Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Maciej (bzik) -  03 paź 2008, 11:54
 -------
#12344
Witam, mam ma³e pytanie. Przy ostatniej wymianie oleju mechanik nie mia³ filtra powietrza i zostawi³ stary, mia³em do niego zajechaæ pó¼niej na wymianê ale jako¶ nie by³o czasu :x ale w koñcu uda³o siê kupiæ ten filtr i doszed³em do wniosku, ¿e sam wymieniê.

Kupi³em Filtrona bo tylko taki by³, poodkrêca³em wszystkie ¶rubki (dziwne rozwi±zanie - my¶la³em ¿e wszystkie auta na filtrze maj± zatrzaski) wyjmuje stary filtr i okazuje siê ¿e jest inny ni¿ kupi³em, ma na dole przyklejony jaki¶ materia³ a w Filtronie tego nie ma. Czy ten filtr który kupi³em nie nadaje siê do mojego auta czy po prostu Man robi inaczej ten filtr.

Auto VW Jetta 1.9 TDI 105 KM DSG z USA

¯eby ³atwiej by³o zrozumieæ o co mi chodzi (dzi¶ piszê do¶æ chaotycznie ale wczoraj Lech wygra³ i ¶wiêtowa³em z kolegami) na dole s± fotki. Przepraszam za jako¶æ ale robi³em telefonem.

Stary i nowy filtr
ObrazekObrazek

Stary filtr
ObrazekObrazek

Stary filtr
ObrazekObrazek

Filtr by³ strasznie brudny, widocznie w serwisie doszli do wniosku ¿e przy wymianie oleju nie trzeba zmieniaæ filtra to kolejna wpadka serwisantów z USA ale i tak ten filtr nie przebije kabinowego który nie by³ zmieniany od nowo¶ci czyli od 2005 roku a wszystkie przegl±dy by³y robione w VW :shock:
Awatar użytkownika
By Bard -  03 paź 2008, 15:16
 -------
#12352
sa dwa rodzaje filtrow. Na mokry i suchy klimat czy inaczej na cieply i chlodny. Chyba obydwa sie nadadza.