Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  04 sty 2014, 11:34
 kujawsko-pomorskie
#114492
Witam wszystkich,

mam problem, mianowicie zamykam samochód z kluczyka, wszystkie szyby są zamknięte, wracam za chwilę samochód zamknięty ale wszystkie szyby otwarte. W końcu ktoś mi nabroi jak zostawię gdzieś na ulicy.

Wersja wyposażenia comfortline. Od czego zacząć szukać.

Na forum golfa 4 znalazłem podobny watek i tam jest problem podobno ze sterownikiem drzwi kierowcy.

A gdzie szukać w golfie V.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  25 lip 2014, 10:47
 kujawsko-pomorskie
#138342
Pozostawiłem samochód przed domem na słońcu z zamknietymi szybami ale bez zamknięcia na centralny zamek. Temperatura powietrza na zewnątrz w cieniu +30.
Nie wiem jaka była temperatura wewnątrz auta ale po jakimś czasie szyby boczne same się opuściły i tak pozostały. Byłem mocno zdumiony takim zjawiskiem i wypytałem wszystkich domowników czy czasem ktoś z nich nie opuścił mi szyb ale odpowiedż była negatywna tym bardziej że kluczyki od samochodu leżały na biurku obok mnie.
To auto mnie coraz bardziej zaskakuje i w tym momencie mam pytanie - czy spotkał się ktoś z czymś takim ?.
By untaztood_leon -  26 lip 2014, 17:27
 -------
#138450
Obstawiam uszkodzenie zamka master - czyli przednich drzwi.
Zapewne spowodowane temperaturą.
Czujnik deszczu może co najwyżej zamknąć okna - jeśli funkcja rain closing jest włączona w vcds lub na FISie. Nigdy nie otwiera okien.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  27 lip 2014, 9:11
 kujawsko-pomorskie
#138472
7mil pisze:Lipa jak nic, zostawiasz samochód na mieście, otwierają się szyby i jest muka :shock:
Ale wtedy kiedy zostawisz samochód nie zamknięty i jeżeli tak pozostawiasz to jak mówisz jest muka..

A tak nawiasem mówiąc to proponuję wszystkim to sprawdzić a nie dorabiać teorie do faktów bo może się okazać że wszyscy mamy uszkodzone zamki master :laugh: .