Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi膮zane z elektronik膮 i elektryk膮 (o艣wietlenie, 偶ar贸wki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
przez Dawid -  19 lip 2016, 10:20
 opolskie
Siema mam kr贸tkie pytanie. Co zrobi膰 z sensorem poduszek powietrznych i jak sie do niego dosta膰, w przypadku kiedy by艂 wystrzelony pas bezpiecze艅stwa PP, i poducha kierowcy. PP w kokpicie poduszka nie ruszona bo by艂a wy艂膮czona podczas wypadku. Sensor nale偶y wymieni膰 na niewystrzelony o tym samym kodzie i go zaprogramowa膰, czy te偶 nie.
I czy istnieje mo偶liwo艣膰 usuni臋cia z mojego wystrzelonego sterownika Crasha i b臋dzie dzia艂a艂 poprawnie i zniknie mi b艂膮d z zegar贸w?

Prosze o pomoc, pozdrawiam! :hi:
przez Misiek86 -  08 sie 2016, 19:05
 mazowieckie
Pod艂膮cze si臋 pod temat:

podczas zdejmowania 艣rodkowych nawiewow odlaczylem kabelek od przycisku awaryjnych i czujnika airbag i pas贸w na 艣rodkowym panelu i potem juz po zmontowaniu wszystkiego podczas przekrecania stacyjki wyskakuje mi b艂膮d airbag fehler. Kabelki napewno dobrze wpi膮艂em. Czy wystarczy teraz skasowa膰 tylko ten b艂膮d pod艂膮czaj膮c do kompa i b臋dzie dobrze?

Podczas zdejmowania plastik贸w w 艣rodkowym nawiewie wpad艂a mi na sam d贸艂 kana艂u nawiewu plastikowa 艂y偶ka do podwa偶ania plastik贸w. Wie kto艣 jak si臋 dosta膰 do niej 偶eby j膮 wyj膮膰? Boj臋 si臋 偶e jak j膮 zostawi臋 to w zim臋 zacznie mi 艣mierdzie膰 plastikiem jak b臋d臋 grza艂 :wacko:
Awatar u偶ytkownika
przez krzychuu_ktm -  08 sie 2016, 20:16
 wielkopolskie
Misiek86 pisze: (...)Podczas zdejmowania plastik贸w w 艣rodkowym nawiewie wpad艂a mi na sam d贸艂 kana艂u nawiewu plastikowa 艂y偶ka do podwa偶ania plastik贸w. Wie kto艣 jak si臋 dosta膰 do niej 偶eby j膮 wyj膮膰? Boj臋 si臋 偶e jak j膮 zostawi臋 to w zim臋 zacznie mi 艣mierdzie膰 plastikiem jak b臋d臋 grza艂 :wacko:
Spr贸buj rozkr臋ci膰 tunel 艣rodkowy i dosta膰 si臋 po t膮 艂y偶k臋 kana艂em gdzie jest pod艂膮czony nawiew na ty艂 w pod艂okietniku, je艣li nie ma pod艂okietnika to kana艂 ten jest za艣lepiony. To jedyne co mi przychodzi na my艣l, mo偶e si臋 uda.. Chyba, 偶e jakim艣 drutem czy specjaln膮 艂apk膮 spr贸bujesz od g贸ry, tam gdzie wpad艂a 艂y偶ka.
Awatar u偶ytkownika
przez Maciej91 -  08 sie 2016, 22:43
 kujawsko-pomorskie
Misiek86 pisze:Pod艂膮cze si臋 pod temat:

podczas zdejmowania 艣rodkowych nawiewow odlaczylem kabelek od przycisku awaryjnych i czujnika airbag i pas贸w na 艣rodkowym panelu i potem juz po zmontowaniu wszystkiego podczas przekrecania stacyjki wyskakuje mi b艂膮d airbag fehler. Kabelki napewno dobrze wpi膮艂em. Czy wystarczy teraz skasowa膰 tylko ten b艂膮d pod艂膮czaj膮c do kompa i b臋dzie dobrze?

Podczas zdejmowania plastik贸w w 艣rodkowym nawiewie wpad艂a mi na sam d贸艂 kana艂u nawiewu plastikowa 艂y偶ka do podwa偶ania plastik贸w. Wie kto艣 jak si臋 dosta膰 do niej 偶eby j膮 wyj膮膰? Boj臋 si臋 偶e jak j膮 zostawi臋 to w zim臋 zacznie mi 艣mierdzie膰 plastikiem jak b臋d臋 grza艂 :wacko:
A widzisz chocia偶 t膮 艂y偶k臋 ???? w tym tunelu gdzie Ci wpad艂a ?? jak tak no to wymy艣l jaki艣 patent by to wyci膮gn膮膰 tak jak koledzy podpowiadaj膮 kawa艂臋k druta i si臋 troche pom臋czy膰 i wydostaniesz ;)
przez *Go艁a* -  16 kwie 2018, 12:10
 艣wi臋tokrzyskie
*Go艁a* pisze:A ma kto艣 jaki艣 tutorial jak rozebra膰 ten tylko boczek ? Gdzie s膮 jakie艣 spinki 艣ruby 偶eby nie pourywa膰 wszystkich uchwyt贸w przy pr贸bie rozbi贸rki :wacko:
Temat ogarni臋ty wymaga lekko cierpliwo艣ci i uwagi przy rwaniu boczku. Trzyma si臋 tylko na jednej 艣rubie z ty艂u kanapy kt贸ra jest pod za艣lepka.

ObrazekObrazek

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk