Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By qbq903 -  21 wrz 2016, 17:25
 dolnośląskie
#239580
Wymieniłem dzisiaj komplet na zestaw SACHS 2290602004.
Jak na razie wszystko super, cicho, bez szarpania, ładnie wszystko chodzi.

Jedyne co mnie zastanawia to korozja na poprzedniej tarczy, docisku (ogólnie na całym zestawie), ale fachowiec mówił, że to normalne.
#249878
Witam!
Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów.
Czeka mnie wymiana sprzęgła. W sklepie otrzymałam kompletny zestaw Sachs o nr 2290 602 004. Sprzedawca dobierał sprzęgło pod typ silnika. I tu pojawia się moje pytanie. Mam skrzynię manualną 6 biegową. Czy komplet, który otrzymałam będzie pasował do mego auta?
Pod linkiem https://www.ucando.pl/p/zestaw-sprzegla ... 34D812-479 z opisu wynika, że zestaw jest do skrzyń 5 biegowych. Z kolei sprzedawca u którego zakupiłam zestaw zapewniał, że pasuje on zarówno do 5 jak i 6 biegowej skrzyni. Jak to z tym jest?
Golf 1.9 TDI 77KW, 2005r.
#249914
neotarius pisze:Witam!
Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów.
Czeka mnie wymiana sprzęgła. W sklepie otrzymałam kompletny zestaw Sachs o nr 2290 602 004. Sprzedawca dobierał sprzęgło pod typ silnika. I tu pojawia się moje pytanie. Mam skrzynię manualną 6 biegową. Czy komplet, który otrzymałam będzie pasował do mego auta?
Pod linkiem https://www.ucando.pl/p/zestaw-sprzegla ... 34D812-479 z opisu wynika, że zestaw jest do skrzyń 5 biegowych. Z kolei sprzedawca u którego zakupiłam zestaw zapewniał, że pasuje on zarówno do 5 jak i 6 biegowej skrzyni. Jak to z tym jest?
Golf 1.9 TDI 77KW, 2005r.
Będzie pasowało :ok: W 1.9 nie ma różnicy czy skrzynia 5 czy 6 biegów. Średnica 228mm
#249943
Mettenoos pisze:
mefjuww pisze:I w moim golfie jest czas na dwumas, stuka na zimnym okropnie.
dwumas na gorącym na biegu jałowym najbardziej klepie, może stuka na zimnym co innego
ewidentnie po wciśnięciu sprzęgła ustaje ten dźwięk, puszczam, to chrobocze, jakby o coś tarło.

Jak się zagrzeje, to już tego nie ma.

Czasami też, jak dojeżdżam do świateł, wrzucę luz, to słyszę chrobotanie na postoju, jakby nie wysprzęgliło do końca, wciskam sprzęgło, puszczam i przestaje, zdarza się też, że czynność trzeba powtórzyć.
#249948
Przemo954, Mettenoos, dzięki za odpowiedź :oczko:
Obdzwoniłam kilkanaście hurtowni w Polsce i powiem szczerze zrobili mi wodę z mózgu.
Oryginalnie siedział u mnie zestaw Luk.
Tak dla informacji, u mnie dwumas nie dawał wyraźnych objawów. Jedynie pojawiają się delikatne drgawki na biegu jałowym. Ale po zaczerpnięciu kilkudziesięciu opinii przyczyn tego może być wiele. Zobaczymy co będzie po wymianie.
Problem docelowy jest ze skrzynią biegów. Po demontażu skrzyni okazało się, że sprzęgło jest w agonalnym stanie...
Czyli nie dość, że skrzynia do regeneracji to jeszcze wymiana sprzęgła. Koszty spore :(
Aż zaczynam żałować, że po prostu nie robiłam radia głośniej na niepokojące dźwięki :hmmm:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15