Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By mariop4 -  04 lut 2016, 7:49
 wielkopolskie
#213802
Witam

Nie wiem czy tutaj mozna.. czeka mnie wymiana dwumasy,

Auto u mnie bedzie jeszcze pewnie max rok, no ale zaczyna sie odzywac (stuki na wolnych obrotach dosc wyrazne) wiec mechanik ma rozebrac dwumase i sprawdzic,

Tylko czy ktos moze mi polecić w dobrej cenie zestaw sprzegla i dwumasy?
Na allegro tego pełno, ale nie chce trafic na bubla :)
Awatar użytkownika
By morales -  04 lut 2016, 12:17
 pomorskie
#213840
Zmień dopiero jak się rozsypie ,jeśli można jeździć i nie szalejesz to luz :oczko:
ja mam ten sam motor i jak padło to szło spokojnie jeździć,jak dałem za wysokie obroty na danym biegu to wpadało w wibrację.Przed zmianą to raz stuki były raz nie,tak przelatałem prawie dwa lata :P
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  04 lut 2016, 13:05
 dolnośląskie
#213848
mariop4 pisze:u mnie nie ma wibracji, nie ma przy gaszeniu zadnego stuku czy jak to tam..

No a co sie moze stac w najgorszej sytuacji jak sie rozsypie?
otrzymałeś juz odpowiedz na to pytanie deczko wyzej :oczko:
morales pisze: ja mam ten sam motor i jak padło to szło spokojnie jeździć,jak dałem za wysokie obroty na danym biegu to wpadało w wibrację.Przed zmianą to raz stuki były raz nie,tak przelatałem prawie dwa lata :P
mariop4 pisze:i ew. co o takim czyms sadzicie :
http://allegro.pl/sprzeglo-sztywne-kolo ... 76313.html
Warte to cos?
zapraszam do lektury -> http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=54&t=2306
Awatar użytkownika
By qbq903 -  04 lut 2016, 13:22
 dolnośląskie
#213853
mariop4 pisze:Zle.. nie zle nie wiem, mechanik mowi ze raczej wymieniac,
zreszta.. kto mi kupi z uszkodzonym dwumasem zas? :)
Ja kupiłem, ale zbiłem cenę o 1500zł (chociaż i tak przepłaciłem za auto) - wszystko było z samochodem ok, ino ta dwumasa zajechana, jak gościu wyjeżdżał z garażu i przejechał kawałek to od razu wiedziałem, że ma wybitny talent do jazdy na 1200rpm i stąd taki babol, facet też faktu nie ukrywał, pewnie dlatego zbił z ceny.

Ja bym nie robił dwumasy, moja cichutko klekocze do dziś i na razie nie ruszam, jak się auto zagrzeje to stuka już troszkę mniej ale na pół-sprzęgle i tak słychać cały czas, na razie czeka na gotówkę i lepsze czasy :)
Awatar użytkownika
By qbq903 -  04 lut 2016, 13:38
 dolnośląskie
#213859
Mettenoos pisze:jak zrobi tylko tak to nie najgorzej

Obrazek

gorzej jak przebije obudowę skrzyni biegów :)
Zanim zrobi tak to pewnie zacznie już tak klekotać, że dla samego dźwięku weźmie i wymieni :p

Zależy kto ile jeździ, ja z moim przebiegiem nie robię na razie, ale jak ktoś wali codziennie 50km do pracy to już inaczej :)
By mariop4 -  04 lut 2016, 22:19
 wielkopolskie
#213978
sorry ze post pod postem, ale tak patrze za tym jednomasem i ..
http://olx.pl/oferta/jednomas-vw-golf-g ... 211608e874

takie coś bedzie okey? niby numer sie zgadza, ew. ma ktoś namiary na pewne kolo zamachowe?
Sprzeglo to wiadomo nowka, sruby na alledrogo tez widze za 80zl - ale popdytam w aso, najgorzej zdobyc to kolo zamachowe :)
Ew. na sztocie popdytam tylko w jakich autach ono bylo montowane ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15