Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By intoxication -  20 sie 2015, 11:15
 małopolskie
#189655
Witam. Dorzucę pewna rzecz. Jak pisałem w inny temacie jestem po wymianie ; skrzyni , panewek korbowodowych , rozrzadu z pompa wody i kompletnego sprzegla ( używka która na 1 rzut oka wyglądała ok) .
Od samego początku na mocno rozgrzanym silniku ( po przejechaniu może 15- 20 km . Samo osiągnięcie 90 stopni nie dawało objawów ) miałem cykliczne metaliczne stukanie https://m.youtube.com/watch?v=CD6lSnEwJ ... e=youtu.be . Po przeanalizowaniu forów typy były takie : za mocno na ciągniety pasek albo popychacze. Dziś cykanie było mocniejsze (przed wizytą u mechanika trochę pomęczyłem golfinę) . Dzia wciskając / puszczając sprzęgło cykanie się zmieniało- jednak ciągle było . Mechanik stwierdził jednoznacznie ze winne jest sprzęgło. Jedyne co mnie zastanawia to czemu na jałowym dodając gazu cyklicznosci wzrasta? :>
Teraz na pewno sprseglo będzie nowe. Co polecacie, najlepiej z alegro?
Pozdro
Awatar użytkownika
By pitt52 -  20 sie 2015, 18:05
 śląskie
#189678
Cały komplet jest LUK-a? Docisk lekko rudawy, ale tragedii nie widzę. Myślę, że jest ok. A, jeśli możesz zdradzić, ile taka przyjemność z robocizną i bez? Chyba też mnie to czeka, ale jeszcze trochę. :(
By SEB -  20 sie 2015, 19:18
 dolnośląskie
#189687
Płaciłem w funtach bo mieszkam w Wielkiej Brytanii. ;)

Koszt: Dwumasa + sprzęgło 307 funtów... lub 270 zależy jak na to patrzeć bo trafiłem z promocją - 30%.
Robocizna 130-110 funtów.

Żeby nie było offtopu. Byłem u mechanika i mówił że to nie przeszkadza, widocznie część stała w wilgotnym miejscu długo. Pewnie stąd ta promocja.
By Tomek2202 -  13 wrz 2015, 19:05
 wielkopolskie
#192426
Czy ktoś wie jak sprawdzić dwumase w aucie ze skrzynią dsg ? Ja ostatnio na wolnych obrotach mam co jakiś czas taki chrobotanie czasami często, czasem bardzo rzadko, podczas jazdy przy przyśpieszaniu nic nie słychać. Podczas chrobotania w aucie jakby spadały obroty. Mechanik mówi, że to powoli dwumas się odzywa ale mam na razie jeździć i się nie przejmować, sam nie wiem co mam o tym myśleć.
Awatar użytkownika
By qbq903 -  09 gru 2015, 21:26
 dolnośląskie
#204375
Czy da się jakoś stwierdzić jakie jest założone sprzęgło bez rozbierania auta?
Oddałbym auto na wymianę na 1 dzień, a tak to rozbiorą i powiedzą jakie zamówić i będę musiał czekać aż dojdzie.

Chyba, że mogę z góry zamówić LUK albo sachs zakładając, że będzie dobre.
Awatar użytkownika
By jihaad -  20 gru 2015, 12:13
 dolnośląskie
#206100
Tomek2202 pisze:Czy ktoś wie jak sprawdzić dwumase w aucie ze skrzynią dsg ? Ja ostatnio na wolnych obrotach mam co jakiś czas taki chrobotanie czasami często, czasem bardzo rzadko, podczas jazdy przy przyśpieszaniu nic nie słychać. Podczas chrobotania w aucie jakby spadały obroty. Mechanik mówi, że to powoli dwumas się odzywa ale mam na razie jeździć i się nie przejmować, sam nie wiem co mam o tym myśleć.
Dokładnie to samo mam. Na wolnych czasem zdarza się taka jakby nierównomierna praca, lekkie szarpanie, może właśnie chrobotanie, choć metalicznych dźwięków raczej nie ma. Podczas jazdy absolutnie żadnych objawów. Dodatkowo przy odpalaniu szarpnięcie i przy gaszeniu czasem też.
Czy to wszystko wskazuje na dwumasę? Skrzynka DSG-6.
By Tomek2202 -  20 gru 2015, 16:36
 wielkopolskie
#206119
Ja przy odpalaniu i gaszeniu żadnych szarpnięć nie mam. Od września mam te objawy chrobotania i jednego dnia są większe a drugiego mniejsze to na pewno dwumasa ale na razie nie wymieniam póki to się mocno uciążliwe nie zrobi.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15