Volkswagen Golf MK5

Debiutant na światowym rynku /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
#83434
Passat niesprzedawalny? Nie wyobrazam sobie tego:p

Minie troche czasu, porobia jakies pakiety typu "990" i Golf stanie sie przystepniejszy cenowo. Patrzyl ktos jak wyglada cena 7 w porownaniu z tak samo wyposazona 6. Zastanawia mnie jak skalkyluja cene GTI. Bo 6 miala cene nizsza niz dobrze wyposazona 7 1,4 i w standardzie nie bylo biedy bynajmniej.
#83783
na razie wydaje się, że golf mocno trzyma cenę i tak będzie kupowany
pytałem w salonie jednym, idą wersje (idą co za wiele jeszcze powiedziane, bo nie ma aut do oglądania, ludzie zamawiają w ciemno, na razie w jednym z salonów na czuja 4 szt.) z silnikiem 1.4 TSI na jakimś to średnim wypasie i ludzie bulą za to jakieś 100tyś :shock: :shock: tyle wychodzi
ale co się dziwić
jeśli testują nowe a3 z 3d i z silnikiem 1.8 TFSI za 160 tyś zł, a wyjściowa cena 123tyś zł za tę wersję a okazuje się że 5d w sportback na niemieckim rynku jeszcze droższy o 2500euro to niestety jest miejsce dla golfa z tą rozpiętością cenową :x
za ok 100tyś to już można dorwać klasę średnią nie raz już ładnie wyposażoną ale tak to jest z tymi markami
nie wspomnę, że zaciera się czasem nawet cenowa relacja do vw passata ale wiadomo, że będzie komentarz że passat to jeszcze stara zliftingowana generacja a golf to tzw. świeże bułeczki, bo niewielu tak z ulicy zwraca uwagę na samą technikę i nowinki
mnie osobiście podoba się na razie bardziej a3 niż golf VII ale za tę cenę audi wolałbym tańszą nową mazdę 6 wagon :wink:
przy okazji jak czytam w reklamie, że te nowe silniki zużywają 25% mniej paliwa, a np. 1.8 TFSI a przy średnio dynamicznej jeździe w teście zużywa 11 litrów paliwa to jak patrzę na mój licznik i nie widzę technologicznej namacalnej różnicy :wink:
Awatar użytkownika
By Forest -  18 paź 2013, 22:43
 wielkopolskie
#108730
mettenos pisze:z tym performance za 4k o 10ps to zabawne
Pakiet Performance to nie tylko większa moc o 10KM. Dochodzi jeszcze elektrohydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego, większe hamulce (przód 340mm, tył 310mm), powiększone i lakierowane na czerwono zaciski hamulcowe i pewnie jeszcze jakieś duperele ;)
#108732
Forest pisze: Pakiet Performance to nie tylko większa moc o 10KM. Dochodzi jeszcze elektrohydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego, większe hamulce (przód 340mm, tył 310mm), powiększone i lakierowane na czerwono zaciski hamulcowe i pewnie jeszcze jakieś duperele ;)
wiem bo czytałem, chodzi mi o samo "brzmienie" tych 10km :D jak po raz pierwszy pisali o tym w prasie moto to zabawne były te 10ps i chyba 10Nm :D
Awatar użytkownika
By krz_p -  20 paź 2013, 19:25
 wielkopolskie
#108888
ross pisze:Witam

Znalazłem kilka realnych zdjęć GTI MK7 z salonu dealera - podjechałem aby zobaczyć na żywo - robi mega wrażenie, a dźwięk wydechu po prostu masakruje...

http://autofanspot.pl/volkswagen-golf-v ... rformance/" onclick="window.open(this.href);return false;
mają u Rzepeckiego testówkę? jak tak to chętnie podjadę się przejechać i obejrzeć auto