Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#254272
Inaczej tzn? A ten filmik co tutaj wrzucili chyba podłączal pod wsteczny?

Ogólnie ja mam moduły bezprzewodowe

Dodano po 17 godzinach 33 minutach 18 sekundach:
Panowie jak podłączyć trzeba ten przekaźnik?

Dodano po 7 godzinach 11 minutach 53 sekundach:
I pytanie. Może ktoś już to robił. Jakiś pomysł ma puszczenie przewodów kamery tutaj obok. Lampki?

Obrazek
Awatar użytkownika
By Husarz -  03 sie 2017, 12:02
 dolnośląskie
#255415
Czy ktoś wie jaki kąt widzenia ma OEM kamera cofania w wersji LOW (18D980551)?

Podejrzewam, że powinna mieć ok. 170 stopni, bo jak oglądam zdjęcia z RNS510 na internecie to obraz ewidentnie wygląda na obiektyw szerokokątny.

W poprzednim aucie miałem kamerę cofania "z allegro". Spełniała fajnie swoją funkcję, a obraz był dobrej jakości, ale kąt widzenia pewnie był mniejszy niż 120 stopni, a po kilku przejażdżkach służbowym autem z oryginalną kamerą cofania poczułem jak wielka jest różnica, gdy obraz jest szerokokątny.

Stąd pomysł, żeby w nowym aucie dokupić już oryginalną kamerę cofania, jednak zastanawiam się czy faktycznie każda oryginalna kamera VW ma szerokokątny obiektyw? Bo jednak róznica cenowa jest ogromna...
#269915
Witam, wiem że odkop tematu Ale myślę że się przyda jeszcze komuś na przyszłość. Podłączyłem wczoraj kamerkę przez przekaźnik tylko mam pytanie. Plus do przekaźnika pociagnalem z lampki podświetlenia bagażnika i pytanie czy ten plus gaśnie po zamknięciu auta z pilota czy jest tam cały czas ?.
Nie chce sytuacji że mi ten plus będzie rozladowywal. Aku . Jeśli plus ginie i nie będzie problemu z pobieraniem prądu wstawię opis szczegółowy jak to zamontowałem (Bo takiego od a do z nie ma kompletnego)
Dzięki
#269917
Właśnie to jest dla mnie dziwne (na necie dużo ludzi pisze by wziąć plus z tej lampki), i właśnie plus jest chyba nawet jak się zamknie bagażnik bo kamera działa, ja zrobiłem.na przekaźniku. Plus z lampki do zasilania przekaźnika. Masa do karoseri, sterowanie przekaźnika z plusa swiatla wstecznego, i z przekaźnika na kamerę. Tylko Jest właśnie z tym plusem coś ie tak Bo kamera na przewodzie chincz ma jeden przewód + który trzeba podpiąć w radio w (reverse, back itd) A z drugiej strony zmostkowac z przewodem.zasilania kamery. U mnie tego przewodu pod reverse nie podpinalem i też się załącza kamera po wyrzuceniu wstecznego. Pewnie coś źle podłączyłem (mostek na zasilaniu i na aktywacji kamery jest pewnie nie potrzebny). Muszę to dopracować chyba :)
#269926
Radio zenec z-e2026. Mozliwe niby stały + idzie z lampki bagażnika a odpala kamerę światło cofania. Więc przewód plusowy do radia nie musi być podlaczony, tak mi sie wydaje :)

Odlaczylem przewód plusowy który zasila przekaźnik z lampki bagażnika i kamera się nie chce odpalić (czarny ekran) bagażnik zamknięty lampka nie świeci. A jak Podłącze spowrotem przewod to kamera działa normalnie mimo że bagażnik cały czas zamknięty.

Nie znam się aż tak na elektryczne Ale może znaczenie jakieś to ma że lampka w bagażniku ma zamontowana diode prostowniczą.
Wyłączniki krancowe (otwarcia/ zamknięcia) w golfie są sterowane + czy - ?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9