Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi─ůzane z elektronik─ů i elektryk─ů (o┼Ťwietlenie, ┼╝ar├│wki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar u┼╝ytkownika
przez Czaja -  23 kwie 2018, 0:24
 ┼Ťl─ůskie
We wtorek oddaje auto do mechanika mam nadzieje ┼╝e co┼Ť w ko┼äcu ustali zanim zbankrutuj─Ö . Zauwa┼╝y┼éem ┼╝e mam przetart─ů izolacj─Ö od kabla co idzie do sondy lambda mo┼╝e tutaj jest problem chocia┼╝ dziwne ze przez tydzie┼ä po adaptacji przepustnicy wszystko dzia┼éa┼éo dobrze. Jak mechanik zaadaptowa┼é mi t─ů przepustnic─Ö to sie mnie pyta┼é czy kto┼Ť przy niej nie grzeba┼é wcze┼Ťniej, m├│wi┼é ┼╝e wygl─ůda┼éo jakby by┼éo za ma┼ée napi─Öcie ┼╝eby sterownik zaadaptowa┼é przepustnic─Ö. Kto┼Ť na forum pisa┼é o regulatorze napiecia zasugeruje to mechanikowi.Czyta┼éem te┼╝ gdzie┼Ť ┼╝e mo┼╝e by─ç problem z filtrem paliwa ale by┼éoby to dziwne bo zmienia┼éem w grudniu na nowy wraz ze ┼Ťwiecami NGK wszystkimi innymi filtrami, olejem i rozrz─ůdem. Jak co┼Ť zostanie ustalone to napisze. Aha i jeszcze bie┼╝e mi olej w du┼╝ych ilo┼Ťciach ok 1l na 1000km bez wzgl─Ödu czy to by┼é Castrol 5W30 czy 5W40 czy Motul 5w40.
Awatar u┼╝ytkownika
przez pitt52 -  23 kwie 2018, 7:13
 ┼Ťl─ůskie
Czaja daj sobie spok├│j z t─ů przepustnic─ů! Zajmij si─Ö silnikiem najpierw. Zu┼╝ycie oleju na poziomie 1 l na 1000 km to sporo. U mnie jak kupi─Ö 5l i wymieni─Ö to spokojnie z tym co zostanie na dolewki wystarcza na 15 ty┼Ť. Jaki masz przebieg?
Awatar u┼╝ytkownika
przez Czaja -  23 kwie 2018, 7:50
 ┼Ťl─ůskie
Mam 166 tys przebiegu, przebieg jest potwierdzony w ASO kupowa┼éem od 1 w┼éa┼Ťciciela.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
Wcze┼Ťniej ciek┼éo z uszczelki z pod pokrywy od zawor├│w, wymienili w ASO ale pije tyle ile pi┼é a wyciek├│w brak. Odma niby zosta┼éa sprawdzona i przeczyszczona w ASO.

Dodano po 44 minutach 26 sekundach:
Miesi─Öcznie przeje┼╝d┼╝am oko┼éo 2000 km wi─Öc przy instalacji gazowej jako┼Ť narazie te 2 litry miesi─Öcznie przeboleje. Jak zrobi─Ö remont silnika i si─Ö oka┼╝e ┼╝e dalej mam problem z checkout engine, epc i falowaniem to mnie trafi.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Czaja -  11 maja 2018, 22:57
 ┼Ťl─ůskie
Usterka wyeliminowana :) Na pocz─ůtek wymieni┼éem przepustnic─Ö na now─ů oryginaln─ů, w starej pad┼éy silniczki to jednak nie zako┼äczy┼éo problemu :yahoo: chocia┼╝ komputer ju┼╝ nie wyrzuca┼é b┼é─Öd├│w z przepustnicy. Okaza┼éo si─Ö ┼╝e kable szerokopasmowe z sondy lambda s─ů poprzegryzane wiec wymieni┼éem sond─Ö na now─ů:) opr├│cz tego jeden z kabelk├│w z instalacji gazowej by┼é lu┼║no zamocowany do minusowej klemy w akumulatorze i chyba przez to si─Ö co┼Ť zepsu┼éo w skrzynce bezpiecznik├│w pod mask─ů wiec zosta┼éa ona wymieniona na uzywke z allegro a kabelek poprawnie zamontowany. Po tych wszystkich zabiegach wywia┼éo mi jeszcze uszczelk─Ö z kolektora dolotowego. Mechanik wymieni┼é wszystkie 4 uszczelki na nowe i przekaza┼é mi informacj─Ö ┼╝e gazownik przy zak┼éadaniu gazu nie umiejetnie za┼éo┼╝y┼é uszczelki przez co silnik ┼éapa┼é lewe powietrze :) Wychodzi na to ┼╝e mia┼éem kilka usterek na raz ale po tych wszystkich zabiegach i przejechaniu 1000 km mam spok├│j z kontrolkami silnika, ASR itd obroty trzyma wzorowo i czego si─Ö nie spodziewa┼éem przesta┼é i bra─ç olej. :yahoo:
Awatar u┼╝ytkownika
przez Regirr -  01 lip 2019, 15:37
 ┼Ťl─ůskie
Dawno nie pisa┼éem bo po rozebraniu pojemnika z w─Öglem do par paliwa i wymianie g─ůbek by┼é spok├│j.
