Volkswagen Golf MK5

Debiutant na światowym rynku /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
#82286
konfigurator z golfem VII jest już dostępny, można się pobawić
ceny hmmm mimo zapewnień wyjściowo atrakcyjnie, ale szybko cennik rośnie
i wychodzi drogo, w wersjach niektórych 2-3 tyś drożej
chwalą się że 1 tyś mniej w podstawie a wersja najbogatsza diesla w stosunku do VI wynosi już 3 tyś więcej
mi diesel 150 KM z DSG w przyzwoitej wersji którą doposażyłem i porównuje do swojej (poza nowinkami technicznymi, które chciałbym mieć np. DCC) dociągnął lekko do 130 tyś
podstawa osiągalna z czymś tam za 70 tyś
wydawało mi się że xenon w DE w wersji najwyższej jest seryjnie, a u nas xenon basic i top w ledami dopłata podwójna
to taki szczegół
inny, radio dopłata też od kilkuset złotych do ponad 8tyś więc wymuszenie, by pasowało pod konsolę
wiadomo, mi się golf VII podoba i cena jak za nowość, chyba jednak a3 niewiele będzie droższy, a za tyle to można machnąć 2-3 letnią wypasioną limuzynę, więc dylemat niektórzy będą mieli
a jak wam wyszło?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  23 wrz 2012, 15:19
 małopolskie
#82826
po przeglądnięciu konfiguratora od razu rzuca się w oczy brak tz pakietu 990, który został rozłożony na inne pakiety... teraz czujniki parkowania jak i alarm można kupić oddzielnie, nie są ujęte w żadnym pakiecie
Awatar użytkownika
By Tyson -  23 wrz 2012, 19:15
 mazowieckie
#82857
Krzycho to tylko kwestia czasu. Na początku to napaleńcy będą brać jakie są i bulić za dodatkowe (a w niektórych przypadkach standardowe) wyposażenie, które np. w mkVI było w pakiecie za grosze.
Ostatnio oglądałem na allegroszu passaty. Nowe z tego roku z silnikiem 1.4TSI (122KM) z pakietem komfort (bi-xenony), rolety w szybach itp itd, ogólnie dobry wypas. Cena 83590 brutto! Skonfiguruj sobie nowego golfa z takim wyposażeniem i pewnie koło tej ceny się zakręci. A golf zawsze pozostanie tylko (co dla niektórych AŻ) golfem. Zero bagażnika, gorsze właściwości jezdne i mniejszy w środku.
Dla potwierdzenia: http://otomoto.pl/volkswagen-passat-com ... 43735.html
Awatar użytkownika
By Tyson -  24 wrz 2012, 21:00
 mazowieckie
#82953
to teraz idź do salonu i zapytaj się ile Ci opuszczą na nowej VII? Teraz to na pewno nie są tak rozrzutni.
Dziś z ciekawości skonfigurowałem nowego golfa z silnikiem i wyposażeniem podobnym do tego passata. Cena 81000 :D
W przypadku passata upust od ceny katalogowej wynosi 25 000. Wątpię, żeby w przypadku golfa dali taki upust. Jedynie upust flotowy 7%, czyli niecałe 6000zł + coś tam jeszcze na otarcie łez :P