Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By pawelko73 -  25 maja 2014, 11:44
 dolnośląskie
#132635
Witam.Zamontowałem w VWJetta kamerę cofania w lampce podświetlenia tablicy rejestracyjnej .Po wpięciu czincza do radia /radio ma wyjście na kamerę cofania /AUDIOVOX 9325 BTA/ i zasilania + i - z lampy cofania przy nie zapalonym samochodzie po włączeniu wstecznego radio nie przełącza automatycznie na kamerę cofania trzeba to zrobić ręcznie ale jest obraz z kamery .Natomiast przy zapalonym silniku i włączeniu wstecznego radio też nie przełącza automatycznie trzeba to zrobić ręcznie ale nie ma obrazu z kamery.Chciałbym aby kamera przełączała się automatycznie i był obraz .Proszę o pomoc.
By Kamel -  27 maja 2014, 8:00
 mazowieckie
#132862
Szyna087 pisze:Przy okazji zapytam się jak to wygląda ze strony prawnej montując kamerę w miejsce oświetlenia tablicy nie mamy światła z jednej strony za co grozi mandat czy odebranie dowodu rejestracyjnego a samo auto nie przejdzie badań czy jest inaczej?
Szyna087 a dlaczego miałoby nie być podświetlenia tablicy?
Wszystko zależy jaką kamerę kupisz.
Poniżej masz kilka przykładów kamerek, które mają wbudowane moduły ledowe lub przy odrobinie chęci pozostawiasz fabryczne podświetlenie:
Obrazek Obrazek Obrazek
cyprianmeister pisze:Btw dla mnie taka kamerka odpada ze wzgledu na syf ktory na niej osiada. Kamerka w znaczku rzadzi.
cyprianmeister no kamerka w znaczku fajna sprawa, ale w przypadku Jetty odpada, no chyba, że bawilibyśmy się w mocną rzeźbę z przespawaniem miejsca na znaczek/klamkę/kamerkę z Golfa czy Passata B6 :-)
Można byłoby ewentualnie zaadaptować kamerkę razem z klamką z Tiguana, ale ona też jest na wierzchu - o takie coś: http://furmanka.blogspot.com/2010/07/mk ... amera.html" onclick="window.open(this.href);return false;
#137100
Zamierzam kupić taką kamerkę do mojego Plusa i moje pytanko brzmi czy dużo z tym roboty jest, chodzi mi pociągnięcie kabli do przodu czy dużo rozbierania jest ? I czy skoro to jest w lampce podświetlania tablicy a ona jest szczelna to jak poprowadzić kabelki od kamery czy coś trzeba wiercić ?
#140679
pawelko73 pisze:Witam.Zamontowałem w VWJetta kamerę cofania w lampce podświetlenia tablicy rejestracyjnej .Po wpięciu czincza do radia /radio ma wyjście na kamerę cofania /AUDIOVOX 9325 BTA/ i zasilania + i - z lampy cofania przy nie zapalonym samochodzie po włączeniu wstecznego radio nie przełącza automatycznie na kamerę cofania trzeba to zrobić ręcznie ale jest obraz z kamery .Natomiast przy zapalonym silniku i włączeniu wstecznego radio też nie przełącza automatycznie trzeba to zrobić ręcznie ale nie ma obrazu z kamery.Chciałbym aby kamera przełączała się automatycznie i był obraz .Proszę o pomoc.

rozwiązałeś problem z automatycznym włączaniem się kamerki??
#153997
Panowie wstyd bo nie odpisaliscie na pytania w poscie, a ludzie sa ciekawi! :)

przy okazji filmik z de

Edit:// nikt nie pisał wiec moge edytować jeszcze :)

Jestem świeżo po montażu kamery w oświetleniu lampki. Filmik z yt sporo podpowiedział.

Calosc działa na rns510, musiałem zastosować adapter video wiec poszedł maxitec.
Przeciągnięcie wiązki do bagażnika to był pikus poszła w progach. Problem pojawił sie przy przeciąganiu z lampki poza zderzak nigdzie drut nie chciał przejść. W koncu po kilku podejściach sie udało :)
Od razu pomyślałem aby wyciągnąć osobne zasilanie 12v ze skrzynki zamiast podpinać sie pod sygnał wstecznego. Było to związane z zakłóceniami obrazu jakie zgłaszali użytkownicy golfa, tourana, skody.
Zastosowałem kamerę viaken typ d z 2 powodów, pasuje idealnie w miejsce lampki oświetlenia tablicy, jako jedna z nielicznych posiada diody ir na podczerwień.
Obawiałem sie tutaj błędu żarówki, gdyż lampka posiada oświetlenie led. O dziwo nie ma błędu spalonej żarówki.
Po zakodowaniu w vcds pomimo braku wpięcia sie kablami w sygnał wstecznego po wrzuceniu wstecznego obraz z kamery pojawia sie na rns.
Do pełni szczęścia pozostaje dokupienie u kolegi z forum ;) drugiej lampki led aby calosc wygladała jak należy.
#204823
Trochę chciałem odkopać, bo mam ten sam problem co autor - na zgaszonym aucie chodzi bezproblemowo, na odpalonym kamerka nie wstaje. Prąd jest, bo działają czujniki parkowania i światło cofania (stamtąd mam zasilanie kamerki).
Jak to rozwiązaliście u siebie ? Radio Chińczyk.
#204833
adek pisze:Trochę chciałem odkopać, bo mam ten sam problem co autor - na zgaszonym aucie chodzi bezproblemowo, na odpalonym kamerka nie wstaje. Prąd jest, bo działają czujniki parkowania i światło cofania (stamtąd mam zasilanie kamerki).
Jak to rozwiązaliście u siebie ? Radio Chińczyk.
Plus do kamerki nie może być z światła cofania..
Stąd masz ten problem właśnie....ze przy odpalonym aucie nic nie widać..
Kup sobie przekaźnik najzwyklejszy.
Plus do przekaźnika pociągnij np z lampki oświetlenia bagażnika,i dalej do kamerki.
A plus z wstecznego niech steruje przekaźnikiem..
U mnie to rozwiązała problem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9