Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By leoncjo -  01 lut 2014, 16:07
 małopolskie
#118645
dzisiaj rano po odpaleniu, ruszyłem normalnie i przejechałem 100m i zgasł....pomyślałem ze to filtr paliwa (przejechane na nim 37 tys) w sumie mam 178 tyś. zapaliłem po podwójnym załączeniu zapłonu pokrzątał nie równo i powoli ruszyłem jadać normalnie) Kupiłem nowy filtr (stary nie był czysty ale tez szlamu ani wody nie widziałem ). Przy wymianie zauważyłem nieszczelny przewód wiec go skróciłem (idący z tyłu samochodu ten dolny) teraz jest ok. Jutro z rana się okaże czy to było powodem (żadnej kontrolki ) błędów nie sprawdzałem bo mi laptop padł...
By said87 -  06 lut 2014, 19:51
 śląskie
#119292
Witam

a czujnik halla????
Kiedys miałem starą astre ,ten sam objaw który kolega opisuje. Błędów nie wykazywało a autko gasło. raz po przejechaniu 5 km raz nawet po 300km. Własnie ten czujnik był tego powodem
By Orlean1987 -  18 gru 2015, 16:43
 małopolskie
#205782
Taka podpowiedz dla zainteresowanych, diagnostyka komputerowa nie zawsze wskazuje poprawnie uszkodzony czujnik, może wskazywać uszkodzony czujnik polozenia walka rozrzadu a tak naprawdę może być czujnik pol.wału lub na odwrót, ale można to sprawdzić w prosty sposob zazwyczaj, aby komputer zezwolil na start potrzebuje sygnału poprawnego z min jednego z tych czujnikow, przy dwoch wypietych czujnikach nie zapali wiec wprosty sposób mozna sprawdzic te czujniki bez kompa
Awatar użytkownika
By peras -  28 lip 2019, 0:42
 pomorskie
#276032
Witam forumowicze, podpinam się pod temat mam Golfa V 1.9TDI 105km BKC 2004r

Dzisiaj podaczas jazdy zgasł silnik tak po prostu bez żadnych dziwnych oznak (szarpań, odgłosów itp). Tak jakbym na postoju z kluczyka wyłączył silnik. Mogę go kręcić i kręcić odcina prąd aku pada (jest do wymiany już co prawda) po podłączeniu na kable rozruchowe od drugiego auta tez silnik nie zaskoczy odpala dopiero na pych .
Po zrobieniu kilkunastu kilometrów wszystko wraca do normy pali od strzała jeździ jak gdyby nigdy nic i nagle w najmniej oczekiwanym momencie znowu to samo ,
Coś go odcina .. wykręciłem ostatnio przepustnice do czyszczenia zmontowałem bo check engine i emission workshop wywala, ale nie pomogło dalej się pali błąd od klapy gasnącej . Może nieszczelny układ dolotowy od przepustnicy z EGR? Pompa paliwa? Obudowa filtra paliwa z wężykami podciśnienia ? Filtr paliwa zmieniony 2 tygodnie temu
Irytujący problem a zarazem zastanawiający ktoś pomoże ? Chce jechać go pod VAG podłączyć zobaczyć co tam wyjdzie ..
Dzięki z góry i pozdro dla was
Awatar użytkownika
By yox2014 -  28 lip 2019, 8:23
 spoza Polski
#276033
... miałem podobnie, błedów brak, co zrobiłem ? wymieniłem wszystkie bezpieczniki SB (pod maska), które wyglądały na dobre oraz popsikałem gniazda "contactem" szczerze ? do tej pory nie wiem co był przyczyną ale od ponad roku problem sie nie powtórzył, Spróbuj, koszt niewielki a "nóż-widelec" :D