Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi─ůzane z elektronik─ů i elektryk─ů (o┼Ťwietlenie, ┼╝ar├│wki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
przez Hiob -  30 lis 2018, 18:17
 dolno┼Ťl─ůskie
┼╗e tak powiem - g├│wno wida─ç, bo mam materia┼éow─ů os┼éon─Ö aku. Aku jest przykr─Öcony a pod nim jest os┼éona, wi─Öc jej nie wyjm─Ö.
Niewa┼╝ne, zajad─Ö do sklepu i niech sami to oceni─ů. Jak nie b─Ödzie mo┼╝na wpakowa─ç 242, to wpakuj─Ö 207 - wa┼╝ne, ┼╝e b─Ödize nowy. 50Ah, a 60Ah troch─Ö r├│┼╝nicy jest, g┼é├│wnie w A, ale co zrobi─ç. Trudno. B─Ödzie jak ma by─ç.

Dzi─Öki.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  30 lis 2018, 18:44
 pomorskie
Hiob pisze: ÔćĹ
30 lis 2018, 18:17
┼╗e tak powiem - g├│wno wida─ç, bo mam materia┼éow─ů os┼éon─Ö aku. Aku jest przykr─Öcony a pod nim jest os┼éona, wi─Öc jej nie wyjm─Ö.
to si─Ö wszystko zgadza, ale wystarczy przys┼éowiowa minuta osiem ┼╝eby to wszystko zdj─ů─ç i pomierzy─ç

Varta podaje do BSE takie:

Obrazek
przez Hiob -  01 gru 2018, 10:40
 dolno┼Ťl─ůskie
@Mettenoos
Dobra, jad─Ö do sklepu, sprawdz─ů, b─Ödzie po problemie. Jak nie wejdzie 242mm, to b─Ödzie 207mm, ale tak czy inaczej wpakuj─Ö tutaj BANNER'a Power Bull albo Professional.

Dzi─Ökuj─Ö wszystkim za pomoc za zainteresowanie.
:hi:
Awatar u┼╝ytkownika
przez MateuszGolf -  01 gru 2018, 14:41
 mazowieckie
MateuszGolf pisze: ÔćĹ
28 lis 2018, 15:41
Dzwoni┼éem do okolicznych sklep├│w i w cenie do 400 z┼é maj─ů do wyboru Boscha, Sznajdera, Profi Power, Fiamm i jeszcze jakie┼Ť robione dla Intercarsu. Nie wiem co wybra─ç.
Wybór padł na 4max 77 Ah 760A. Cena 330 zł (bez zwrotu starego akumulatora).
przez pemko11 -  05 gru 2018, 22:50
 podkarpackie
Mam drugi rok 4max-a. By┼éem nawet na "dorocznym" sprawdzeniu ubytku. Niewiele wida─ç zu┼╝ycie. Mam w ramach zakupu takie cos jak sprawdzenie aku. My┼Ťla┼éem, ┼╝e to pic, ale ostatnio nawiedzi┼éem i faktycznie pan sprawdza... :D
przez kupszczelisty -  12 gru 2018, 19:34
 wielkopolskie
@Hiob Jak tam sprawa si─Ö przedstawia? By┼ée┼Ť w sklepie? Pomierzyli stary akumulator? Kupi┼ée┼Ť nowy?
przez Hiob -  14 gru 2018, 12:57
 dolno┼Ťl─ůskie
@kupszczelisty
Tak, by┼éem kupi┼éem. Stare aku dokona┼éo 10-letniego ┼╝ywota. Do┼éadowywanie by┼éoby strat─ů czasu, bo aku nie trzyma┼é ju┼╝ napi─Ö─ç, mo┼╝e na ostatnich 10%. Skoczy┼éem do 2 sklep├│w, kupi┼éem BANNER'a PowerBull Proffesional 50Ah, 420A.
Napia┼éem wcze┼Ťniej do sklepu i serwisu, kt├│ry prowadzi kana┼é na YT(linki do kana┼éu i test├│w s─ů na poprzedniej stronie) z zapytaniem, kt├│ry aku wybra─ç. Polecili BANNER'a ale tylko w wersji PowerBull lub Proffesional, przenigdy STARTING'a. Praktycznie nie maj─ů na nie reklamacji i w testach wypadaj─ů bardzo dobrze. W katalogu polecali 53Ah, ale do wersji FSI. Chcia┼éem kupi─ç 60Ah, ale polecono mi spokojnie 50Ah do mojego 1.6MPI i to te aku trafi┼éo ostatecznie pod mask─Ö. Przypomn─Ö tylko, ┼╝e fabrycznie mia┼éem 44Ah. Z racji, ┼╝e od progu pyta┼éem o BANNER'a, w jednym sklepie mia┼éem te┼╝ do wyboru Duracel, kt├│ry jest produkowany przez BANNER'a, ale nie chcia┼éem go testowa─ç i skupi┼éem si─Ö na firmowych BANNER'ach.

