Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Speedway007 -  09 kwie 2020, 12:01
 zachodniopomorskie
#280808
Dexter23pl pisze:
08 kwie 2020, 20:18
wg opisu pisze ze pin 17 pomarańczowy to zasilnie kamery a nie sygnał wstecznego.
podłącz pin 9 filetowy do zasilania i zobacz czy wtedy będzie sie przełączać.
Niestety też nie przełącza się. :sad: :-/

Moze to trzeba zrobic przez przekaźnik jak użytkownicy wczesniej pisali?
Teraz kamerka mi dziala po zapłonie a impuls miał isc osobno ze wstecznego. Zaś jak bedzie kamerka sie uruchamiala ze wstecznego to wtedy moze zaskoczy?
#280809
Speedway007 pisze:
09 kwie 2020, 12:01
Dexter23pl pisze:
08 kwie 2020, 20:18
wg opisu pisze ze pin 17 pomarańczowy to zasilnie kamery a nie sygnał wstecznego.
podłącz pin 9 filetowy do zasilania i zobacz czy wtedy będzie sie przełączać.
Niestety też nie przełącza się. :sad: :-/

Moze to trzeba zrobic przez przekaźnik jak użytkownicy wczesniej pisali?
Teraz kamerka mi dziala po zapłonie a impuls miał isc osobno ze wstecznego. Zaś jak bedzie kamerka sie uruchamiala ze wstecznego to wtedy moze zaskoczy?
a radio zczytuje ci dane z can-busa ? bo to może działać w ten sposób:
1. radio odczytuje, że jest przełączony wsteczny i opdala obraz z kamery (nie musi mieć zasilania z światła wstecznego - tak było u mnie, odciąłem wszystkie przewody bo powodowały tylko zakłócenia/ pasy na ekranie).
2. radio odczytuje sygnał z kamery i ją przełącza

posprawdzałeś wszystkie opcje radia ? jakiś sygnał musi wywołać radio do zmiany.

u mnie mam ucięty przewód przy żółtym wtyku wideo, w niektórych kamerach on miał powodować "odwrócenie" obrazu kamery lub dodanie/ usunięcie linii parkowania przy podłączeniu do zasilania.
#280811
Podzielę się swoim doświadczeniem z montażu kamerki cofania umieszczonej w ramce tablicy rejestracyjnej.
1. wymieniłem radio RCD 300 na RCD 510 z żółtym gniazdem z z tyłu radia na kamerę.
2. kupiłem kamerkę z ramką
3. kupiłem w Chinach zestaw do przesyłu sygnału z kamery do radia.
4. po zamontowaniu wszystko działa. :)
#280912
mecenas21 pisze:
09 kwie 2020, 19:44
Podzielę się swoim doświadczeniem z montażu kamerki cofania umieszczonej w ramce tablicy rejestracyjnej.
1. wymieniłem radio RCD 300 na RCD 510 z żółtym gniazdem z z tyłu radia na kamerę.
2. kupiłem kamerkę z ramką
3. kupiłem w Chinach zestaw do przesyłu sygnału z kamery do radia.
4. po zamontowaniu wszystko działa. :)
Ktoś pytał się.
Proszę o wiadomość prv - [email protected] o szczegóły
Awatar użytkownika
By Speedway007 -  16 kwie 2020, 17:37
 zachodniopomorskie
#280941
Dexter23pl pisze:
08 kwie 2020, 20:18
wg opisu pisze ze pin 17 pomarańczowy to zasilnie kamery a nie sygnał wstecznego.
podłącz pin 9 filetowy do zasilania i zobacz czy wtedy będzie sie przełączać.


Jeszcze inaczej pokombinowałem. Wyszło następująco:
9 fioletowy tak jak pisałeś podłączyłem pod plus z chincha przy radiu.
Zaś Plus z kamery cofania spiąłem z plusem przy chinchu (przy kamerce) i do tego dołozyłem plus ze światła wstecznego.
Z tym wariantem kamera cofania odpala sie po wbiciu wstecznego oraz automatycznie przełącza mi na radiu ekran na kamere cofania :)

LECZ.. przy odpaleniu silnika są zakłócenia, oraz jest sytuacja taka ze wbijam wsteczny przełącza mi ekran na kamere cofania, zaś potem WYBIJAM wsteczny i zostaje mi menu kamery cofania-NIE chce sie przełączyc na radio (na ekran ktory byl przed załączeniem wstecznego) -muszę recznie to zrobic..

Jakies pomysły może macie? Wina radia?-z tym przełączaniem.

Aby nie było zakłóceń takze wykonałem sposob z przekaznikiem, lecz wtedy nie przełącza mi sie automatycznie w menu radia na ekran wstecznej kamery. A podłączone było tak:

Obrazek
Ale tym sposobem zakłócenia ustały. :sad:

Dodano po 59 minutach 43 sekundach:
EDIT!

