Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  30 sty 2015, 13:18
 dolnośląskie
#163684
djrafix pisze:Tylko wartości sprawdzali na pracującym silniku, aby tyle przynajmniej ten jeden mechanik,a drugi to nie wiem ale dlaczego po wcisnieciu sprzegla to ustępuje?. Nie stawiacie na dwu mase?
wywal tego boxa http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=3&t=6 ... 75#p163630" onclick="window.open(this.href);return false; to sie może poprawi
Awatar użytkownika
By Rafer -  05 lut 2015, 22:03
 kujawsko-pomorskie
#164637
Podłącze się pod temat, mam taki problem wydaje mi się że muszę wymienić koło dwu masowe otóż na luzie samochód lekko drży i słychać ale trzeba się dobrze wsłuchać buczenie jak wcisnę pedał sprzęgła to to buczenie cichnie a drgania ustępują czy to jest koniec dwu masy jak długo mogę tak jeździć?
Awatar użytkownika
By reecpat -  07 maja 2015, 12:45
 śląskie
#177375
Witam, posiadam VW Golfa V 1.9 TDI 105KM 2009 rok i niedawno zaobserwowałem niepokojące objawy. Na zimnym silniku nic się nie dzieje, natomiast, gdy się rozgrzeje i puszczę sprzęgło na biegu jałowym, to słychać pukanie. Nieregularne, tym głośniejsze im bardziej rozgrzany mam silnik. Po wciśnięciu sprzęgła problem znika. Ponadto przy ruszaniu trzepie całym autem. Trochę do tego przywyknąłem i staram się jak najbardziej niwelować te drgania, ale nie chcę tak przez całe życie jeździć. Co do trzepania, to dzieje się tak i na zimnym i na ciepłym silniku, ale na zimnym wydaje mi się, że trochę mniej. Byłem u 3 mechaników, 2 z nich nacisnęło sobie sprzęgło i z wielką pewnością stwierdzili, że dwumas do wymiany, bo sprzęgło wyraźnie wibruje przy wciskaniu (ja tych wibracji nie czuję). Ostatni mechanik powiedział, że dwumas jest w porządku, bo nie ma wibracji przy gaszeniu auta, natomiast przyczynę widzi w tarczy lub łożysku. Dodał jeszcze, że szkoda w ogóle skrzynie rozbierać, bo z tym można spokojnie jeździć. Jeśli ktoś wie co to może być, proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By Tyson -  07 maja 2015, 13:04
 mazowieckie
#177378
Jeżeli masz zmęczoną tarczę, docisk czy inne ustrojstwo to w sumie można z tym jeździć, aż się rozsypie do końca i wtedy na drodze może Cię zaskoczyć.
Zawsze wymienia się komplet, czyli sprzęgło + dwumas.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 maja 2015, 13:12
 pomorskie
#177746
A-R-T-U-R pisze: dobrze jest wymienic wszystko za jednym razem
dobrze jest ale czasami nie ma takiej potrzeby, swego czasu spaliła mi się tarcza i przegrzał docisk to wymieniłem a dwumas zostawiłem bo nie miał żadnych luzów
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15