A┼╝ do teraz, znowu zaczyna mi si─Ö pojawia─ç ale tylko jeden b┼é─ůd 17976, czyli jednostka ostentacja przepustnic─ů.
:wall:
Chyba podejm─Ö si─Ö =czyszczenia przepustnicy, i mam pytanie.
Jak j─ů wyci─ůgn─Ö to ma kto┼Ť nr uszczelki bo mo┼╝e przyda┼éo by si─Ö j─ů wymieni─ç?
Drugie pytanie, czy musz─Ö odpina─ç klem─Ö z akumulatora przed wyj─Öciem przepustnicy?
Czy jak mam przepustnice wyj─Öt─ů czy mog─Ö rusza─ç klapk─ů mechaniczni, tzn r─Ök─ů j─ů uchyla─ç do czyszczenia ?
I czy jak będę robił adaptacje to muszę najpierw wykasować wszystkie błędy?
Mam rozumie─ç jak mam elektroniczna przepustnice to vcds i blok 60 do adaptacji?
Czy komu┼Ť zdarzy┼éo si─Ö mie─ç error w trakcie adaptacji i co zrobi─ç wtedy?
I ostatnie,otwiera─ç te wieczko czarne plastikowe i og├│lnie zobaczy─ç czy wszystko jest ok? (nie wypadnie mi ┼╝adny naci─ůg,spr─Ö┼╝yna?)
:)
Awatar u┼╝ytkownika
przez pitt52 -  01 lip 2019, 17:03
 ┼Ťl─ůskie
Uszczelkę kupowałem w ASO ale ceny nie pamiętam lecz tania nie była jak na uszczelkę. Pozostałe Twoje pytania:
Ad. 1 odpowiedziałem
Ad.2 Nie musisz
Ad.3 Mo┼╝esz rusza─ç a nawet musisz
Ad.4 Tak, musisz najpierw wykasować błędy
Ad.5 Tak, vcds blok 60
Ad.6 Tak, zdarzy┼éo mi si─Ö mie─ç error w trakcie adaptacji. Odpali┼éem silnik i po kilku minutach zrobi┼éem ponown─ů adaptacje i by┼éo ok.
Ad. 7 Lepiej tam nie grzeba─ç ale, je┼Ťli czujesz potrzeb─Ö, to r├│b jak uwa┼╝asz, ja wola┼éem tam nie zagl─ůda─ç cho─ç mia┼éem takie same przemy┼Ťlenia.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Regirr -  10 lip 2019, 12:26
 ┼Ťl─ůskie
Przepustnice odkr─Öci┼éem i nie bylo tak ┼║le z ni─ů je┼╝eli chodzi o zabrudzenie, wyczyszczona i adaptacja i b┼é─ůd od 2 tyg. sie nie pojawia. Ale...... Zawsze musi by─ç ale, czasami ale bardzo ┼╝adko zaczynaj─ů mi falowa─ç obroty, dodam ┼╝e wcze┼Ťniej tego nie by┼éo i jak dodam ┼╝e tylko na PB bo na LPG obiaw zanika... Ciekawe :wall:
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  11 lip 2019, 0:08
 ┼Ťl─ůskie
TTTM. na lpg lepiej mo┼╝na ustawic wolne obroty, u mnie te┼╝ tak jest.
aby na pb nie falował czasami lub mniej to podnies obroty biegu jałowego na około 760-800.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Regirr -  15 lip 2019, 17:18
 ┼Ťl─ůskie
Dexter23pl pisze: ÔćĹ
11 lip 2019, 0:08
TTTM. na lpg lepiej mo┼╝na ustawic wolne obroty, u mnie te┼╝ tak jest.
aby na pb nie falował czasami lub mniej to podnies obroty biegu jałowego na około 760-800.
W vcds mo┼╝na to zrobi─ç czy trzeba mie─ç co┼Ť specjalnego,np. map─Ö do tego silnika i na niej to zmienia─ç?