Inaczej podłączyłem kabelek PLUS przy chinchu co wychodzi przy kamerze cofania.
Rysunek aktualny i poprawny:

Obrazek

Teraz automatycznie sie przełącza i nie ma zakłóceń :yes:
Tylko zostaje jeden mankament.. przy WYBIJANIU wstecznego nie powraca do radia (tylko zostaje w menu kamery cofania).. :unsure: :sad:
#280942
A-R-T-U-R pisze:
14 kwie 2020, 19:16
Opisz proszę szczegóły na forum. Po to jest a nie wszystko na PW
Proszę bardzo.
Zamieniłem ramkę tablicy rejestracyjnej na tą z kamerą. Tablicę przykleiłem taśmą klejącą dwustronną firmy 3M. Przewody od kamery przeciągnąłem przez otwór w, który znajduje się pośrodku pomiędzy lampkami oświetlenia tablicy. Zdjąłem osłony klapy bagażnika, uszczelkę oraz osłonę zamka klapy, Wyprowadziłem przewody kamery do środka przy pomocy dość miękkiego drutu tzw. wiązałkowego, Odpiąłem prawą osłonę bagażnika i tam umieściłem element, który kupiłem w komplecie na Ali-expres. Wypiąłem osłonę gumową "harmonijkę" po prawej stronie klapy i przy pomocy tego samego drutu przeciągnąłem przewody do lampy cofania. Uprzednio posmarowałem olejem by łatwiej się wciągały.
Podłączyłem ( przylutowałem do przewodów lampy. Przewód od kamery (najdłuższy) przeciągnąłem pod osłona progu aż do schowka pasażera. Wymontowałem schowek i podłączyłem wszystkie przewody do drugiego elementu z Chin. Przymocowałem go taśmą dwustronnie klejącą do ramy metalowej, która służy do zamontowania zmieniacza płyt do radia. Podłączyłem główny przewód z wtyczką do radia, przy okazji podłączyłem kabel USB, Plus i minus wziąłem z przewodów od zapalniczki. Wcześniej wymontowałem zapalniczkę wraz z popielniczką.
PS. Nie mogę dołączyć zdjęć bo mam problemy z ich wysyłką i dlatego o zdjęcia proszę kontakt na prv.
Awatar użytkownika
By Speedway007 -  20 kwie 2020, 11:27
 zachodniopomorskie
#281003
Dexter23pl pisze:
17 kwie 2020, 19:19
@Speedway007 podlacz fioletowy tylko do 86 lub 87 i zobacz .
A jak manualnie dajesz na fioletowy plus i odłączasz to funkcja kamery działa poprawnie na radiu?
Tak właśnie robiłem. Jak podłączyłem fioletowy do 87 to nie przełączał sie ekran gdy wbijałem wsteczny. Jak podłączyłem do 86 to przełącza się automatycznie na kamerę cofania lecz nie wraca po wybiciu wstecznego na radio.

Teraz jeszcze spostrzegłem jedną rzecz.. Gdy chcę normalnie odpalić silnik (jest na luzie-skrzynia biegów) to jak ekran radia się uruchomi to wyświetla ekran kamery cofania. (zawsze radio się odpalało). Nawet gdy ustawie na menu radia, zgaszę silnik i następnie ponownie uruchomię to znowu mam ekran kamery cofania. Dziwne.. jakby bez biegu wstecznego od razu mi przełącza na ekran kamery cofania .. nie tak miało być :sad:

Aby łatwiej to zrozumieć co mam na myśli dziś nagram filmik i wrzucę.

------------EDIT--------------------------


http://youtu.be/FG3BVJWaIjo

Tutaj zamieszczam filmik.
Na nim widać jak:
- uruchamiam silnik (odpala się od razu ekran kamery cofania).
- wbijam bieg wsteczny (kamerka dostaje zasilanie- pokazuje mi się obraz).
- wybijam wsteczny (zasilanie kamerki odcięte- pokazuje brak sygnału i NIE PRZEŁĄCZA AUTOMATYCZNIE NA RADIO).
- przełączam w menu na radio i wykonują tą samą czynność (wbicie i wybicie wstecznego) twierdząc że być może teraz wróci do ekranu radia (niestety ten sposób też nie działa).
- przełączam na radio i wyłączam silnik (tak jakby był domyślnie ustawiony tryb radia- po odpaleniu silnika).
- po uruchomieniu silnika wyskakuje mi od razu na ekranie kamera cofania.
#283098
Witam dostałem adapter CVBS RGBS jak w linku niżej do podłączenia nieoryginalnej kamery cofania do rns315 tylko na każdej aukcji u chińczyka pisze że działa tylko z żółtym wejściem na kamerę w radiu a u mnie jest czarne. Czy podłączał ktoś takie urządzenie pod czarne wejście bo nie chcę nic spalić tym bardziej radia?
https://pl.aliexpress.com/i/32961587326.html
#283123
Wiem u mnie jest napisane na tym urządzeniu Rns315 to tylko przykładowy link do aukcji żeby lepiej zobrazować o co mi chodziło tylko że dziś przeglądałem ogłoszenia z RNS315 i nie widziałem żadnego z żółtym wejściem a Chinole odpisują że tylko z takim działa w sobote spróbuje to podłączyć.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9