Volkswagen Golf MK5

Debiutant na światowym rynku /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
By soja -  02 paź 2012, 16:52
 zachodniopomorskie
#83716
Powiem Wam, że oglądam VII od momentu prezentacji i wciąż mnie nie zachwyca. Może na żywo będzie lepiej.
By speedbass -  03 paź 2012, 6:43
 pomorskie
#83782
wygląd wyglądem, na to patrzą inni jak się jedzie bądź w garażu jak auto stoi jak mebel
ale już powoli pojawiają się testy golfa VII i komentarze są więcej niż pozytywne co do napędu, zawieszenia i właściwości jezdnych
podobnie jak w nowym a3, technicznie autko poszło do przodu bez dwóch zdań, a jeśli o a3 ludzie mówią rewelacja zobaczymy co z golfem
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 paź 2012, 8:23
 pomorskie
#83785
prawda jest taka że żadna generacja Golfa nie zachwycała a sprzedawała się w milionowym "nakładzie", jak ktoś lubi rewolucje to niech kupuje Cytrynę :D Golfy zawsze miały i będą miały stałą milionową klientelę
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 paź 2012, 8:54
 małopolskie
#83786
kiedyś ktoś na konkurencyjnym forum napisał ze golf skończył się na mk2 a po paru latach jak kupił mk4 zmienił zdanie ;p
jak dla mnie trza się przyzwyczaić do nowego modelu :)
Awatar użytkownika
By fredric -  05 paź 2012, 7:35
 mazowieckie
#83971
Długo ta generacja nowego golfa 7 nie będzie na rynku..... patrząc na to co ile lat zmieniają model to za 3 lata wejdzie 8.
4 97-03 6 lat
5 03-08 5 lat
6 08-12 4 lata
7 12-........15??
Ogólnie autko fajne, tył przypomina mi jakiegoś seata a szczególnie ułożenie świateł.
Awatar użytkownika
By Tyson -  05 paź 2012, 9:19
 mazowieckie
#83982
jak VI wchodziła, to VW nie krył się z tym, że jest to model przejściowy do VII. Przecież nawet co niektórzy zarzucali VW, że VI jest liftingiem V (chyba coś jest na rzeczy). Myślę, że 5 lat będą go produkować.
Zgadzam się, że fajne autko, przód super, linia boczna extra, tylko ten tył... Nie ma w sobie takie WOW. Nie jest nietuzinkowy, wyjątkowy, tak jakbym już gdzieś widział ten układ lamp :mrgreen:
By free66 -  22 lut 2013, 15:31
 małopolskie
#93068
Widziałem dziś na żywo Golfa VII generacji- z zewnątrz jak i wewnątrz bardzo mi się podoba, lubię ostre kształty np tylnych świateł jak i lusterek. Miałem wrażenie, że wnętrze jak i bagażnik są mniejsze niż w golfie V. Uwielbiam klamki z golfa VII i scirocco ;P Świetnie leżą w dłoni.
By speedbass -  23 lut 2013, 10:24
 pomorskie
#93095
free66 pisze:Widziałem dziś na żywo Golfa VII generacji- z zewnątrz jak i wewnątrz bardzo mi się podoba, lubię ostre kształty np tylnych świateł jak i lusterek. Miałem wrażenie, że wnętrze jak i bagażnik są mniejsze niż w golfie V. Uwielbiam klamki z golfa VII i scirocco ;P Świetnie leżą w dłoni.
bagażnik faktycznie nie jest duży, ani jakoś większy od piątki, środek jest duży, tylko całe auto niższe;
zauważyłem ostatnio przysiadając się do kilku aut, że jest taka tendencja w imię zmniejszania masy, oporów powietrza czyli też ekologii, że auta są niższe, kiedyś i rósł w górę golf V i toyota auris przecież i honda civic (żelazko) i był taki trend vanowaty, a teraz na odwrót, wszystko robi się coraz niższe, ja ostatnio zachorowałem na mazdę 6, ale mimo, że w testach mówią, że najszersza, największa w środku w klasie średniej, nie czułem tego siedząc w niej w stosunku do mojego golfa a jak wróciłem po jeździe próbnej to myślałem że jadę vanem (tyle miejsca) spróbujcie jak macie jakąś masę większą niż mały Japończyk tam się wcisnąć dla ciekawości, przez otwór drzwiowy i wyjść bez akrobacji, to w Bmw 3/ audi a4 jest lepiej teraz; a nowa octavia...... widziałem, ta to ma miejsca z tyłu w kufrze