┼üadowanie pod alternatorem 14,4V, wi─Öc jak najbardziej ok, ale pob├│r w spoczynki 0,3A, wi─Öc o po┼éow─Ö podwy┼╝szone (standardowe to 0,15A) i p├│ki co, nie wiadomo sk─ůd ten podwy┼╝szony pob├│r. Wiem, ┼╝e mam praw─ů mat─Ö grzewcz─ů z lusterka do wymiany, bo nie grzeje, ale to raczej nie powinno mie─ç ┼╝adnego wp┼éywy na pob├│r skoro mata nie grzeje. Zmienia┼éem radio na RCD 330 Plus i by┼éa obawa czy Getaway b─Ödzie je roz┼é─ůcza─ç, ale od czerwca, jeszcze na starym aku, ani razu nie by┼éo problemu z roz┼éadowaniem aku. Do tego mam Getaway (z tego co pami─Ötam) z ko┼äc├│wk─ů J (?), wi─Öc nie musia┼éem go zmienia─ç przy wymianie radia. Og├│lnie, niby jest ok, bo tragedii przy 0,3A nie ma, ale to jak z drapi─ůc─ů metk─ů w koszulce - wkurza. Przez 24h bez jazdy, ubywa mi 7,2A, wi─Öc ┼╝eby go roz┼éadowa─ç, autko musia┼éby sta─ç przez 58 dni.
Autko je┼║dzi ┼Ťrednio co 2-3 dni po +50km, wi─Öc alternator powinien sobie poradzi─ç. Wiadomo, alternator nigdy nie do┼éaduje aku do pe┼éna. 90% nieprofesjonalnych lub p├│┼éprofesjonalnych prostownik├│w tego nie potrafi, ale powinien da─ç sobie spokojnie rad─Ö by pod┼éadowywa─ç aku podczas jazdy, wi─Öc...ostatecznie jestem spokojny :)

Reszta wyjdzie w praniu. Na chwil─Ö obecn─ů ci─Ö┼╝ko mi cokolwiek o nim napisa─ç. Zobaczymy po zimie :) Na koniec, mog─Ö spokojnie poleci─ç sklep SYBERIA z Opola. Konkretna obs┼éuga. Mo┼╝e ta informacja przyda si─Ö komu┼Ť z okolic.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  26 sty 2019, 10:24
 ┼Ťl─ůskie
@Hiob
Jak to policzyłes??? :tooth:
0.3A x 24godz to 7A.
Czyli po 3 dniach nie zakreczisz.
Pob├│r pr─ůdu na postoju ma by─ç w okolicy 0.04A.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Cimek -  29 sty 2019, 7:41
 opolskie
@rafaello Strona co┼Ť nie chce mi si─Ö otworzy─ç :-/ Jakikolwiek da rad─Ö. Jednak od siebie polec─Ö z mo┼╝liwo┼Ťci─ů rozruchu samochodu, tylko kwota 300+
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36