Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By radzioleq -  06 mar 2016, 11:06
 łódzkie
#218666
Panowie,
u mnie po wymianie kompletnego dwumasu na SACHS po krotkim czasie zaczelo byc slychac szum.
Po wcisnieciu pedalu szprzegla szum zanika i slychac tylko prace silnika. Zestaw kupilem kompletny ze sprzeglem, lozyskiem oporowym, po wymianie padl tez wysprzeglik i wymienilem go na nowy.

Jakies pomysly ? Mechanik mowi, ze ten typ tak ma, przywyczaic sie i jezdzic. Rozbierac skrzynie jeszcze raz ? Moze wadliwe kolo ?
Moze to tylko lozysko oporowe ?
By andrz18ej -  06 mar 2016, 19:01
 małopolskie
#218731
Witam, jak to jest z tą dwumasą? Mianowicie czytam kilka postów tutaj i ludzie piszą, że muszą wymieniać dwumas przy 130-150k km. Na różnych stronach też piszą że się wymienia sprzęgło przy ok 120k km. W moim golfie mam juz przejechane 200k i zaczynają sprężynki o sobie znać na biegu jałowym i zimnym silniku. W innym samochodzie galaxy mk2 mam przejechane 300k km i nic nie słychać tylko najprawdopodobniej docisk pada bo ciężko sprzęgło chodzi oraz bierze u samej góry. Jak to jest z tymi dwumasami ? PS Powinienem się już rozglądać za nowym zestawem sprzęgła z dwumasą ?
By karmel -  17 kwie 2016, 15:33
 małopolskie
#224754
Tematu o reklamacji nie znalazłem więc tutaj cos napisze :-)
W styczniu zakupiłem i wymieniłem kompletny dwumas sachs-a i parę dni temu przy wymianie zestawu oringów i uszczelek na 1-szym wtrysku, mechanik spytał mnie kiedy planuje wymiane dwumasy :eek: ??
Powiedziałem mu, ze jest nowa, ma przejechane 2 tys km. Zbladłem jak inny mechanik potwierdził, ze słychać dwumas na wolnych obrotach i czuć delikatne drgania pod pedałem sprzęgła gdy je wciskam.
Wymiane robiłęm na fakture, zakup dwumasy tez mam potwierdzony fakturą. Oczywiście będę reklamował ale ile to trwac będzie,ktos wie?
Byłem w PZM i rozmawiałem z orzecznikiem, powiedział żebym najpierw wziął oświdczenie od warsztatu w którym wymieniałem DM a potem do sklepu w którym kupiłem.
Totalna załamka, kupione nowiutkie DM a okazuje się,że to jakiś bubel.
Oczywiście będę kontynuował temat i opisywał co dalej z reklamacją itd.
Awatar użytkownika
By Tyson -  17 kwie 2016, 22:29
 mazowieckie
#224834
karmel pisze:czuć delikatne drgania pod pedałem sprzęgła gdy je wciskam.
Konkretnie podczas wciskania czy jak położysz stopę na pedale?
Bo jak położysz stopę i wtedy są drgania to jest to prawidłowe zachowanie.
Po co? Żeby utrudnić życie tym, którzy przypalają sprzęgła :wacko:
By karmel -  18 kwie 2016, 16:22
 małopolskie
#224950
Tyson pisze:
karmel pisze:czuć delikatne drgania pod pedałem sprzęgła gdy je wciskam.
Konkretnie podczas wciskania czy jak położysz stopę na pedale?
Bo jak położysz stopę i wtedy są drgania to jest to prawidłowe zachowanie.
Po co? Żeby utrudnić życie tym, którzy przypalają sprzęgła :wacko:
Gdy wciskam to czuć mrowienie.

Byłem dziś w warsztacie w którym zakłądałem DM,stwierdzili,że są stuki których nie powinno być. Kierownik napisał mi oświadczenie na papierze firmowym,że wymiane dokonano zgodnie z zaleceniem producenta i życzyli szczęscia w reklamowaniu DM :-/
By szuwar -  20 kwie 2016, 20:47
 dolnośląskie
#225364
Witam,
U mnie występuje sytuacja ze przy gwałtownym hamowaniu wciskam doslownie sekunde pozniej ( a moze jednoczesnie) sprzegło, i nie zdązy rozprzeglić, auta zgasnie. Zauwazyłem podczas jazdy ze pedał sprzegła zaczyna rozsprzeglać po wcisnieciu wiekszej połowy skoku, natomiast pierwsze kilkanasie cm wciskania nic nie daje...czy to normalne, czy sprzegło siada?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 maja 2016, 0:01
 pomorskie
#228778
Niecik pisze:Dostałem juz ostrzeżenie, także pytam tutaj.
Czy wszystkie wersje mk5 miały dwumase?
Tdi wszystkie, sdi nie, z benzynami różnie - te mocniejsze TSI tak

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
Niecik pisze:Dostałem juz ostrzeżenie, także pytam tutaj.
Nie przejmuj się :) ważne że widać efekty
Awatar użytkownika
By WACEK -  22 maja 2016, 0:09
 pomorskie
#228779
Mettenoos pisze:
Niecik pisze:Dostałem juz ostrzeżenie, także pytam tutaj.
Czy wszystkie wersje mk5 miały dwumase?
Tdi wszystkie, sdi nie, z benzynami różnie - te mocniejsze TSI tak

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
Niecik pisze:Dostałem juz ostrzeżenie, także pytam tutaj.
Nie przejmuj się :) ważne że widać efekty
Prawda wujek @Mettenoos zrobi z ciebie ludzi będzie dobrze :clap:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15