je katalogowo na nowych oringach po dotarciu gniazd ustawic na 180st. Ja mialem wstawić nowe hybrydy, ale kasa idzie na co innej. Sprawdziłem pompki, jedna poszla na wymianę na idealna używkę. Nowe oringi z Aso, dotarcie rantow palcem i papierem w gniazdach aby nie ściąć oringow, nowe grzybki, ustawienie na 180st., kąt wtrysku -1.5. Spalanie trasa 420km, prędkość 130km/h, srednia z trasy 96km/h, spalanie 4.9l, Przy 90km/h w zależności od trasy 3.8-4.4l na równej drodze. Po dojeździe po zatankowaniu na Full po zrobieniu 420l na wskaźniki ponad 3/4 paliwa w baku, komp pokazuje ze starczy na 900km. Ostatnio koledze ustawiałem pompki po robocie mechanika spalanie 8l, pompki zle ustawione oringi po scinane, pompki nie ustawione centralnie, zly kat i itp. Teras spokojnie zbija do 5l.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 sie 2016, 21:20
 pomorskie
#236168
w ramach małego OT :naughty: - sporo ludzi w tym temacie szkaluje osoby /w tym i mnie :naughty: / że auta palą poniżej 4 litrów, że to zabijanie auta, że to dziadkowa jazda itp... OK niech i tak będzie chociaż jeszcze nigdy swoją jazdą nie spowodowałem żadnej awarii, zapieczenia turbo itp... /de facto istotna jest temperatura jaka się osiąga na trasie a nie prędkość; można jechać 50 km z rpm 1500 i jest to o wiele zdrowsze dla silnika niż odcinki 3-4 km z prędkością światła :) / ale czasami można się fajnie poczuć uświadamiając kogoś, że jego auto jednak zdecydowania za dużo spala :tooth: że jest po prostu popsute :tooth: z całym szacunkiem @Mintaa nie żebym się cieszył z twojego przypadku, ot po prostu naszła mnie taka refleksja
By Mintaa -  04 sie 2016, 22:17
 łódzkie
#236182
Mettenoos pisze:w ramach małego OT :naughty: - sporo ludzi w tym temacie szkaluje osoby /w tym i mnie :naughty: / że auta palą poniżej 4 litrów, że to zabijanie auta, że to dziadkowa jazda itp... OK niech i tak będzie chociaż jeszcze nigdy swoją jazdą nie spowodowałem żadnej awarii, zapieczenia turbo itp... /de facto istotna jest temperatura jaka się osiąga na trasie a nie prędkość; można jechać 50 km z rpm 1500 i jest to o wiele zdrowsze dla silnika niż odcinki 3-4 km z prędkością światła :) / ale czasami można się fajnie poczuć uświadamiając kogoś, że jego auto jednak zdecydowania za dużo spala :tooth: że jest po prostu popsute :tooth: z całym szacunkiem @Mintaa nie żebym się cieszył z twojego przypadku, ot po prostu naszła mnie taka refleksja

heh nie no spoko, zostałem wprowadzony w błąd i to ostro ze 2.0 tak pali czyli w okolicy 8 litrow. Więc wasze wyniki uznawałem za magiczne ;d
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 57