Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By PacioM -  05 gru 2018, 19:45
 lubelskie
#270065
Witam,
Od jakiegoś czasu muszę podładowywać auto prostownikiem.

Nie ma siły jakby się przełamać i kontrolki przygasają :wall:

Rano jeszcze odpale,pozniej kilka razy tez ale czasami po jeździe na mieście ( z wycieraczkami, radiem i nawiewem) po zgaszeniu mogę zapomnieć o ponownym odpaleniu. Po podładowaniu prostownikiem wszystko wraca do normy.

Dzisiaj po odpaleniu na kablach i podładowaniu na wolnych obrotach przez kilka miniut, wyłączonymi wsystkimi dodatkami typu swiała, radio, nawiei itp. zgasiłem i odpaliła bez problemu.

Aku, nowe, masy sprawdzone wyczysczine.

Prąd na spoczynku 12,5V
Na odpalonym 14,4V
Po włączeniua radia nawiewu i np grzania szyby 13,9V

Co może przyczyną?
By pemko11 -  05 gru 2018, 22:48
 podkarpackie
#270072
Przyjacielu regulator napięcia może objawiać się w taki sposób. Do boscha kupowałem niedawno - był to koszt ok 40 zł. Warto sprawdzić. Sprawdź też masę i wszystkie podłączenia kostek.
Awatar użytkownika
By PacioM -  07 gru 2018, 6:31
 lubelskie
#270093
A gdzie to ten złodziej się może znajdować? :hmmm: kradnie czasie jazdy?
Klimy u mnie nie ma ani trybu Eco :blush: Auto z 2004r.
VCDS oraz pomiary miernikiem j.w. w porządku...
Regler skacze 14,06-14,14V ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 gru 2018, 8:08
 pomorskie
#270094
@Dexter23pl wydaje mi się że jak nie ma klimy to nie ma grzałki PTC ale dla pewności trzeba to sprawdzić VCDSem

@PacioM zmierz pobór prądu w stanie spoczynku po uśpieniu odbiorników i sterowników

Radia jakiegoś 2 DIN nie montowales przypadkiem?

Jakie trasy robisz, generalnie ile jeździsz tym autem?
Awatar użytkownika
By PacioM -  07 gru 2018, 10:23
 lubelskie
#270099
12,6V, radio fabryczne, ok 12 mil dziennie. Dużo tu deszczu to nawie odrazu wlaczam wycieraczki i nagrzewanie tylnej szyby (przy tym wszystkim +radio 13,9V na alternatorze)
Awatar użytkownika
By PacioM -  07 gru 2018, 11:33
 lubelskie
#270101
Zrobię tak jak na filmie i dam znać jak wyniki.

Dodano po 6 godzinach 4 minutach 50 sekundach:
Jak na razie 0,28A gdzieś ucieka i skacze jak dojdę który bezpiecznik lub cacko dam znać.
Dzięki za trop! to już coś :burp:

Dodano po 2 godzinach 44 minutach 31 sekundach:
Wracając do tematu, po wyjęciu bezpieczników nie wkładać ich z powrotem? :D Bo tak robiłem i nie widziałem zmian w natężeniu :super:
Awatar użytkownika
By PacioM -  08 gru 2018, 17:23
 lubelskie
#270126
Bezpieczniki F47 i F48 (40A) zabierają prąd. Jakieś rady? Masy poczyszczone i posmarowane.

"F47 Przednie i tylne światła przeciwmgłowe, lewy reflektor, lewe i prawe światło stopu 30A
F48 Lewe światło stopu, Przednie i tylne światła przeciwmgłowe, prawy reflektor, lewe i prawe światło stopu 30A"
Kod: Zaznacz cały
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?t=13951
Na forum ktoś pisał,że sa 30A - czy to może być problem?

Dodano po 3 godzinach 2 minutach 57 sekundach:
Jeszce jedna ciekawostka... dziś po jeździe z radiem, nawiewem, wycieraczkami itd po zgaszeniu znów ten sam symptom -ledwo co kręci.
Więc próbowałem go przełamać na biegu - nie udało się ale... z kluczyka już odpalił! :ireful:

Dodano po 21 godzinach 58 minutach 37 sekundach:
Po czyszczeniu mas, bezpieczników itd pojawiła się migająca kontrolka od świec P0571 - w tym obwodzie był "złodziej prądu".
Do wymiany czujnik pedału hamulca bo światła stopu świeca cały czas. Zobaczymy...
Awatar użytkownika
By PacioM -  09 gru 2018, 20:18
 lubelskie
#270165
Całkiem możliwe,że się zawiesza. Ale jak podłącze dodatkowy prąd (kable rozruchowe z aku innego auta lub podładuję akumulator) to pali natychmiast... Już zaczynam rozkładać ręce.

Dodano po 29 minutach 13 sekundach:
Czy w modelu z 2004 jest tuleja na rozrusznik w bloku silnika? Może to ona jest winna tego zamieszania.